(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

AZORSKÉ OSTROVY (2022)

Termín: 06.07.2022 — 16.07.2022

Naše mínění

Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku úžasné souostroví Azorské ostrovy. Bujná vegetace s exotickými květinami, tropické ovoce, různorodá krajina, fascinující podvodní svět, pohostinní lidé, jakož i tradice vyznávající souostroví s jejich vulkanickou činností.

Před miliony let se zde vytvořila fascinující scenerie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu. Azory jsou proslulé svou úžasnou krajinou a bohatou flórou a staly se v současné době oblíbeným cílem výletníků, kteří milují procházky, plachtění a chtějí se odpoutat od každodenních starostí. Ostrovy se rozkládají v délce 650 kilometrů a vzkvétaly díky vzdálené poloze v Atlantiku. Ostrovy můžeme rozdělit na tři hlavní skupiny. Na východě leží Santa Maria spolu s největším a nejvýznamnějším ostrovem Sao Miguel, na němž se také nachází správní středisko Azor, Ponta Delgada.

Doprovod53 990 Kč
Školné s pobytem58 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 6. 1. 2022 - může se měnit)9 990 Kč
Příplatek za večeře 10 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj14 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Na co se můžete těšit

  1. Souostroví v Atlantiku.
  2. Okruh po ostrovech.
  3. Nedotčená příroda.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. den

Přílet na ostrov Sao Miguel, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Ráno odjezd směrem na Vila Franca do Campo, zastávka na vyhlídce Pisão pro panoramatický výhled na Caloura a jižní pobřeží ostrova se zastávkou v továrně“ Queijada da Vila“ na sladké tradiční pečivo rafinované jeptiškami v klášterech ve městě Vila Franca do Campo.  Odjezd směrem na Povoação, kde se na ostrově usadili první lidé. Historická obec Povoação měla podstatný vliv na výrobu obilovin jako „Sýpka ostrova“. Návštěva centra obce. Oběd v místní restauraci. Prohlídka pokračuje směrem na Nordeste, navštěva krásného belvederu s názvem Ponta do Sossego, s panoramatickým výhledem na Atlantický oceán a jeho centrum vesnice. Přírodní park Ribeira dos Caldeirões se známými vodopády a mlýny. Návrat do Ponta Delgada se zastávkou na vyhlídce Santa Iria, s možností   pozorování severního pobřeží ostrova, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd z Ponta Delgada směrem ke masivu Sete Cidades . Zastávka na vyhlídce Pico do Carvão, odkud můžete vidět dlouhé úseky severního i jižního pobřeží ostrova, stejně jako centrální zónu nazvanou „Zona dos Picos“ s četnými sopečnými kužely. Pokračování k vyhlídce Vista do Rei, s úchvatnou krajinou nad dvěma jezery Sete Cidades, na dně obrovského sopečného kráteru. Sestup do malebné vesnice Sete Cidades, autentického portrétu venkovského života na ostrově São Miguel. Oběd v místní restauraci. Po obědě exkurze pokračuje směrem k západní části ostrova. Zastávka u belvederu s výhledem na „Mosteiros“, pobřežní oblast, kde došlo k posledním erupcím ostrova. Při návratu do Ponta Delgada zastávka na jedné z ananasových plantáží ve Fajã de Baixo, možnost ochutnat ananasový likér (v závislosti na dostupnosti prodejce). Návrat do Ponta Delgada, nocleh.

4. den

Podle letového řádu transfer z hotelu na letiště, odlet na ostrov Terceira. Odjezd autobusem z hotelu v Angra do Heroism a návrat pěšky kolem místních staveb (o víkendu mohou být některá z míst částečně uzavřena). Katedrála na Azorech (vstup v ceně), Convento da Esperança, Divadlo Angrense, Palác generálních kapitánů (vstup v ceně), veřejná zahrada, Staré náměstí, Radnice, Kostel milosrdenství, Marina de Angra do Heroism s výhledem na pevnost sv. Jana Křtitele, Convento São Gonçalo (vstup v ceně). Během prohlídky je možnost zastavit se v místních kavárnách, kde si můžete vypít kávu a sníst typickou sladkost.

5. den

Pozorování velryb (fakultativně za příplatek)
Na Azorech máme možnost pozorovat po celý rok asi 24 druhů kytovců. Tato aktivita trvá maximálně 3 hodiny a je vedena týmem profesionálů (kapitánů, biologů a hlídačů), který používá polotuhé lodě nebo katamarány. Před odjezdem do moře se koná instruktáž o plavbě a pozorování velryb na Azorech. Obdržíte také veškerý materiál potřebný pro vaši bezpečnost a pohodlí.

6. den

Ráno odjezd od hotelu směr Monte Brasil, kolem hlavních turistických míst klasifikovaných UNESCO jako univerzální dědictví. Zastávka na Pico das Cruzinhas belvedere s možností pozorovat nejkrásnější výhled na město a jeho okolí. Prohlídka pokračuje směrem k São Sebastião s návštěvou kaple považované za jednu z nejstarších na Azorech. Odjezd do města Praia da Vitoria, zastávka na krátkou procházku. Oběd v typické restauraci. Po obědě pokračujeme do Serra do Cume, Biscoitos, přírodní koupaliště. Návštěva (vstup fakultativně) do jeskyní Algar do Carvão. Návrat do Angra do Heroísmo.

7. den

Po snídani odjezd na letiště a odlet do Horty. Přílet do Horty a transfer do hotelu. Odpoledne program ve městě dle časových možností.

8. den

Odjezd z hotelu v Hortě, jízda do přístavu, ze které vyplouvají lodě na ostrov Pico. Espalamaca – prohlídka. Příjezd do Caldeiry, chráněné přírodní oblasti díky své vegetaci. Pokračováním na sopku Capelinhos. Navštěva Interpretačního centra sopky Capelinhos (v ceně). Oběd v místní restauraci. Návrat do Horty u jižního pobřeží a prohlídka tohoto města.

9. den

Odpolední let do Ponta Delgada a transfer do hotelu, volno.

10. den

Snídaně v hotelu, dle letových časů volno ve městě a transfer z hotelu na letiště, večerní odlet do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování.

11. den

Snídaně v hotelu, transfer na letiště o odlet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Lisabon – Sao Miguel – Lisabon – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 10 noclehů v hotelech 4* se snídaní, 4 x oběd, přelety mezi ostrovy, veškeré transfery,  českého průvodce, vstupy dle programu.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, pozorování velryb (1.790 Kč), příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKESO
]

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt AZORSKÉ OSTROVY (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This