(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

BAJKAL (2021)

Termín: 01.08.2021 — 09.08.2021

Naše mínění

Bajkal – nejhlubší jezero na světě, největší zásobárna pitné vody. Jeho hladina je lemována vysokými horskými pásmy, která místy sestupují až do vody a vytvářejí tak majestátní scenérie. Uzavřen v nedostupné tajze, izolován liduprázdnými horami plnými vzácných květin, a ještě vzácnějších nerostů, plný ryb a opředen pověstmi a šamanskou minulostí – takto vždy lákal cestovatele, vědce i dobrodruhy.
Vydejte se s námi na putování ryzí divočinou, které vám odhalí nejkrásnější zákoutí této šamanské a buddhistické perly Sibiře. Přesouvat se budeme rozmanitými dopravními prostředky, tedy letadlem, vlakem po bajkalském okruhu i lodí po zálivu. Ubytování je zajištěno výhradně v kvalitních hotelech.
Naše kroky bude neustále doprovázet samozřejmě i třeba chuť vodky, uzených ryb a jehličí. Tuto vůni si přivezeme i domů, aby nás už nikdy neopustila! Pobyt se koná v období, kdy jsou ideální teploty pro výlety do hor a přesuny.

Doprovod69 990 Kč
Školné s pobytem77 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2020 - může se měnit)10 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj12 990 Kč
Příplatek za večeře3 790 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 70.980 Kč, pro školné 78.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Nejhlubší jezero světa
  2. Nádherná příroda, mystické zážitky
  3. Letadlem, vlakem, lodí, busem

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha – Moskva – Irkutsk – Listvjanka – Irkutsk – Talci – Olchon – Ogoi – Usť Orda – Irkutsk – Moskva – Praha

Program pobytu

 

1. den

ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Irkutsku přes Moskvu.

2. den

OKOUZLUJÍCÍ IRKUTSK

Po příletu transfer do hotelu. Následná prohlídka města Irkutsk, které bylo vždy obchodním centrem a v carských časech hlavní město východní Sibiře. Navštívíte hlavní třídu na nábřeží řeky Angary, projdete si uličky s tradičními dřevěnými domy, pravoslavné chrámy. Uvidíte památník Alexandra III., Bílý dům a další zajímavosti tohoto okouzlujícího a jedinečného města. Ubytování v 4* hotelu.

3. den

VLAKEM PO BAJKALSKÉM OKRUHU

Po snídani transfer na nádraží a následný odjezd rozmanitou krajinou a překrásnými výhledy k Bajkalskému jezeru. Železnice, po které se vydáte, byla postavena před více než 100 lety jako pokračování slavné Transsibiřské magistrály. Je významným mezníkem v oblasti stavebnictví a strojírenství. Na trase je spousta krásně vybudovaných mostů a tunelů o celkové délce 8994 metrů, díky nimž je právě tato trať železniční památkou. Projedete několika malebnými vesničkami a uděláte si zastávky na zajímavých místech, které si projdete. Cesta končí ve stanici Listvjanka, transfer do hotelu, ubytování ve 4* hotelu.

4. den

NA BŘEHU BAJKALSKÉHO JEZERA

Dnes si prohlédnete vesničku Listvjanka s dřevěnými domky, navštívíte Bajkalské muzeum, rybí tržiště, etnografické muzeum ve skanzenu Talcy, krásný pohled se vám naskytne z vyhlídky a také se blíže seznámíte s okolím jezera jeho faunou a florou, historií a dalšími zajímavostmi. Návrat zpět do Irkutsku minibusem, ubytování v 4* hotelu, nocleh.

5. den

OSTROV OLCHON

Po snídani odjezd na ostrov Olchon, který je největším ostrovem jezera Bajkal. Tento ostrov nabízí poněkud magický až mystický zážitek, jelikož je pověstný pro tradici šamanismu. Ubytování v 3*+ hotelu.

6. den

OSTROV OLCHON

Ostrov prozkoumáte zblízka, navštívíte nejposvátnější místo na ostrově – Šamanskou skálu, kde se pokocháte krásným výhledem na Burchanský záliv, neminete nejsevernější místo ostrova – mys Choboj, několik krásných pláží a při troše štěstí můžete spatřit bajkalské tuleně. Návrat na hotel.

7. den

LODÍ PO ZÁLIVU „MALÉ MOŘE“

Odjez do přístavu a nalodění. Čeká vás nezapomenutelná plavba po zálivu Malé moře se zastávkou na ostrově Ogoj, kde si uděláte procházku k budhistické svatyni, po obědě plavba zpět na ostrov Olchon, ubytování v 3*+ hotelu..

8. den

ŠAMANI A TANEC BURJATŮ

Přejezd do Irkutsku během cesty se zastavíte ve vesničce Usť-Orda, kde se setkáte s místními šamany, nahlédnete do způsobu života a zvyků národů, které na jižním Bajkalu pobývaly. Nebude chybět ani ukázka tradičního tance místních bujratů. Příjezd do Irkutsku, ubytování ve 4* hotelu.

9. den

ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy přes Moskvu.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu z Prahy do Irkutsku přes Moskvu, veškeré transfery a vstupy dle programu, 7 noclehů v hotelu 3* a 4* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 6x oběd, 2x večeři, jízdenku vlakem v 1.třídě, průvodce, zákonné pojištění.

Cena nezahrnuje

Vstupy mimo program, 5x večeři, vstupní vízum (cca 3.100 Kč), pobytovou taxu, spropitné, cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaRubl
Vstupní formalityTuristické vízum
Doba letu 9 hodin
Časový posun+5 hodin
Spolupráce s CKESO travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt BAJKAL (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This