(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ČÍNA (2020)

Termín: 25.08.2020 - 05.09.2020

Naše mínění

Uličky plné cyklistů a lákavých vůní okolních jídelen, neustálý povyk prodavačů suvenýrů a každou chvílí zběsilá rikša. Pokud si potrpíte na rušnou dovolenou plnou nových lidí, jídel a zážitků, podívejte se s námi do tří čínských velkoměst – Pekingu, Šanghaje a Hongkongu. Nejen že tahle města nikdy nespí, tady totiž vlastně ani nezapadá slunce – v noci ho vystřídá neonová záře.
Při našem putování touto zemí navštívíme ty největší perly, jako je Letní palác, Velkou čínskou zeď, chrám Jade, Victoria Peak, či rybářskou vesnici.
Ze Šanghaje si přeletíme do Taipei, hlavního města Taiwanu a z Hong Kongu si uděláme celodenní fakultativní výlet do bývalé portugalské kolonie do Macaa.

Doprovod59 990 Kč
Školné s pobytem69 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2019 - může se měnit)14 990 Kč
Příplatek za 8 večeří3 790 Kč
Výlet lodí na ostrov Macao3 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj10 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 74.980 Kč, pro školné 84.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Všechny nej klenoty
  2. Taiwan a Macao jako bonus
  3. Metropole, příroda, památky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma
  • Aktuální problematika místní medicíny
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

TRASA ZÁJEZDU

Praha – Peking – Šanghaj – Taiwan – Hong Kong – Macao – Hong Kong – Praha

1. den

Odlet v odpoledních hodinách z Prahy (s přestupem) do císařské metropole Číny – Pekingu.

2. den

Přílet do Pekingu v odpoledních hodinách, odjezd k malebnému jezeru Kunming s nádherným Letním palácem I-che-jüan. Areál byl založen ve 12. st. a nachází se zde mnoho unikátních staveb – např. Zahrada Ctnosti a harmonie, Palác radosti a dlouhého života, Most sedmnácti oblouků či na břehu se tyčící mramorová loď císařovny Cch´Si. Transfer do hotelu, nocleh.  

3. den

Po snídani celodenní prohlídka města – návštěva největšího náměstí světa Tian An Men Náměstí Nebeského klidu, z něhož volně projdeme do Zakázaného města – tradičního sídla čínských panovníků s 9000 pokoji. Procházka parkem Beihai s návštěvou pagody vybudované na ostrově uprostřed jezírka. Návrat na hotel, nocleh.

4. den

Dopoledne prohlídka Chrámu Nebes z roku 1420, kde se odehrávaly tradiční císařské obřady. Přejezd na největší stavbu světa – Velkou čínskou zeď vystavěnou v 5. st. př. n. l. Večer odjezd vlakem do Šanghaje, nocleh ve vlaku.

5. den

V ranních hodinách příjezd do nejlidnatějšího a nejbohatšího města Číny – Šanghaje. Prohlídka města – mj. hlavní nákupní třída Nanjing Road vybudovaná před více než 100 lety a délkou přes 5 kilometrů. Procházku ukončíme na historickém nábřeží Bund. Transfer do hotelu, nocleh.

6. den

Dopoledne dokončení prohlídky města. Chrám Jade – jeden z mála stále fungujících buddhistických klášterů se sochami nebeských králů, staré město se Zahradou Štěstí Yu Garden z 16. st. Odpoledne transfer na letiště a přelet na ostrov Taiwan. Transfer na hotel, nocleh.

7. den

Po snídani odjezd do domorodé vesnice Wulai, během dne oběd, návrat do Taipei, návštěva chrámu Long Shan vystavěného roku 1738 osadníky na počest Guanyin. Přejezd k mrakodrapu Taipei 101–2. nejvyšší budova světa po dubajské Burj Khalifa, výška 509 metrů, 101 pater, vzorem pro stavbu je bambusový stonek. Návrat na hotel, nocleh.

8. den

Po snídani odjezd na prohlídku starých autentických vesniček Ping Xi známé pro svůj lampionový festival a Shih Fen se 40 metrů vysokým vodopádem, během dne oběd, odpoledne návštěva Muzea zlata a přístavního městečka Keelung. Návrat na ubytování, nocleh.

9. den

Po snídani transfer na letiště a odlet do Hong Kongu, následuje prohlídka města – Victoria Peak s panoramatickým výhledem na celý hongkongský záliv, nejnavštěvovanější pláž města Repulse Bay, rušná krytá tržnice Stanley Market či rybářská vesnice Aberdeen. Nocleh v hotelu.

10. den

Po snídani celodenní volno v Hong Kongu nebo fakultativní výlet na poloostrov Macao, prohlídka města, kde si zřejmě budete připadat jako v Portugalsku – mj. hradby starého města, chrám Na Tcha vystavěný v roce 1888 je zasvěcený čínskému folkovému náboženství, ruiny Chrámu sv. Pavla stojícího na kopci, místí se zde orientální prvky s jezuitskými, zábavní park Fisherman´s Wharf s mnoha obchody, chrám A-MA, ke kterému připluli v pol. 16. st. portugalští mořeplavci a vznikl z něho název města, kasina lemující historické centrum či věž Macao Tower. Během dne oběd, návrat na hotel v Hong Kongu.

11. den

Po snídani individuální volno k prohlídce či nákupům, večer transfer na letiště.

12. den

V brzkých ranních hodinách odlet do Prahy. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Peking – Hong Kong– Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 8/noclehů v hotelech 4* se snídaní, 2x oběd, transfery místní dopravou (lůžkový vlak, výlet lodí, bus, přelet), vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy nad rámec programu, turistické vízum, spropitné, cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaJuan
Vstupní formalityTuristické vízum
Odletz Prahy
Časový posun+ 6 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ČÍNA (2020) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This