(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

FRANCIE (2023)

Termín: 11.08.2023 — 16.08.2023

Naše mínění

Francie je krásnou zemí, a proto se sem vracíme již poněkolikáté.

Vydáme se z francouzské metropole do oblasti Champagne, která se nachází na severovýchodě Francie u hranic s Belgií. Tento kraj je svým terénem velmi rozmanitý a objevíme zde rozsáhlé roviny podél řek, ale také kopcovitý terén v pohoří Ardeny. Pravé šampaňské pochází právě z tohoto výjimečného kraje.

Přes Nancy dojedeme do Alsaska, který je naprosto výjimečnou vinařskou oblastí Francie, kde se pěstují převážně bílé odrůdy.

Na závěr se vrátíme do Paříže a v případě zájmu navštívíme proslulý kabaret.

Doprovod28 990 Kč
Školné s pobytem33 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2021 - může se měnit) Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.8 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj4 990 Kč
Příplatek za 5 večeří5 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 37.980 Kč, pro školné 42.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Krásné vinařské kraje
  2. Středověká města Alsaska
  3. Kabaret v Paříži

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Paříž / Champagne / Hautvillers / Marny / Pereny / Nancy / Colmar – Mylhúz / Ribeauvillé / Strasbourg / Paříž

Program pobytu

 

1. den

Odlet z Prahy do Paříže, přejezd do vinařské oblasti Champagne – Remeše, město s vinařskými domy a světoznámou gotickou katedrálou Notre-Dame, jednou z nejvýznamnějších církevních staveb ve Francii a místu korunovace francouzských králů, prohlídka města, ubytování v oblasti, fakultativně večeře.

2. den

Po snídani přejezd národním parkem Remešských hor do Hautvillers – vinařská vesnička s bývalým benediktinským klášterem Abbey Saint-Pierre a s uličkami s typickými vývěsnými štíty, dále údolím řeky Marny do střediska výroby šampaňského – městečka Epernay – s proslulou Avenue de Champagne s vinařskými domy (např. Moët et Chandon), prohlídka města, návštěva vinného sklípku s ochutnávkou a možností nákupu, přejezd do Nancy, prohlídka města s elegantně souměrným náměstím Place Stanislas (UNESCO) s bohatě zdobenými železnými bránami a zábradlími, ubytování v oblasti, fakultativně večeře

3. den

Snídaně, přejezd do Colmaru – prohlídka nejzachovalejšího středověkého města v Alsasku – dlážděné ulice lemované hrázděnými domy pastelových barev, čtvrť kanálů proplétajících se mezi domky, tzv. „Malé Benátky“ -možnost projížďky lodí, muzea, …, atmosféru pohody dokreslují barevné květiny, restaurace, obchůdky s víny, dále návštěva Mylhúz – staré město, vyhlídková věž, nejslavnější muzeum automobilů v Evropě, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

4. den

Po snídani vyjížďka malebnou „Cestou vína“, která se vine v délce 180 km historickými městy s dlážděnými ulicemi, středověkými hrázděnými domy a renesančními kašnami: přes Riquewihr – nejkrásnější vesnice na „Vinné cestě“ s dlážděnými uličkami, balkony s rozkvetlými pelargoniemi, dvorky s lodžiemi, romantickými dvojitými hradbami a strážními věžemi, okružní projížďka turistickým vláčkem, dál Ribeauvillé, půvabné vinařské městečko pod zříceninami tří hradů, dále zastávka u hradu s padacím mostem Haut-koenigsbourg – nejoblíbenější památky Alsaska až do Obernai se zvonicí Kapellturm s ochozem, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

5. den

Snídaně, odjezd do kosmopolitního města Strasbourgu – prohlídka historického centra města včetně panoramatické projížďky lodí po kanálech, futuristická budova evropského parlamentu, Ponts-Couverts – kryté mosty spojující středověké strážní věže,…přejezd zpět do Paříže, fakultativně možnost návštěvy jednoho z pařížských kabaretů – Moulin Rouge či Paradis Latin.

6. den

Snídaně, dle letového řádu případné individuální volno, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Paříž – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Paříž – Praha, 5 noclehů v hotelech 4* se snídaní, 1x ochutnávku vína, turistický vláček v Riquewihr, projížďku lodí ve Strasbourgu, dopravu autokarem po trase zájezdu, českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, večeře, návštěva kabaretu Moulin Rouge, nebo Paradis Latin, komplexní cestovní pojištění (pojištění je nedílnou součástí pobytu).

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba letu2 hodiny
Časový posun 0
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt FRANCIE (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This