(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

JAPONSKO (2019)

Termín: 15.05.2019 — 24.05.2019

Naše mínění

Rozkvetlé sakury, milí lidé, zasněžené vrcholky hor – tak vypadá dnešní Japonsko na až kýčovitých fotografiích. Pod nimi se stejně jako na tvářích gejši pod silnou vrstvou líčidla skrývá pravý obrázek – vyspělá technická společnost se silnými dávnými tradicemi. Víra ve vodníky a strašidla, pracovitost, smysl pro krásu, harmonii a kolektivnost.

Japonsko si i dnes uchovává některé starobylé zvyky. I v dnešní moderní době dříme v Japoncích duch dávných samurajů, kdy je lépe než ztrátu tváře volit krutou smrt při obřadu harakiri. Osudy jako z her tradičního divadla kabuki.

Porozumět životu Japonců není snadné. Naopak zamilovat si krásu japonských ostrovů snadné je. Při naší cestě po ostrově Honšú, která je i z části vyplněna přejezdy japonskými vlaky Shinkansen, navštívíme Tokio, město plné paradoxů, Ósaku a jeho historický hrad, Hirošimu, či národní park v Nikkó. Japonsko je moderní země s vlastní tváří, které si prostě zamilujete.

Doprovod69990
Školné s pobytem78990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2019, může se měnit)10990
Příplatek za jednolůžkový pokoj16990
Parkovné – GO parking1190
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 79.980 Kč, pro školné 88.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Jarní Japonsko s rozkvetlými sakurami
  2. Shinkanzen, metro, trajekty, místní doprava
  3. Metropole i národní parky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

TRASA ZÁJEZDU

Praha – Tokio – Nikko – Osaka – Kyoto –  Nara – Uji – Himeji – Okayama – Hirosima – Osaka – Miyajima – Osaka – Praha

1. den

PRAHA – DUBAJ

Odlet z Prahy přes Dubaj do Tokia.

2. den

DUBAJ – TOKIO

Přílet do Tokia, transfer do hotelu, individuální večeře v okolí.

3. den

TOKIO

Snídaně formou bufetu, okruh po Tokiu: chrám Asakusa, UENO a americká ulička, metropolitní radnice s vyhlídkou, Ginza, divadlo Kabuki-za, návrat do hotelu, individuální večeře v okolí.

4. den

TOKIO – NIKKO – TOKIO

Po snídani celodenní výlet do Národního parku Nikkó (150 km/2 hod.), známý jako místo svatyní a chrámů v jedinečné přírodní scenérii, prohlídka Toshogu Shrine a Laku Chuzenji, návrat Tokia do hotelu, večeře individuální v okolí.

5. den

TOKIO – OSAKA

Dopoledne přejezd rychlovlakem Shinkanzen do Osaky (510 km/3 hod.), transfer do hotelu, přejezd do Kyota, zlatý pavilon Kinkakuji, zenová zahrada Ryon-ji, návrat do Osaky. Večení Floating Gardens (vyhlídka), návrat do hotelu, večeře individuální v okolí.

6. den

OSAKA – NARA – UJI – OSAKA  

Snídaně formou bufetu, výlet Nara – prohlídka Todaiji Temple a Nara Park, na cestě zpět zastávka v Uji nazývané městem čaje, návštěva čajového obřadu v ceně, návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

7. den

OSAKA – HIMEJI – OKAYAMA – OSAKA

Japonská snídaně formou bufetu, prohlídka hradu Himeji (UNESCO) a japonské zahrady Korakuen v Okayama, návrat do hotelu, večeře individuální.

8. den

OSAKA – HIROSIMA – OSAKA

Po snídani odjezd na celodenní výlet do Hirošimi (360 km/2 hod.) rychlovlakem Shinkanzen, návštěva památníku 2. světové války, Dom míru (UNESCO), náměstí míru, plavba na ostrov Miyajima (svatyně Itsukusima), návrat do hotelu, večeře individuální v okolí.

9. den

OSAKA – KYOTO – OSAKA

Snídaně formou bufetu, celodenní prohlídka Kyota – hrad Ni-jo, čtvrť Gion a chrám, návrat do hotelu, večeře individuální v okolí. V podvečer transfer na letiště k odletu do Prahy přes Dubaj.

10. den

OSAKA – DUBAJ – PRAHA 

Přílet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Místní doprava

Průvodce zajišťuje dopravu sám dle programu na místě. Všichni účastníci budou mít 7denní pass na dopravu (hlavně vlaky) a dále průvodce zajišťuje dopravu po městě (hlavně formou MHD). Veškerá doprava v rámci programu je v ceně. Jedná se tedy o místní dopravu (vlaky, metro, trajekty, autobusy, tramvaje…), Tedy velmi zajímavé a zážitkové, chodí se samozřejmě i pěšky.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Dubaj – Tokio/ Osaka – Dubaj – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 3* se snídaní, transfery místní dopravou (vlaky, metro, tramvaj, bus, trajekt), vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaJen
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun+ 8 hodin
Spolupráce s CKSiam Travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt JAPONSKO (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This