(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

JAPONSKO (2022)

Termín: 12.10.2022 — 22.10.2022

Naše mínění

Rozkvetlé stromy a keře, milí lidé, zasněžené vrcholky hor –  tak vypadá dnešní Japonsko na až kýčovitých fotografiích.  Pod nimi se stejně jako na tvářích gejši pod silnou vrstvou líčidla skrývá pravý obrázek – vyspělá technická společnost se silnými dávnými tradicemi. Víra ve vodníky a strašidla, pracovitost, smysl pro krásu, harmonii a kolektivnost.

Japonsko si i dnes uchovává některé starobylé zvyky. I v dnešní moderní době dříme v Japoncích duch dávných samurajů, kdy je lépe než ztrátu tváře volit krutou smrt při obřadu harakiri. Osudy jako z her tradičního divadla kabuki.

Porozumět životu Japonců není snadné. Naopak zamilovat si krásu japonských ostrovů snadné je. Při naší cestě po ostrově Honšú, která je i z části vyplněna přejezdy japonskými vlaky Shinkansen, navštívíme Tokio, město plné paradoxů, Ósaku a jeho historický hrad, Hirošimu, či národní park v Nikkó.  Japonsko je moderní země s vlastní tváří, které si prostě zamilujete.

Doprovod73 990 Kč
Školné s pobytem82 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 3. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.16 890 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj18 490 Kč
Parkovné – GO parking1 190 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 89.880 Kč, pro školné 98.880 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Podzimní Japonsko
  2. Shinkanzen, metro, trajekty, místní doprava
  3. Metropole i národní parky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

TRASA ZÁJEZDU

Praha – Tokio – Nikko – Osaka – Kyoto –  Nara – Uji – Himeji – Okayama – Hirosima – Osaka – Miyajima – Osaka – Praha

1. den

Odlet z Prahy do Tokia.

2. – 3. den

Přílet Tokyo, transfer do hotelu, okruh Tokyo: chrám Asakusa, UENO a americká ulička, metropolitní radnice s vyhlídkou, Ginza, divadlo Kabuki-za, návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

4. den

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet do Národního parku Nikkó (150 km/2 hod.), známý jako místo svatyní a chrámů v jedinečné přírodní scenérii, prohlídka Toshogu Shrine a Laku Chuzenji, návrat Tokyo do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

5. den

Snídaně formou bufetu, přejezd rychlovlakem shinkanzen Osaka (510 km/3 hod.), transfer do hotelu Haerton Nishi Umeda, přejezd do Kyota – zenová zahrada Ryon-ji a zlatý pavilion Kinkakuji, návrat Osaka, večení Floating Gardens (vyhlídka), návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

6. den

Snídaně formou bufetu, výlet Nara – prohlídka Todaiji Temple a Nara Park, na cestě zpět zastávka v Uji nazývané městem čaje, návštěva čajového obřadu v ceně, návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

 

7. den

Japonská snídaně formou bufetu, prohlídka hradu Himeji (UNESCO) a japonské zahrady Korakuen v Okayama, návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí

8. den

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet Hirošima (360 km/2 hod.) rychlovlakem shinkanzen, návštěva památníku 2. světové války, Dom míru (UNESCO), náměstí míru, plavba na ostrov Miyajima (svatyně Itsukusima), návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

9. den

Snídaně formou bufetu, celodenní prohlídka Kyoto – hrad Ni-jo, čtvrť Gion a chrám, návrat do hotelu, oběd a večeře individuální v okolí.

10. den

Snídaně formou bufetu, transfer na letiště k odletu via Helsinki do Prahy. Přílet Praha.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Místní doprava

Průvodce zajišťuje dopravu sám dle programu na místě. Všichni účastníci budou mít 7denní pass na dopravu (hlavně vlaky) a dále průvodce zajišťuje dopravu po městě (hlavně formou MHD). Veškerá doprava v rámci programu je v ceně. Jedná se tedy o místní dopravu (vlaky, metro, trajekty, autobusy, tramvaje…), Tedy velmi zajímavé a zážitkové, chodí se samozřejmě i pěšky.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Tokio / Osaka – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 8 noclehů v hotelech 3* se snídaní, transfery místní dopravou (vlaky, metro, tramvaj, bus, trajekt), vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu 1.190 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaJen
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun+ 8 hodin
Spolupráce s CKSiam Travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt JAPONSKO (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This