(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

MADRID A OKOLÍ (2022)

Termín: 22.09.2022 — 29.09.2022

Naše mínění

Hlavní město Španělského království je krásné a mnohými obdivované. Přestože v něm nenajdete příliš mnoho historických památek, pohltí vás svou úžasnou denní i noční atmosférou a představí vám běžný španělský život okořeněný pravým flamengem. Madrid leží ve stejnojmenné provincii, v samotném středu Pyrenejského poloostrova. Právě pro tuto vynikající pozici si jej vybral Filip II. za hlavní město. V současnosti je politickým centrem země, ale o pozici nejvýznamnějšího kulturního a ekonomického střediska se dělí s Barcelonou. 

V okolí Madridu navštívíme při našich cestách opravdové skvosty centrálního Španělska jako je Segovia, nebo Toledo, či ochutnáme skvělé, luxusní španělské víno de Grinon.

Cena

Doprovod29 990 Kč
Školné s pobytem35 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 3. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.9 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj8 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

(Termín se může ještě v závislosti na vypsané lety mírně změnit.)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 38.980 Kč, pro školné 44.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Madrid – Segovia – Toledo – Consuegro – Belmonte – Cuenca – El Tobosso – Alcala de Henares – Madrid

1. DEN

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, přílet do Madridu ve večerních hodinách (cca v 17 hodin), transfer do hotelu, večeře.

2. DEN

Snídaně, celodenní prohlídka španělské metropole, Madridu – okružní jízda a poté pěší prohlídka s průvodcem pro základní seznámení s městem, mj. náměstí Plaza Mayor, brána Puerta del Sol, katedrála, exteriéry královského paláce Palacio Real, Cervantesův památník a trh Mercado de San Miguel, odjezd zpátky na ubytování, večeře.

3. DEN

Po snídani, odjezd k prohlídce královského paláce El Escorial – monumentální šedý palác Filipa II., jehož strohý sloh bez okras předznamenal začátek jednoho z nejvlivnějších architektonických stylů ve Španělsku, volno k prohlídce, odjezd do městečka připomínající tvar lodi – Segovia – monumentální gotická katedrála, akvadukt postavený Římany sloužící ke svému účelu od 1. až do 19. století a na skále se tyčící pohádkový hrad Alcázar. Odjezd na ubytování, večeře.

4. DEN

Snídaně, odjezd do města zapsaného na seznamu Unesco – Toleda – katedrála z 15.st., kostel sv. Tomáše, náměstí Zocodóver, skvostně zdobená synagoga de Santa María la Blanca, muzeum malíře El Greca, poté návštěva vinařství Marques de Grinon, návrat do Madridu, volno, večeře.

5. DEN

Snídaně, odjezd do Consuegra – oblasti jedenácti větrných mlýnů vyhlížejících na pláně La Manchy, dále návštěva velkolepého hradu Belmonte – hrad z 15.st. patřící k nejlépe zachovaným v kraji, odtud přejezd do vesničky spojené s Donem Quijotem – El tobosso a dále gotické a renesanční městečko Cuenca – katedrála, visuté pitoreskní domy ze 14. století, návrat na ubytování, večeře.

6. DEN

Snídaně, dokončení prohlídky Madridu, volno…, případně odjezd do nedalekého Alcalá de Henares – města s historickým centrem zapsaném na seznamu Unesco a s věhlasnou Univerzitou, kterou založil roku 1499 kardinál Cisneros, kolej San Ildefonso, katedrála, Casa-Museo de Cervantes – rodný dům autora zlatého věku a Palacio de Laredo, odjezd na ubytování, večeře.

7. DEN

Snídaně, celodenní volno k vlastnímu programu

8. DEN

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy v dopoledních hodinách. (cca v 10:30 hod)

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 4* hotelu Ayre Coron v centru Madridu.

Designový Ayre Gran Hotel Colón stojí na klidném místě 700 metrů od parku Retiro. Tedy skoro v absolutním centru města.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Madrid – Praha, 7 noclehů v hotelu 4* se snídaní, 2x ochutnávku vína, dopravu luxusním autokarem po trase zájezdu, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, 7x večeře, komplexní cestovní pojištění (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na lince Praha – Madrid – Praha.  Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalitybezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt MADRID A OKOLÍ (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This