(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

MINSK, POBALTÍ, HELSINKY (2021)

Termín: 17.07.2021 — 24.07.2021

Naše mínění

Při našem začínáme v Bělorusku, kde navštívíme Minsk, skutečně dynamickou metropolí ve všech ohledech. Ulice jsou plné lidí a všude je neuvěřitelně čisto. Prohlédneme unikátní zámky Mir a Nesviž, jež jsou pod dohledem UNESCO a prozkoumáme centrum této metropole.

Pobaltské státy mají mnoho společného – malebnou přírodu, pravoslavné kostely i spoustu jiných krásných památek, staré usedlosti, a především přátelské obyvatele. Poznáme dávnou historii, nedávnou sovětskou minulost i dnešek. Tyto země v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou krásu a množství historických památek. Navštívíme Litvu – zemi jantaru a dřevěných křížů, Lotyšsko – zemi navždy spojenou s Baltským mořem a Tallin, hlavní město Estonska – protkané sítí řek, zálivů a fjordů, zemi s nádhernými lesy.

Na závěr se přesuneme trajektem do Helsinek, kde nás čeká okružní jízda této finské metropole.

Doprovod32 990 Kč
Školné s pobytem37 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 8. 2020 - může se měnit)6 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 39.980 Kč, pro školné 44.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Památky UNESCO v Bělorusku
  2. Krásy všech pobaltských zemí
  3. Trajektem do Helsinek

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha – Minsk – Vilnius – Trakai – Hora křížů – Rundále – Riga – Cesis – Tartu – Tallin – Helsinky – Praha

Program pobytu

 

1. den

Odlet z Prahy do Minsku, transfer z letiště, okružní jízda a prohlídka hlavního a největšího města Běloruska – náměstí Nezávislosti obklopené vládními budovami a úřady, pravoslavná katedrála Panny Marie ze 17. stol., unikátní minské metro. Volno. Ubytování, fakultativně večeře.

2. den

Po snídani odjezd k pohádkovému zámku Mir (UNESCO), který je jedním z nejdochovanějších příkladů originální běloruské architektury. Zámek svojí polohou na břehu řeky Mirunka a červenou barvou má neuvěřitelně romantickou atmosféru, která připomíná jeho rytířskou historii. Odjezd do města Nesviž, jednoho z nejstarších a nejtajemnějších měst Běloruska proslaveného svým rozsáhlým architektonickým a kulturním komplexem rodu Radziwillů (UNESCO), zahrnujícím residenční hrad, farní kostel Nejsvětějšího Božího Těla a 8 dalších budov. Ubytování, fakultativně večeře.

3. den

Po snídani dokončení prohlídky centra města, volno k nákupům, prohlídkám, odpoledne odlet do Vilniusu na ubytování, fakultativně večeře.

4. den

Po snídani prohlídka Vilniusu, města připomínajícího atmosférou a půvabem Prahu, pokladnice architektonických památek od gotiky po klasicismus – Staré město, Gediminasův hrad, katedrála, náměstí, univerzita, kostely sv. Anny a sv. Bernarda, Nové město… Odjezd do národního parku Trakai ležícího na poloostrově obklopeném desítkami jezer, prohlídka jedinečných památek oblasti – města i ostrovního hradu s historickým muzeem. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

5. den

Po snídani zastávka u jednoho z nejemotivnějších míst v litevském vnitrozemí Hory křížů – kopec zdobený několika tisíci kříži, které sem položili poutníci z celého světa, odtud přejezd k zámku Rundále – nejkrásnější barokní šlechtické rezidenci v Lotyšsku, často označované jako, baltské Versailles‘‘. Odjezd do Rigy s krátkou zastávkou v největším lázeňském městě Pobaltí – Jurmale, která je známá pro své přírodní bohatství – léčivé bahno, minerální vodu a půvabnou dřevěnou architekturu, odtud do Rigy – Staré město, Rižský dóm (největší kostel v Pobaltí), Katedrální náměstí, hrad, Švédská brána, Prašná věž, Parlament…Ubytování, fakultativně večeře.

6. den

Po snídani odjezd do jednoho z nejstarších a nejkrásnějších středověkých měst Lotyšska – Cesisu, prohlídka majestátní zříceniny hradu Cesis. Odjezd do estonského univerzitního města – Tartu, ubytování v hotelu. Večerní pěší prohlídka – náměstí s radnicí a kašnou se sochou “líbajících se studentů”, univerzita, luteránský kostel sv. Jana, zbytky katedrály na vrchu Toome Hill… Návrat do hotelu, fakultativně večeře.

7. den

Po snídani návštěva muzea piva s případnou ochutnávkou, odjezd do Tallinu a ubytování v hotelu, odpolední prohlídka malebného historického jádra města – Dolní město – Radniční náměstí, radnice, městské hradby…, Horní město – Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea, kostel sv. Mikuláše…, volno, návrat na ubytování, fakultativně večeře.

8. den

Po snídani ranní trajekt  z Tallinu do Helsinek, okružní jízda městem, prohlídka centra, volno, v podvečerních hodinách odlet do Prahy.

9. den

ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

Minsk – Hotel Minsk

Vilnius – Radisson Blu Lietuva

Kaunas – Europe Royale Kaunas

Riga – Hotel Avalon

Tartu – Tartu Hotel Lydia

Tallinn – My City Hotel Tallinn

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu, dopravu klimatizovaným autokarem po celé trase zájezdu, trajekt uvedený v programu, 7 noclehů v hotelu 4* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, návštěva muzea piva, průvodce, zákonné pojištění.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, 7x večeři, vízum do Běloruska (2.790 Kč), pobytovou taxu, spropitné, cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaRubl / Euro
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba letu 2,5 hodiny
Časový posun+1 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt MINSK, POBALTÍ, HELSINKY (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This