(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PORTUGALSKO (2023)

Termín: 14.07.2023 — 20.07.2023

Naše mínění

Pokud máte rádi místa protkaná bohatou historií sahající mnohdy i tisíce let zpátky, podívat se do Portugalska je tou správnou volbou.

Kdysi se věřilo, že tady je konec světa, že tady se každý večer slunce potápí do moře. Portugalci dali pak světu mořeplavce a konec světa se vlastně stal jeho začátkem. Ale zatímco třeba Španělé své kolonie dobývali krví, ohněm a křížem, o poznání klidnější a mírumilovnější Portugalci se do nich prostě jenom stěhovali. Dnes je portugalština mateřštinou pro 200 miliónů lidí. Na cestě touto zemí, velikostí srovnatelnou s naší, ale s o poznání teplejším klimatem, si nenecháme ujít žádnou zajímavost.

Z Lisabonu, který si projdeme jak společně, tak i sami zamíříme do Sintry, prý vůbec nejromantičtějšího místa v Portugalsku. Přes nádherné místo s majákem Cabo da Roca, doputujeme do vinařské oblasti Alentejo a přes Evoru do Algarve,  kde spočineme na 2 dny na krásných plážích Atlantiku.

Doprovod28 990 Kč
Školné s pobytem33 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 30. 11. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.7 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj6 490 Kč
Příplatek za 6 večeří5 490 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 36.980 Kč, pro školné 41.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Metropole Lisabon
  2. Nádherné jižní oblasti
  3. Relax v Algarve

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Lisabon / Sintra / Cabo da Roca / Alentejo / Evora / Algarve / Lagos/ Lisabon

Program pobytu

 

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu – portugalské metropole vystavěné na sedmi pahorcích. Po příletu transfer z letiště do hotelu, dle časových možností okružní jízda metropolí. Fakultativně večeře.

2. den

Snídaně v hotelu, pěší prohlídka centra Lisabonu zahrnující čtyři hlavní náměstí Praça do Comércio, Praça dos Restauradores s obeliskem a Praça da Figueira se sochou krále Jana I. a náměstí Rossio (kdysi aréna pro býčí zápasy, vojenské přehlídky, či popravy), hlavní třídu Rua Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody. Dále zaujme novogotický volně stojící 32 metrů vysoký výtah Elevador de Santa Justa, pevnost Castelo de Sao Horte (původní královské sídlo s vyhlídkami na panorama města). Odpoledne individuální volno pro nákupy a návštěvu památek, muzeí, galerií nebo fakultativní romantická plavba lodí podél pobřeží Lisabonu (990 Kč). Návrat na hotel, individuální večerní program, nocleh.

3. den

Snídaně v hotelu, možnost individuálního programu pro nákupy a návštěvu památek, muzeí, galerií nebo celodenní fakultativní výlet do okolí portugalské metropole (1.490 Kč) – Queluz (královský rokokový letohrádek, nádherné palácové zahrady).
Průjezd pohořím Serra de Sintra, které nabízí příjemnou změnu oproti jinak v létě horkému a suchému podnebí zbytku země, s lesy a romanticky uspořádanými parky plnými exotických rostlin vyzařujícími až mystickou atmosféru, která v 19. století přitahovala mnoho romantiků. Ti zde nechali vystavět své paláce a dali tím vzniknout městu pohádkových paláců – Sintra, dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka města, volno. Odjezd do Cabo da Roca s majákem na vrcholku 140 m vysokého impozantního útesu – nejzápadnějšího místa evropské pevniny, které bylo ve středověku považováno za konec světa. Večer návrat na hotel, individuální večerní program, fakultativně večeře, nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do oblasti Alentejo, známé svými lány vinohradů, olivovníků a hájů s korkovým dubem. Najdete zde nádherné středověké hrady i malebná městečka. Evora (UNESCO) – prohlídka zachovalého historického Starého města s řadou kostelů a malebných maurských uliček. Odjezd k návštěvě vinařství s ochutnávkou vín a olivových olejů. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

5. den

Po snídani odjezd na pobřeží Algarve, pobyt v přímořském letovisku a individuální volno.

6. den

Po snídani individuální volno nebo fakultativní výlet (1.690 Kč) do městečka Silves – prohlídka staré části města s maurským hradem. Lagos – turistické středisko s krásnými plážemi, procházka po městě. Mys svatého Vincence – nejvíce jihozápadní cíp Evropy s mohutným majákem. Návrat na ubytování.

7. den

Snídaně, individuální volno, dle letového řádu odjezd na letiště do Lisabonu a odlet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Lisabon – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu Praha – Lisabon – Praha, dopravu klimatizovaným autokarem dle programu zájezdu, 6 noclehů v hotelech 3* a 4* ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní, českého průvodce, vstupy do památkových objektů dle programu.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů mimo program, fakultativní výlet do okolí Lisabonu 1.490 Kč (3. den), fakultativní výlet na Algarve 1.690 Kč (6.den), večeře s živou hudbou fado v Lisabonu 1.690 Kč, plavba lodí podél Lisabonu 990 Kč,  6x večeře, komplexní cestovní pojištění, (pojištění je nedílnou součástí pobytu), spropitné, parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Doba letu3 hodiny
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PORTUGALSKO (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This