(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PORTUGALSKO (2020)

Termín: 04.09.2020 — 10.09.2020

Naše mínění

Pokud máte rádi místa protkaná bohatou historií sahající mnohdy i tisíce let zpátky, podívat se do Portugalska je tou správnou volbou.

Kdysi se věřilo, že tady je konec světa, že tady se každý večer slunce potápí do moře. Portugalci dali pak světu mořeplavce a konec světa se vlastně stal jeho začátkem. Ale zatímco třeba Španělé své kolonie dobývali krví, ohněm a křížem, o poznání klidnější a mírumilovnější Portugalci se do nich prostě jenom stěhovali. Dnes je portugalština mateřštinou pro 200 miliónů lidí. Na cestě touto zemí, velikostí srovnatelnou s naší, ale s o poznání teplejším klimatem, si nenecháme ujít žádnou zajímavost.

Z Lisabonu například zamíříme do Sintry, prý vůbec nejromantičtějšího místa v Portugalsku. Přes nádhernou Evoru, doputujeme až ke španělským hranicím do městečka Monsaraz.

Na závěr pobytu ochutnáme v Portu slavné víno a samozřejmě poznáme toto úžasné město plné památek a nádherných výhledů.

Doprovod29 990 Kč
Školné s pobytem35 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 29. 2. 2020 - může se měnit)7 990 Kč
Příplatek za 6 večeří4 590 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj8 490 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)
Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 37.980 Kč, pro školné 43.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky).  Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Lisabon i Porto
  2. 4* hotely
  3. Ochutnávka sýrů a portského

Program pobytu

Trasa zájezdu

Lisabon / Sintra / Cabo da Roca / Evora / Monsaraz / Elvas / Castelo de Vide / Tomar / Fatima / Tomar / Porto

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Program pobytu

1. den

Odlet v ranních hodinách z Prahy do Lisabonu a následný odjezd do pohádkového městečka uprostřed hlubokých lesů – Sintry (UNESCO) plného nádherných až extravagantních paláců a zahrad, prohlídka Národního paláce se sbírkou tradičních portugalských kachlíků „azulejos“. Odjezd do Cabo da Roca s majákem na vrcholku 140 m vysokého impozantního útesu – nejzápadnějšího místa evropské pevniny, které bylo ve středověku považováno za konec světa. Dojezd do Lisabonu jednoho z nejmenších evropských hlavních měst. Ubytování a odpočinek. Podvečer první část prohlídky centra města, procházka hlavní promenádou Lisabonu Rue Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody, přes náměstí Rossio až do nejstarší čtvrti města Alfama s úzkými romantickými uličkami, individuální volno. Transfer do hotelu.

2. den

Po snídani dokončení prohlídky centra Lisabonu, půvabná čtvrť Belém plná památek portugalského zlatého věku, návštěva kláštera sv. Jeronýma vystavěného na počest objevitele Vasca de Gama, který je zde i pochován. Večeře nebo fakultativní večeře v restauraci s tradiční portugalskou živou hudbou fado, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd přes most 25. dubna do Evory. Cestou zastávka u kopie slavnější sochy Krista v Rio de Janeiro.  Evora – prohlídka Starého města obehnaného hradbami, s řadou kostelů a malebných maurských uliček, ale i památek na římské osídlení. Přejezd do archeologického areálu s více než stovkou megalitů starých až osm tisíc let. Monsaraz na španělské hranici, v minulosti v držení Maurů a Temlářů – Porta da Vila, hrad, kostel Igreja Mariz…odjezd do Reguengos de Monsaraz – významná vinařská oblast – k návštěvě vinařství s ochutnávkou. Odjezd na ubytování.

4. den

Po snídani návštěva mramorových dolů u Vila Vocosa – prohlídka paláce rodu Braganců s francouzskou zahradou. Přejezd do historického města Elvas s nejzachovalejším opevněním – prohlídka města – římsko-maurský hrad, katedrála, akvadukt…volno. Marvao – opevněná víska ve výšce 862 m z dob římských a maurských s hradem ze 13. stol. a s úžasnými výhledy do Španělska.  Castelo de Vide – krásné lázeňské městečko v pohoří Serra de Sao Mamede s pozůstatky hradu zničeného Španěly.  Ubytování.

5. den

Po snídani přejezd k nejkrásnějšími portugalskému hradu Almourol uprostřed řeky Tagus (lodička a vstup není v ceně), prohlídka, Tomar – prohlídka centra města s klášterem Řádu Kristova, v případě dostatku času Fatima, krátká zastávka u centra města a Poutního náměstí, přejezd do Porta ubytování, večeře.

6. den

Po snídani výlet do Guimares – historické město na seznamu UNESCO. Návrat do Porta, Prohlídka historického centra Porta zapsaného na seznam UNESCO – katedrála Sé, kostely sv. Františka a sv. Kláry s bohatými interiéry, mosty… Možnost výletu lodí po řece Douro Návštěva sklepů, kde dozrává tradiční portské. Ubytování.

7. den

Po snídani volno, v poledních hodinách transfer na letiště a odlet z Porta do Prahy

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Lisabon – Porto – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Cena zahrnuje​

Leteckou dopravu, dopravu klimatizovaným autokarem dle programu zájezdu, 6 noclehů v hotelech 4* ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní, česky mluvícího průvodce v Portugalsku, ochutnávku vín v Portu a ochutnávku sýrů v Monsaraz.

Cena nezahrnuje

vstupy do památkových objektů dle programu (cca 80 eur), 6x večeře, večeře s Fado (v případě objednání se poníží cena za 6 večeří), komplexní cestovní pojištění, (pojištění je nedílnou součástí pobytu), spropitné, parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Doba letu3 hodiny
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PORTUGALSKO (2020) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This