(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ŠVÉDSKO, FINSKO (2021)

Termín: 11.08.2021 — 19.08.2021

Naše mínění

Ozvěna severských ság, slunce nad obzorem. V létě však po sněhu ani stopy, a tak se můžeme vydat do dvou parádních zemí Skandinávie.

Švédsko je příjemné, lákavé, syrové. Navštívíme nejkrásnější města této země, poplujeme po jezeře a nahlédneme pod pokličku hlavního města Stockholm. Podíváme se na ostrov Öland s fascinující krajinou a větrnými mlýny.

Transfer do Finska obstará noční přejezd do Turku. Není mnoho míst v Evropě, kde bychom našli tak krásnou, divokou a přitom téměř neporušenou přírodu jako ve Finsku. V celé zemi se nachází velké množství lesů a také doslova statisíce jezer a vodních ploch. Finové jsou milovníci přírody, turistiky, houbaření i skvělý sportovci.

Poznejte s námi nedotčenou krajinu a milé lidi na severu Evropy.

Doprovod39 990 Kč
Školné s pobytem45 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2019 - může se měnit)7 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj12 990 Kč
Příplatek za 8 večeří7 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 47.980 Kč, pro školné 53.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Dvě severské země najednou
  2. Příroda, metropole, jezera, historie
  3. Plavba i nocleh na jezeře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha – Göteborg – Jönkpöping – ostrov Öland – Stockholm – Turku – Tampere – Jyäskylä – Nurmes – Mikkeli – Helsinki – Praha

Program pobytu

 

1. den

Odlet z Prahy do Göteborgu – největšího přístavu Švédska. Prohlídka města. Ubytování. Nocleh.

2. den

Dnes pokračujeme na sever k našemu prvnímu cíli: Jönkpöping. Plavba po jezeře Vättern. Uvidíme také důmyslné kanály Göta Channel, – důležitá spojnice mezi Stockholmem a Göteborgem. Odjezd do oblíbeného letoviska Švédů – ostrov Öland. Fascinující krajina, větrné mlýny aj. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně, poté odjezd do švédského hlavního města Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Odpolední pěší prohlídka, v níž je zahrnuta světoznámá radnice, Staré město Gamlastan s královským zámkem, parlamentem, kostelem Storkyrkan, ve kterém se již od 15. stol. koná korunovace švédských králů, labyrint křivolakých uliček, unikátní muzeum Vasa představující nejstarší zrestaurovanou válečnou loď, která ležela více než 300 let na dně moře. Transfer do přístavu, noční přejezd do Turku. Ubytování na lodi.

4. den

Ráno příjezd do Turku – nejstaršího města Finska a bývalého hlavního města. Krátká prohlídka hradu a bývalého slumu – dnes čtvrti řemeslníků. Dále přejezd do středověkého města Rauma (UNESCO) s malebným starým městem a šikmými dřevěnými domy. Možnost výletu lodí na některém z 200 jezer, u nichž se nachází město Tampere. Ubytování. Nocleh.

5. den

Po snídani pokračujeme “zemí 1000 jezer” do Iittaly se sklárnou s tradicí od roku 1881. Dále kolem středověkého hradu Hämee do Asikkala fantastickou krajinou jezer. Ubytování v Jyväskylä. Nocleh.

6. den

Jyväskylä je rodištěm architekta Alvara Aalta. Přejezd do Kuopia – města ve východním Finsku se zajímavým Muzeem ortodoxní církve, tržnicí či vyhlídkovou věží Puijo. Kolem hranic s Karelskou republikou dojezd na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně. Podél jezera Pielinen k hoře Koli, jedné z nejoblíbenějších vyhlídek ve Finsku.  Ideální místo pro krátkou procházku. Možnost návštěvy kláštera Valamo s mnichy z celé Evropy. Dále do Mikkeli na břehu jezera Saimay, největší jezerní oblasti Evropy. Ubytování. Nocleh.

8. den

Dnes máme celodenní výlet do Savonlinny s impozantním vodním hradem Olavinlinna. Dále přes hřeben Punkaharju s dech beroucím 7 km dlouhým pohořím mezi dvěma jezery. Odjezd na ubytování v okolí Helsinek.

9. den

Po snídani prohlídka historické části města – Senátní náměstí s unikátní neoklasicistní architekturou – Vládní palác, katedrála, která patří mezi nejznámější a nejfotografovanější stavby ve Finsku, hlavní budova největší a nejstarší finské univerzity, Národní knihovna s nejrozsáhlejší vědeckou sbírkou v zemi, nejstarší kamenná stavba v Helsinkách – dům Sederholm se sídlem Městského muzea. Odtud k památníku – kovovým varhanám světoznámého skladatele Sibelia a nejnavštěvovanější turistické atrakci – námořní pevnosti Suomenlinna zapsané na seznam světového dědictví UNESCO jako jedinečná památka vojenské architektury. Odjezd na letiště, odlet v odpoledních hodinách do Prahy.

Program pobytu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu Praha – Goteborg a Helsinki – Praha, trajekty uvedené v programu, dopravu klimatizovaným autokarem po trase zájezdu, 7 noclehů v hotelu 3* a 4* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 1x nocleh na lodi, , průvodce, zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, 8x večeři, spropitné, pobytovou taxu, cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba letu 3 hodiny
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČEDOK

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ŠVÉDSKO, FINSKO (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This