(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ŠVÝCARSKO (2022)

Termín: 25.07.2022 — 01.08.2022

Naše mínění

Po úspěšných pobytech v této destinaci jsme se tentokrát rozhodli uspořádat týden, který je průřezem to nej z této nádherné země.

Švýcarsko je zemí kontrastů, mohutných čtyřtisícových horských velikánů i dlouhých plochých říčních údolí, rozlehlých průzračných jezer i hustých neprostupných lesů, starobylých středověkých měst a městeček i architektonických skvostů 21. století. Je také zemí lanovek, luxusních hodinek, perfektně fungujících železnic a horských silnic. Ale co hlavně se Vám vybaví, když se řekne Švýcarsko? V první řadě určitě znamenité sýry a lahodné čokolády. Ale také trocha turistiky, svezení zubačkou, nebo lanovkou, či relaxu u některého z jezer.
S námi můžete tohle všechno zažít a objevit během jediného týdne. Vydejte se s námi do Švýcarska.

Cena

Doprovod39 990 Kč
Školné s pobytem45 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 1. 12. 2021, může se měnit)9 990 Kč
Příplatek za 7 večeří7 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj10 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

 

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 49.980 Kč, pro školné 55.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Zurich – Zermatt – Sion – Chamonix – Ženeva – Cailler – Interlaken – Bern – Thun – Bellenberg – Grindelwald – Luzern – Pilatus – Zurich – Praha

1. DEN

Odlet z Prahy do Curychu, odjezd na ubytování do oblasti Brigu

2. DEN

Po snídani Odjezd zubačkou do Zermattu, ze kterého se nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Matterhorn – individuální volno, možnost túr a výletů lanovkami či zubačkou (fakultativně Černé jezero, Gornergrat atd.). Návrat na ubytování.

3. DEN

Ráno odjezd do Martigny s příp. zastávkou v Sionu, přestup na Mont Blanc express a jízda vlakem do francouzského Chamonix. Možnosti lanovek, zubačky na ledovec (fakultativně), volno k odpočinku a vycházkám, odpoledne odjezd do Ženevy, ubytování.

4. DEN

Po snídani prohlídka Ženevy, volno. Odjezd přes Lausanne a Montreux (případné zastávky) do proslulé čokoládovny Cailler v Brocu, kde ochutnáme a objevíme původ a tajemství výroby této delikátní lahůdky, poté návštěva výrobny sýrů v Gruyéres. Dojezd do oblasti Interlakenu. Ubytování.

5. DEN

Raní odjezd do Bernu, hlavního města konfederace, města podloubí a kašen. Následuje prohlídka města Thun s historickými stavbami v městském centru, dřevěným mostem přes řeku Aare i chodníky vysoko nad okolní ulicí a rozsáhlého skanzenu Ballenberg, který disponuje více jak sty originálně dochovanými domy z různých koutů Švýcarska. Ubytování v Interlakenu.

6. DEN

Po snídani autokarem do Grindelwaldu – individuální prohlídka střediska zimních sportů, ležícího při úpatí tří nejznámějších velikánů Bernských Alp Eigeru, Mönchu a Jungfrau. Fakultativní výlet známou ozubnicovou železnicí Jungfraubahn, z jejíchž vozů se otevírají nádherné pohledy na hory Bernských Alp, přes sedlo Kleine Scheidegg vyjedeme sedmikilometrovým tunelem ve stěně Eigeru na nejvýše položenou železniční stanici Evropy Jungfraujoch do výšky téměř 3500 m n. m. Ubytování v Interlakenu.

7. DEN

Ráno odjezd do Luzernu, pěší prohlídka s průvodcem – Kapellbrücke (Kapličkový most) jeden ze symbolů Švýcarska, historické centrum nebo romantická promenáda při stejnojmenném jezeře, odpoledne projížďka lodí po jezeře nebo výjezd lanovkou na horu Pilatus (fakultativně), ubytování

8. DEN

Zurich – prohlídka největšího města Švýcarska – chrám Grossmünster, jehož dvě věže jsou ve znaku města, promenáda při řece Limmat, ulice Bahnhofstrasse plná luxusních butiků a restaurací, volno ve městě k nákupům či projížďce po jezeře nebo odpoledne odjezd na Rýnské vodopády, zastávka, volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Hotely

Brig – hotel Stockalperhof 4*

Ženeva – hotel Ibis centre Nations 3*

Interlaken – hotel Bernerhof 3*+

Luzern – hotel Waldstatterhof 3*+

Hotely se můžou ještě s ohledem na místní situaci změnit. Kategorie zůstává.

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 3*+ a 4* se snídaní, dopravu luxusním busem, návštěvu čokoládovny a sýrárny, skanzenu, cestu vlakem tasch – Zermat.Tasch, Martigny – Chamonix, Grindenwald – Jungfraujoch a zpět, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Lanovky a zubačky v místě návštěv neuvedené v programu, nebo uvedené, jako fakultativní, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Zurich/– Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaŠilink
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ŠVÝCARSKO (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This