(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

USA – Kaňony, puebla a Yellowstone

Termín: 24.05.2024 — 06.06.2024

Naše mínění

Yellowstone je ze všech národních parků USA asi ten nejznámější. Rozkládá se převážně na území státu Wyoming na severozápadu země, částečně zasahuje do států Idaho a Montana. Yellowstone leží nad obrovským podzemním vulkánem, pro zdejší nádhernou přírodu tak jsou typické gejzíry a horké termální prameny. Národní park Yellowstone oficiálně vznikl již v roce 1872, jedná se tak o nejstarší národní park na světě. Původ názvu parku není vůbec tajemný, Yellowstone (žlutý kámen) získal jméno podle charakteristicky zbarvených skal.

Rozloha parku je 8 980 km², pro představu – to je ještě o kousek více, než kolik dohromady zabírá Ústecký a Liberecký kraj. Téměř čtyři pětiny Yellowstonského parku pokrývají lesy, díky čemuž je možné se kochat nádhernými výhledy.

Stále zde žijí vlci, medvědi grizzly, losi, svišti, wapiti a další pro park typická zvířata. V celém parku je 290 vodopádů, okolo 300 gejzírů a stovky termálních pramenů. Nejznámější ze všech gejzírů v parku, a vlastně možná i na světě, je Old Faithful, který získal jako vůbec první gejzír v parku své jméno v roce 1870.

Doprovod109 990 Kč
Školné s pobytem119 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 15. 11. 2023 - může se měnit)18 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj29 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 128.980 Kč, pro školné 138.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny.​ Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Nejstarší národní park
  2. Koktejl úžasných scenérií
  3. Pohodlné cestování

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  • Samostudium odborné literatury

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Phoenixu, ubytování, nocleh.

2. den

KAKTUSOVÉ ZAHRADY ARIZONY
Přesun do Tucson a návštěva rezervace Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhů zvířat včetně tarantulí, chřestýšů a pum. Pak pěší výlet pravou zahradou kaktusů v NP Saguaro. Návrat do Phoenix.

3. den

ZEMĚ RUDÝCH SKAL
Odjezd do půvabné Sedony obklopené masívy rudého pískovce. Mimochodem, žil zde i německý surrealista Ernst Max. V Zemi rudých skal – Red Rock Country se odehrávala řada dobrodružných příběhů amerického spisovatele a znalce Divokého západu Zaneho Greye. K Sedoně patří i vyznavači životního stylu „New Age“, kteří někdy až otravně vzhlížejí k novým modlám „zdravého a harmonického“ života. Odpoledne návštěva rezervace Red Rock a možnost pěší túry.

4. den

ZKAMENĚLÝ LES
Cesta přes Oak Creek Canyon, jenž co do velikosti je možná trpaslíkem, zato vyniká krásou a intimním půvabem. Příjezd k 170 metrů hlubokému a více jak jeden a půl kilometru širokému kráteru Meteor Crater, do něhož by se vešlo 20 fotbalových hřišť. Gigantická díra je výsledkem kosmické kolize meteoritu, který zkřížil svou dráhu s Arizonou před zhruba 22 tisíci roky. Ačkoli je kráter v soukromých rukou rodiny jeho objevitele Daniela Barringera, využívala jeho nerovného dna americká NASA k tréninku astronautů mířících k Měsíci. Odpoledne nás čeká návštěva rezervace Petrified Forest, v níž před 250 mil. lety došlo k procesu tlení dřevin a sycení silicemi. Výsledkem je unikátní les zkamenělých stromů, který si prohlédneme i v rámci některého z četných ale nenáročných pěších výletů.

5. den

TAJEMNÁ MĚSTA NA MESA VERDE
Přejezd do NP Mesa Verde. Skalní města lidu Anasáziů nalezneme ve výšce 2,5 km. Jsou vystavěna na vnitřních stěnách stolové hory způsobem, že odborníci dodnes žasnou nad dovednostmi téhle starobylé civilizace. V rámci prohlídky navštívíme i Cliff nebo Spruce Tree Palace, nejzachovalejší z těchto kamenných paláců. Odpoledne příjezd do Duranga a prohlídka jeho půvabného centra, které nezapře odkaz „starého dobrého divokého západu“.

6. den

ŽELEZNICÍ DO SILVERTONE
Překrásná jízda historickým vláčkem do Silvertonu. Prohlídka osady, která ohromně zbohatla na těžbě stříbrné rudy, a která si uchovala autentický ráz Divokého západu. Legendární horská silnice Route 550 (Million Dollar Highway) nás provede řadou horských pasů a městečky s odkazem zlaté a stříbrné horečky do Moabu.

7. den

SKALNÍ OBLOUKY NP ARCHES
Prohlídka skalních oblouků jednoho z nejznámějších národních parků USA Arches. Možnost řady neopakovatelných pěších výletů včetně procházky k Delicate Arch – oblouku, který je symbolem státu Utah či Landscape Arch, který je zase nejdelším kamenným obloukem na světě. Polopouští jihovýchodního Idaha bez sebemenších známek civilizace dorazíme k první atomové elektrárně v historii lidstva EBR-I. Při spuštění v roce 1951 rozsvítila čtyři žárovky. Pak návštěva a prohlídka sopečných polí rezervace Craters of the Moon NM. A pokud vyjde čas, zastavíme se i u hrobu E. Hemingwaye v nedalekém Sun City. Nocleh v Twin Falls.

8. den

MESA ARCH & MĚSTO MORMONŮ
Brzy ráno (před svítáním) odjezd do nedalekého NP Canyonlands – respektive k překrásného oblouku Mesa Arch, odkud z výšky stovek metrů spatříme krajinu jakoby rozřezanou frézou šíleného umělce. Nadpozemskou scenerii mají na svědomí řeky Colorado a Green. Odjezd do Salt Lake City s ústředím mormonské církve a katedrálou Mormon Temple, Muzeem a rodným domem legendárního vůdce církve Birghama Yunga. Podle času se rovněž podíváme k Velkému solnému jezeru a nekonečným solným pláním případně návštěva rezervace Antelope Island.

9. den

MĚSÍČNÍ KRÁTERY & ZEMÍ ATOMOVÁ ZEMĚ
Přejezd do sopečné rezervace Craters of the Moon a pěší výlet do nitra této strohé krajiny černočerné strusky. Napadne nás otázka, kterýpak pekelník tohle způsobil. K výronům žhavého magmatu došlo jazykem geologů teprve nedávno – před zhruba patnácti tisíci lety. Pokračujeme polopouštěmi jihovýchodního Idaha. V této odlehlé oblasti bez nejmenších známek civilizace stojí gigantický komplex jaderných laboratoří Idaho National Engineering Laboratory s více než padesáti nukleárními reaktory všech kategorií. Cestou se podíváme do EBR-I, první jaderné elektrárny v historii světa. Při svém spuštění v roce 1951 rozsvítila čtyři žárovky. To možná není mnoho. Jenže hlavní bylo dokázat, že to vůbec jde. Odpoledne příjezd do Idaho Falls s vodopády na Hadí řece, jimž město vděčí za jméno. Jsou sice nízké, ale příjemně ozvláštňují pásy zeleně na obou březích řeky.

10. den

GRANT TETON: VELKÁ PRSA
Přejezd do Jackson a prohlídka tohoto živého městečka. Pak následuje návštěva NP Grand Teton, který vyniká strmými horskými hřbety, které francouzským traperům připomínaly po mnoha měsících odloučení prsa jejich manželek. Výlet lodí k Inspiration Point, namísto člunu můžete cestou zpátky zvolit pěší stezku podél břehů jezera Jenny Lake.

11. -12. den

NP YELLOWSTONE: COLTEROVO PEKLO
Prohlídka nejslavnější rezervace USA – po svém objeviteli přezdívané Colterovo peklo. A skutečně, sopečná kotlina se hluboko pod povrchem činí. Úzkými štěrbinami se ženou gejzíry vroucí vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery, a přitom zarostlá hustými lesy s bizony, losy, vlky a medvědy. Během dvou dnů navštívíme všechna podstatná místa rezervace: Yellowstone Lake, Old Faithfull a další gejzíry, Grand Canyon of the Yellowstone či Mammoth Hot Springs.

 

13. den

ODLET DO PRAHY
Přejezd do Bozeman a odlet do Prahy s přestupem v USA.

 

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

 

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince do Phoenixu a zpět z Bozeman. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

 

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy do Phoenix a zpět z Bozeman, vždy s přestupem. 12 noclehů v hotelech 3* a 4* bez stravy, dopravu 12místným vozem MVAR pro max.10 klientů a průvodce., služby českého průvodce/ řidiče, vstupy do národních parků na trase, vstupy/aktivity: Sonora Desert Museum; Durango & Silverton Narrow Gauge Railroad (vintage vagon); Cliff Palace (pokud otevřeno); Meteor Crater; člunem k Inspiration Point v NP Grand Teton

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, kompletní stravování, povinné spropitné, vstupní autorizaci ESTA, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu).

Další informace

Místní měnaDolar
Vstupní formalityESTA
Odlet Praha
Časový posun-8 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt USA – Kaňony, puebla a Yellowstone a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This