(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

UZBEKISTÁN (2022)

Termín: 02.10.2022 — 11.10.2022

Naše mínění

Hedvábná stezka, která po staletí spojovala Evropu s Čínou, procházela přes území dnešního Uzbekistánu, bývalé sovětské republiky ve Střední Asii. Karavany putující mezi pouštními oázami vozily orientální zboží a z obchodu bohatla města, jejichž krásu můžeme v Uzbekistánu obdivovat dodnes – Buchara, Samarkand, Chiva… K vidění jsou tu nádherné mešity s obrovskými kopulemi a vysokými minarety, náboženské školy (madrasy), hrobky, karavanseráje, hliněné pouštní pevnosti i rušné orientální bazary. Seznámíme se i s tradiční keramikou a textiliemi. Podíváme se i do přírody, protože Uzbekistán nabízí vedle pouští také vysoké hory, proslulé životadárné řeky Amudarja a Syrdarja a úrodné doliny.
Ubytováni budeme výhradně ve 4* hotelech s polopenzí a nejdelší trasu si přelétneme letadlem tak, abychom ne to nejkrásnější měli více času.

Doprovod51 190 Kč
Školné s pobytem59 190 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 3. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.13 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj9 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 65.180 Kč, pro školné 73.180 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Ubytování výhradně v 4* hotelech
  2. Památky pod UNESCO
  3. Místní přelety v rámci komfortu

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha  – Taškent – Urgenč – Chiva – Buchára – Samarkand – Taškent – Čimang – Praha

Program pobytu

 

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Taškentu.

2. den

TAŠKENT
Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Volný odpočinkový den možný využít k orientační procházce městem s průvodcem.

3. den

TAŠKENT – URGENČ – CHIVA

Po snídaní prohlídka architektonického komplexu na náměstí Khast Imam, kde jsou soustředěny zdejší historické památky jako medresa Barak Chán, mešita Tilla Šejk a Chozreti Imam. Projdete Timurovo náměstí, kde se uprostřed vzpíná jezdecká socha Amira Timura, který je důležitým národním hrdinou. Nahlédnete do muzea umění a rovněž se podíváte do rušného Chordu Bazar, který je ukrytý pod gigantickou modrou kopulí. Velkou dominantou města je televizní věž, svou výškou 375 m je druhou nejvyšší stavbou ve Střední Asii.

V podvečer transfer na letiště a následný odlet do Urgenče, který leží v západní části Uzbekistánu v kraji zvaném Chorezm. Po příletu přejezd do 30 km vzdálené Chivy, ubytování a nocleh.

4. den

CHIVA

Po snídaní prohlídka města Chivy, které právem patří mezi klenoty Střední Asie. Dnes budete součástí tohoto nejzachovalejšího středověkého města odkud pocházeli velcí učenci Východu, třeba nejslavnější lékař všech dob Avicenna.

Během procházky uvidíte pevnost Itchan Kala, jenž je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. K největším lákadlům patří citadela Kynya Ark, z jejich věží je nejkrásnější pohled na Staré město, neminete „bílou“ mešitu AK, minaret Kalta, mešitu s minaretem Juma. Odpoledne pokračujete prohlídce paláce Tašhauli, mauzolea Pahlavána Mahmúda, minaretu a mešity Islam Kodža. Nocleh v Chivě.

5. den

CHIVA – BUCHÁRA

Snídaně v hotelu, následně se vydáte na dalekou cestu do Bucháry přes úchvatnou poušť Kyzyl Kum, jejíž název znamená „Červené písky“. Svou rozlohou 298 0000 km2 je 11. největší pouští na světě a v Uzbekistánu zabírá dokonce 58 %. Po příjezdu do Bucháry, ubytování v hotelu a následně večeře s folklórním představením v Nadir Divan Begi. Nocleh v Bucháře.

6. den

BUCHÁRA – SAMARKAND

Snídaně v hotelu. Prohlídka staré části města, během níž si prohlédnete architektonický komplex Labi-chauz s uměle vytvořeným jezírkem, které je nejstarším ve střední Asii. Neminete největší madrásu ve městě Kukeldaš, madrásu Divan-begi, jejíž průčelí je zdobeno ornamenty ptáků, rostlin a zvířat.  Dále starobylé lázně, mauzoleum Samanids (nejstarší cihlová budova ve střední Asii, mauzoleum Čašma-Ajjúb, mešitu Bolo Khauz. Zastavíte se na místním trhu zvaném „Zlatém“, který leží nedaleko nejstarší pevnosti Ark. Komplex Poi-Kaljan, který je tvořen minaretem Kaljan – symbol Bucháry, který se tyčí do výše 46 m, mešitou Kalián a madrásou Miri-Arab.

Odpoledne přejezd na nádraží a odjezd rychlovlakem do Samarkandu. Po příjezdu, transfer do hotelu, ubytování a následná večeře. Nocleh ve Samarkandu.

7. den

SAMARKAND

Snídaně. Celodenní prohlídka města, které se nachází ve velké oáze v údolí řeky Zerafshan. Město je považováno za křižovatku kultur světa. Během prohlídky navštívíte mauzoleum Timurovců, náměstí Registan, které je mnohými považováno za nejkrásnější na světě a je právem zařazeno do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Náměstí obepínají tři medresy: Metresa Shir Dor, Ulugh Begova, Tillya Korí. Pokračujete ke komplexu mauzoleí Shah-í-Zinda pokrývající obrovské nekropole.

Odpoledne se vydáte k Ulugbekovy observatoři a obřího sextantu. Závěr dne si zpříjemníte degustací místního vína v muzeu vín. Nocleh v Samarkandu.

8. den

SAMARKAND – TAŠKENT

Snídaně v hotelu, prohlídka mešity Bibi-chánum, kterou dal postavit Timu Veliky koncem 14. století a mělo se jednat o největší mešitu na světe. Následně volno k nákupům suvenýrů v tržnici Siab, odpoledne odjezd rychlovlakem do Taškenu. Po příjezdu transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Taškentu.

9. den

TAŠKEN – ČIMANG – TAŠKENT

Po snídani odjezd směrem k Čimangským horám scénickou cestou přes malebné vesničky. Po příjezdu se vydáte pěšky na průzkum těchto úchvatných hor, nadšenci mohou zdolat vrchol hory Kumbel (2400 m), kde se nachází nejdelší sjezdovka v Uzbekistánu.

Po obědě vaše expedice pokračuje k jezeru Charvak, jehož nebesky modrá hladina přitahuje nejednoho horského nadšence. Jezero je obklopeno zelenými svahy, které dávají této krajině zcela originální ráz, naprosto odlišný od ostatních částí Uzbekistánu. V podvečer návrat do Taškentu, nocleh.

10. den

TAŠKENT – PRAHA

Snídaně, transfer na letiště a následný odlet do Prahy. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Taškent – Praha s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 8 noclehů v hotelech 4* s polopenzí, vnitrostátní přelet, dopravu vlakem, transfery, vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy nad rámec programu, turistické vízum, spropitné, cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaSum
Vstupní formalityTuristické vízum
OdletPraha
Časový posun + 3 hodiny
Spolupráce s CKESO travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt UZBEKISTÁN (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This