(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ATHÉNY A ANTICKÉ ŘECKO (2019)

Termín: 05.10.2019 — 12.10.2019

Naše mínění

Athény, město s nejslavnější historií na světě, které je uctíváno jak bohy, tak lidmi. Okouzlující hlavní město Řecka bylo odedávna kolébkou civilizace. Je to město, kde se zrodila demokracie a většina filosofů antického světa. Atény patřily ve starověku mezi nejsilnější městské státy a prostřednictvím památek přežívají dodnes.
Dnes snad nenajdeme nikoho, kdo by neslyšel o 
Akropoli v Aténách. Historie tohoto nejslavnějšího archeologického monumentu vzbuzuje v mnoha lidech obdiv. Svatá skála Akropole byla také roku 1987 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Určitě k tomu přispěly i stavby, které se zde tyčí – Partheón, nejznámější chrám starověku zasvěcený ochránkyni Athén, bohyni Athéně.
V rámci pobytu budeme mít možnost navštívit i další místa v okolí, jako jsou ostrovy Hydra, nebo Poros, dále výlet na Peloponés, či návštěvu starověkého Korintu.
Na závěr se vydáme do přímořského letoviska, kde budeme mít čas na parádní relax.

Cena

Doprovod25990
Školné s pobytem29990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2019, může se měnit)3990
Parkovné – GO parking890
Jednolůžkový pokoj6490

 

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 29.980 Kč, pro školné 33.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

 

Na co se můžete těšit

  • Božské Athény
  • Výlety na ostrovy i do okolních měst
  • Relax na Glyfadě u moře

 

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Athény – Hydra – Poros – Aegina – Peloponés – Mykény – Nafplio – Epidauros – Korint – Athény – Praha

1. DEN

Odlet z Prahy do Athén, po příletu transfer z letiště do metropole a dle časových možností okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, ubytování, fakultativně večeře.

2. DEN

Dopoledne volno na hotelu nebo fakultativní výlet do Athén, pěší prohlídka centra města s průvodcem (s využitím MHD), nejstarší čtvrť města Plaka s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a známou Věží větrů, prohlídka slavné dominanty města Akropole -Dionýsovo divadlo z 5. stol. př.n.l., Parthenon, chrám Erechtheion zdobený šesti karyatidami, možnost návštěvy úchvatného moderního Muzea Akropole, atd. Návrat na hotel, fakultativně večeře.

3. DEN

Po snídani volno nebo fakultativní celodenní výlet lodí s obědem na ostrovy Hydra, Poros, Aegina, fakultativně večeře.

4. DEN

Po snídani volno na hotelu nebo fakultativní výlet na Peloponés a Argolidu. Mykény – centrum mykénské civilizace, prohlídka známé Lví brány, kruhových hrobů Klytaimnéstry a Agamemnona, Átreovy pokladnice a muzea. Nafplio – první hlavní město svobodného Řecka střežené pevnostmi Akronafplia a Palamidi z jižní strany a Bourtzi na malém ostrůvku při pobřeží je zvané nejelegantnějším městem pevninského Řecka s typickými úzkými uličkami s obchody, mramorem dlážděnými náměstími, malebnou nábřežní promenádou. Epidauros -jedno z proslulých míst starověkého Řecka s nejzachovalejším starořeckým divadlem na světě s výbornou akustikou a posvátným okrskem boha lékařství Asklepia. Ubytování, fakultativně večeře.

5. DEN

Po snídani volno na hotelu nebo fakultativní výlet do starověkého Korintu, ruiny největšího římského sídliště v Řecku, jehož nejvýznamnější a nejlépe dochovanou památkou je chrám boha Apollóna z 5. stol. př. n. l., agora (římské forum), posvátný pramen Peiréné, aréna. Odjezd na plavbu lodí po 6 km dlouhém Korintském průplavu, který obklopují až 90 m vysoké stěny a spojuje Korintský záliv v Jónském moři se Saronským zálivem v Egejském moři a odděluje tak poloostrov Peloponés od řecké pevniny. Návrat na hotel, fakultativně večeře.

6. DEN

Po snídani přejezd do přímořského střediska Athénská Riviéra, nebo Glyfada do 4* hotelu u moře, volno k individuálnímu programu, koupání…

7. DEN

Po snídani volno a odpočinek v letovisku.

8. DEN

Po snídani odjezd na letiště a odlet do Prahy

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Fakultativní výlety

  • Výlet na ostrovy Hydra, Poros, Aegina, s obědem – 2.790 Kč
  • Výlet do Argolidy – Mykény, Nauplia, Epidauros – 2.590 Kč
  • Výlet do Starého Korintu a lodí Korintským kanálem – 2.390 Kč

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 4* se snídaní, transfery z / na letiště, přesun do přímořského letoviska, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), místní taxy splatné na hotelu cca 1,5 – 2 Eur na osobu a den, parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Athény – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun+ 1 hodina
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ATHÉNY A ANTICKÉ ŘECKO (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This