(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

BRAZÍLIE, ARGENTINA (2023)

Termín: 23.03.2023 — 05.04.2023

Naše mínění

Vydejte se s námi na exotický vzdělávací pobyt do Brazílie a Argentiny! Očarují vás rytmy samby v brazilském Rio de Janeiru i výtečné argentinské hovězí v Buenos AiresBrazílie vás nadchne jedním ze Sedmi divů světa – sochou Krista Spasitele, světoznámou pláží Copacabana a největším systémem vodopádů planety zasahujícím do Brazílie i Argentiny. V Argentině vás čeká plavba po deltě řeky Paraná, návštěva ranče s grilováním, jistě ochutnáte skvělé argentinské víno a zatančíte vášnivé tango v ulicích Buenos Aires. Na závěr programu máme možnost lodního výletu na brazilský ostrov Ilha Grande.

Doprovod97 990 Kč
Školné s pobytem108 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 24. 11. 2022, může se měnit) Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám. Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.12 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj13 990 Kč

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA ZA GARANTOVANOU CENU.

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 109.980 Kč, pro školné 120.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Dvě úžasné metropole
 2. Vodopády Iguacu z obou stran
 3. Ostrov Ilha Grande

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška na aktuální téma I
 • Přednáška na aktuální téma II
 • Aktuální problematika místní stomatologie
 • Odborný diskusní seminář na místní klinice
 • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
 • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Program pobytu

Trasa zájezdu

 Praha – Buenos Aires – Puerto Madero – Paraná – Foz do Iguacu – Rio de Janeiro – Ilha Grande – Rio de Janeiro – Praha

1. den

Odlet z Prahy přes Amsterdam do Buenos Aires.

2. den

 

Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka města – projížďka čtvrtí Palermo se zahraničními ambasádami a nejluxusnějšími domy ve městě. Zastávka v parku 3 de Febrero s jezírky a růžovou zahradou. Prohlídka aristokratické čtvrti Recoleta s jedním z největších hřbitovů v jižní Americe. Návštěva hrobky světoznámé argentinské osobnosti – Evity. Zastávka u nejznámějšího argentinského fotbalového stadionu La Bombonera patřícího klubu Boca Juniors, kde začínal i Maradona. Prohlídka pestrobarevné čtvrti La Boca s ukázkami argentinského tanga přímo v uličkách. Zastávka ve čtvrti San Telmo s návštěvou cukrárny s místní specialitou – Dulce de Leche. Večer možnost ochutnat pravý argentinský steak se sklenkou červeného vína. Nocleh v Buenos Aires ve 4* hotelu.

3. den

Ráno po snídani odjezd do pampy, které jsou díky svému podnebí považovány za nejúrodnější prérie na světě. Návštěva typické zemědělské usedlosti – Estancia, seznámení se životem honáků dobytka – gaučů – a jejich folklórem. Jen pár kilometrů od rušného hlavního města si budete moci vychutnat v klidu přírody oběd s grilováním a jistě také ochutnáte některá z exkluzivních argentinských vín. Odpoledne návštěva bývalého přístavu přestavěného na moderní čtvrt Puerto Madero s mnoha restauracemi a novými výškovými domy. Procházka kolem chráněné rezervace Costanera Sur s množstvím vodního ptactva a papoušků. Večer návštěva představení tanga s večeří a ochutnávkou skvělého argentinského vína (fakultativně za příplatek představení bez večeře – 1.990 Kč, představení s večeří – 2.690 Kč). Nocleh v Buenos Aires ve 4* hotelu.

4. den

Ranní výlet do delty řeky Paraná, která se nachází jen několik kilometrů od metropole Buenos Aires. Díky tomu je toto místo oblíbeným místem pro trávení víkendů místních obyvatel. Zastávka u bývalého klubu Tigre  s kasínem, kde v současnosti sídlí muzeum umění městečka Tigre. Plavba lodí po ramenech delty Paraná. Pestré chatky různých stylů jsou rozesety po okolí. Poté zastávka u novogotické katedrály z 19.st. na předměstí San Isidro. Návrat zpět do Buenos Aires, prohlídka hlavního náměstí Plaza de Mayo s prezidentským palácem Casa Rosada. Návštěva baziliky sv. Františka a Metropolitní katedrály. Projížďka autobusem po Avenida 9 de Julio kolem obelisku nezávislosti, parlamentu a divadla Colón. Nocleh v Buenos Aires ve 4* hotelu.

5. den

Brzy ráno odjezd na letiště a přelet do Foz du Iguacu.  Odpoledne krátká prohlídka města, volný program. Nocleh ve Foz du Iguacu.

6. den

Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Cesta vláčkem k největšímu vodopádu Iguacu – k „Ďáblovu chřtánu“, kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dechberoucí kouzlo tohoto přírodního zázraku. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. Po pozdním obědě návrat zpět na brazilskou stranu. Nocleh ve Foz du Iguacu.

7. den

Prohlídka vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší, než Niagara nabízejí nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády, event. také jízda terénním vozem s následnou plavbou tryskovým motorovým člunem pod vodopády Iguacu. Nocleh ve Foz du Iguacu.

Možnosti fakultativních služeb na Iguacu (ceny se mohou měnit):

 • Iguazu – výlet pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády: cca 88 USD
 • Iguazu – vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády (10 min.): cca 150 USD
 • Iguazu – výlet a vstupné na přehradu Itaipu: cca 55 USD
 • Iguazu – výlet a vstupné do ptačího parku: cca 42 USD

8. den

Dopoledne přesun na letiště a přelet do Ria de Janeira a odpoledne krátká prohlídka města, volný program. Nocleh v Rio de Janeiro ve 4* hotelu.

9. den

Dnes Váš čeká setkání s novodobým divem světa – se sochou Ježíše, který se tyčí nad jedním z nejkrásnějších měst světa. Projedete kolem jezera Rodrigo de Freitas přijedete na úpatí hory Corcovado, odkud pojedete pohodlnou pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor) se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Odpoledne prohlídka historického centra Ria. Návštěva náměstí Alagoas, na kterém se nachází sídlo magistrátu města Ria, Městské divadlo, Národní galerie a Národní knihovna. Poté návštěva schodiště Selarón, které nechal vyzdobit pestrobarevnými dlaždicemi stejnojmenný chilský umělec. Prohlídka moderní budovy Metropolitní katedrály. Projížďka historickou tramvají k výhledu na chudinské čtvrti – Favely. Pokračování přes novou administrativní a obchodní čtvrt města do nejstarší části Ria. Kolem františkánského kláštera až do nejpopulárnější kavárny v celém Riu – Colombo. Nocleh v Rio de Janeiro ve 4* hotelu.

10. den

Ráno přejezd k dalšímu symbolu Ria – Cukrové homoli. Výjezd první kabinkovou lanovkou na horu Urca. Další lanovkou až na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se otevírá nádherný pohled na jedno z nejhezčích měst světa. Možnost ochutnat místní specialitu – zmrzlinu z plodu Açaí, což jsou bobule rostoucí na palmách v oblasti Paraná a Amazonie. Odpoledne zastávka u Sambodromu, kde se koná každý rok světoznámý karneval. Zastávka u futuristické budovy Muzea zítřka od španělského architekta Santiaga Calatravy. Přejezd do čtvrti Niteroi, kde se nachází muzeum moderního umění, jehož budovu navrhl architekt Oscar Niemeyer. Nocleh v Rio de Janeiro ve 4* hotelu.

11. den

Volný den. Fakultativně lze zakoupit lodní výlet na ostrov Ilha Grande.

Výlet Ilha Grande, open bar na lodi

(caipirinha, agua, refrescos, cerveza) a oběd: 5.990 Kč

06:40 – odjezd z hotelu v Riu

přesun cca 02:30 hod mikrobusem (nejčastěji delší Mercedes Sprinter) do přístavu v Angra dos Reis – nejblíže k Ilha Grande.

10:00 – zahájení plavby na soukromé lodí s kapacitou cca 40 míst (6 hodin)

Skupina může absolvovat panoramatickou plavbu se zastávkou na některém ostrově nebo pláži s koupáním a následně se vydat na ostrov Ilha Grande, kde je oběd, poté (15:00) následuje zpáteční plavba do přístavu Angra dos Reis. Vše dle podmínek a počasí – může se samozřejmě navštívit i více pláží nebo se projít po ostrově.

16:00 – návrat do Angra dos Reis

19:00 – předpokládaný příjezd do Rio de Janeiro

12. den

Volný program v Riu, odpolední, nebo podvečerní transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

Přílet do Prahy.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v těchto hotelech:

 

 

 

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu z Prahy dle itineráře se společností KLM a místními společnostmi. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 10 noclehů v hotelech 4*se snídaní, 2x oběd, přelety a veškeré transfery, vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, cestovní pojištění, včetně připojištění proti (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaPeso
Vstupní formalitybezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun-6 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt BRAZÍLIE, ARGENTINA (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This