(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

FRANCIE (2016)

Termín: 21.08.2016 — 27.08.2016

Náš Tip

Naše mínění

Francie je krásnou zemí a proto se sem vracíme již poněkolikáté. Prohlídneme trochu jinak Paříž, nežli ji známe, navštívíme Versailles a poobědváme na Eiffelově věži a navštívíme proslulý kabaret. Vydáme se z francouzské metropole do oblasti Champagne, která se nachází na severovýchodě Francie u hranic s Belgií. Tento kraj je svým terénem velmi rozmanitý a objevíme zde rozsáhlé roviny podél řek, ale také kopcovitý terén v pohoří Ardeny. Pravé šampaňské pochází právě z tohoto výjimečného kraje. Přes Nancy a Strasbourg dojedeme do Alsaska, který je naprosto výjimečnou vinařskou oblastí Francie, kde se pěstují převážně bílé odrůdy. Při zpáteční cestě využijeme služeb francouzských drah TGV, který nás dopraví na letiště v Paříži.

Cena

Doprovod29990
Školné s pobytem34990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně ke 31.5. 2016 - může se měnit)4490
Příplatek za jednolůžkový pokoj9700
Komplexní pojištění vč. pojištění proti stornu490
Parkovné Go parking800
Hotel Marriot Praha os./noc1190

 

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

1. Přednáška na aktuální téma
2. Cestovní medicína – aktuality a kazuistiky
3. Aktuální problematika místní medicíny
4. Odborný diskusní seminář na místní klinice
5. Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

TRASA POBYTU

Paříž – Versailles – Champagne – Remeš – Hautvillers – Epernay – Nancy – Strasbourg – Obernai – Ribeauvillé – Colmar – Paříž

1. den

 

 

PRAHA – PAŘÍŽ

Odlet do Paříže, okružní jízda městem se zastávkami u vybraných atraktivit, Latinská čtvrť – krátká pěší prohlídka, volno na oběd, ubytování v hotelu. V podvečer odjezd do oblasti Montmartru, Sacre Coer, náměstí malířů apod., volno, odjezd na večeři.

2. den

PAŘÍŽ – VERSAILLES

Ráno odjezd do Versailles, prohlídka zámku a zahrad, návrat do Paříže, pozdní oběd na Eiffelově věži, následně projížďka lodí po Seině, volno, večeře, fakultativně kabaret Moulin Rouge, nebo Paradis Latin.

3. den

PAŘÍŽ – REMEŠ

Po snídani přejezd do centra města, volno k individuálním prohlídkám a nákupům, odpoledne odjezd do vinařské oblasti Champagne – do města Remeše s vinařskými domy a světoznámou gotickou katedrálou Notre-Dame, jednou z nejvýznamnějších církevních staveb ve Francii a místu korunovace francouzských králů, prohlídka města, ubytování v oblasti, večeře.

4. den

NP HAUTVILLERS – EPERNAY – NANCY

Dnes nás čeká přejezd národním parkem Remešských hor do Hautvillers – vinařská vesnička s bývalým benediktským klášterem Abbey Saint-Pierre a s uličkami s typickými vývěsnými štíty, dále údolím řeky Marny do střediska výroby šampaňského – městečka Epernay – s proslulou Avenue de Champagne s vinařskými domy (např. Moët et Chandon), prohlídka města, návštěva vinného sklípku s ochutnávkou a možností nákupu, přejezd do Nancy, ubytování, večeře.

5. den

NANCY

Snídaně v Nancy, prohlídka města s elegantně souměrným náměstím Place Stanislas (UNESCO) s bohatě zdobenými železnými bránami a zábradlími, odjezd do kosmopolitního města Strasbourgu – prohlídka historického centra města včetně panoramatické projížďky lodí po kanálech, futuristická budova Evropského parlamentu, Ponts-Couverts – kryté mosty spojující středověké strážní věže, volno, ubytování, večeře.

6. den

NANCY – RIBEAUVILLÉ – RIQUEWIHR – COLMAR

Ráno vyjížďka malebnou „Cestou vína“, která se vine v délce 180 km historickými městy s dlážděnými ulicemi, středověkými hrázděnými domy a renesančními kašnami: přes Obernai se zvonicí Kapellturm s ochozem, zastávka u hradu s padacím mostem Haut-Koenigsbourg – nejoblíbenější památky Alsaska, Ribeauvillé, půvabné vinařské městečko pod zříceninami tří hradů, odjezd do Riquewihr – nejkrásnější vesnice na „Vinné cestě“ s dlážděnými uličkami, balkony s rozkvetlými pelargoniemi, dvorky s lodžiemi, romantickými dvojitými hradbami a strážními věžemi, okružní projížďka turistickým vláčkem, odjezd na ubytování, večeře.

7. den

COLMAR – PAŘÍŽ – PRAHA

Návštěva Colmar – prohlídka nejzachovalejšího středověkého města v Alsasku – dlážděné ulice lemované hrázděnými domy pastelových barev, čtvrť kanálů proplétajících se mezi domky, tzv. „Malé Benátky“ – možnost projížďky lodí, muzea, …, atmosféru pohody dokreslují barevné květiny, restaurace, obchůdky s víny. V odpoledních hodinách transfer na nádraží na TGV do Paříže, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Paříž – Praha, 6 noclehů v hotelu 3* s polopenzí, ochutnávku vína, turistický vláček v Riquewihr, projížďku lodí v Paříži a ve Strasbourgu, dopravu autokarem po trase zájezdu, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, oběd na Eiffelově věži (cca 25 – 50 EURO), kabaret, komplexní cestovní pojištění 490 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

[table “11” not found /]

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt FRANCIE (2016) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This