(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KOSTARIKA (2022)

Termín: 01.02.2022 — 12.02.2022

Naše mínění

Kostarika je perlou střední Ameriky, oázou klidu, místem pro poznávání tropických oblastí bez rizika. Nabízí krásné pláže, vroucí vulkány, možnosti potápět se s delfíny a velrybami i odpočívat beze spěchu a zmatků a užívat si lenošení v houpací síti. Na pobřeží Tichého oceánu je dost míst vhodných pro odpočinek.

Díky osvícenému přístupu k životnímu prostředí, jsou zdejší tropické pralesy stále domovem hravých opic, pomalých lenochodů, pásovců, krokodýlů, tapírů, různých druhů ještěrů, jedovatých žab a ohromného množství exotického ptactva, hmyzu a motýlů. Na pobřeží hnízdí ohrožené mořské želvy a mlžné pralesy poskytují úkryt kočkovitým šelmám, především jaguárům. Pro mnoho turistů je největší atrakcí 850 zaznamenaných druhů ptáků, včetně zářivých quetzalů, kolibříků, papoušků ara a tukanů. Lesy jsou bohaté na ebenové, mahagonové a cedrové dřevo. V přírodní rezervaci Monteverde roste více než 2000 druhů rostlin včetně orchidejí.

Doprovod64990
Školné s pobytem69990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 20. 12. 2021, může se měnit)9990
Příplatek za jednolůžkový pokoj17990

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 74.980 Kč, pro školné 79.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Úžasná fauna i flora
  2. Národní parky, lesy i vulkány

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Program pobytu

1. den

Odlet Praha via Paříž/Amsterdam do San Jose, uvítání česky mluvícím průvodcem, transfer do hotelu 4*.

2. den

 

Snídaně formou bufetu, fakultativně odjezd do provincie Alajuela na prohlídku nejnavštěvovanějšího parku s kráterem vulkánu Poás (15 USD), následná prohlídka soukromé rezervace (50 USD) s vodopády La Paz, zahradou orchidejí a motýlů, možnost spatřit kolibříky, divoké kočky, hady či opice a mnoho druhů ptáků, návrat do hotelu v San Jose 4*.

3. den

Brzy ráno odjezd přes NP Braulio Carillo do Guápiles, snídaně, přesun do říčního přístavu La Pavona a plavba člunem do NP Turtuguero, během plavby pozorování různých zvířat a místní flory, ubytování v resortu 3*, oběd,  odpoledne volno k relaxaci u Karibiku, večeře.

4. den

Brzká ranní projížďka lodí po kanálech NP Tortuguero, návrat do resortu na snídani formou bufetu, dopoledne procházka s místním průvodcem do deštného pralesa, možnost spatřit opice a tukany, oběd, odpoledne volno k relaxaci u Karibiku, večeře.

5. den

Snídaně formou bufetu, návrat lodí do La Pavona, následný transfer do oblasti vulkánu Arenal, ubytování v oblasti La Fortuna v 3* resortu, fakultativně návštěva termálních pramenů na řece Tabacon s večeří (80 USD).

6. den

Snídaně formou bufetu, fakultativně půldenní procházka/lehký trek po úpatí sopky Arenal (40 USD), zastávka na vyhlídce na vulkán, návrat do resortu, odpoledne volno k relaxaci, případně možnost využít dalších fakultativních výletů či aktivit.

7. den

Snídaně formou bufetu, přesun do mlžných lesů v oblasti Monteverde s chladným klimatem, fakultativně návštěva a prohlídka kávové farmy Don Juan s ochutnávkou kávy (25 USD), ubytování v hotelu 3*, večerní procházka městečkem.

8. den

Snídaně formou bufetu, fakultativně cca 3 km dlouhá procházka po visutých mostech o různých délkách (50-170 m) a výškách (12-60 m) (35 USD), během procházky pozorování různých druhů ptáků, následný přesun do NP Rincon de la Vieja, ubytování v resortu 3*.

 

9. den

Snídaně formou bufetu, individuální volno k relaxaci nebo možnost fakultativních výletů (trek k vodopádům, jízda na koni, výlet člunem po řece, návštěva termálů atd.)

10. den

Snídaně formou bufetu, dopoledne volno k relaxaci, návrat zpět do San Jose k večernímu odletu odlet via Paříž/Amsterdam do Prahy.

11. den

Přílet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu z Prahy do San José s přestupem a zpět. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy do cílové destinace, všechny transfery dle programu, českého průvodce na místě, stravování na okruhu (9x snídaně, 2x oběd, 2x večeře), 9x nocleh v hotelech 3* a 4*na okruhu,

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety uvedené v závorkách, vstupy mimo program, odletovou taxu (30 USD), spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), ostatní stravování a nápoje mimo uvedené v cena zahrnuje, parkovné.

Další informace

Místní měnaColon
Vstupní formalityOdletová taxa
OdletPraha
Časový posun-7 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KOSTARIKA (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This