(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

MAROKO (2023)

Termín: 19.09.2023 — 29.09.2023

Naše mínění

Marocké království ležící v severozápadním cípu Afriky se během posledních let stává čím dál tím oblíbenější destinací na cestě za dovolenou. Arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami se otevírá světu, který ji opatrně objevuje. Nádherná starověká a středověká města jako Ait Benhaddou, Meknes, Marrákeš nebo Fés nadchnou každého milovníka Orientu.

Maroko představuje jednu z nejsnazších cest, jak poznat a propadnout kouzlu Orientu. Dříve francouzská kolonie v sobě mísí africkou, arabskou i evropskou kulturu, přitom si však zachovává tajemnou osobitost. Maroko je země plná kontrastů moderního světa, zajímavých lidí, starobylé kultury i krásné přírody.

Doprovod49.990 Kč
Školné s pobytem56.990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 10. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.9.990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj9.990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 59.980 Kč, pro školné 66.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Od oceánu k poušti
  2. Namíchaná kultura Orientu
  3. Úchvatné pohoří Atlasu

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

Trasa zájezdu

Praha – Casablanca – Rabat – Meknes – Volubilis – Fes – Midelt – Errachidia – Erfoud – Tinghir – Ouarzazate – Ait Benhaddou – Marrakech – Casablanca – Praha

Program pobytu

 

1. den

PRAHA – CASABLANCA

V podvečerních hodinách odlet z Prahy do Casablanky s přestupem v Paříži.

2. den

CASABLANCA – RABAT

V 00:45 hod přílet do Casablanky. Po vyřízení imigračních formalit transfer (cca 35 min) do hotelu v Casablance. Nocleh se snídaní. Po pozdní snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, čas na oběd. Odpoledne prohlídka „politického hlavního města“ Maroka, jeho slavné památky věže Hassan Tower, a přilehlého mauzolea Mohammeda V. Procházka malebnou rabatskou kasbou s úchvatným výhledem na oceán. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Rabatu.

3. den

MEKNES – VOLUBILIS – FES

Po snídani nás čekají asi 2 hodiny jízdy do Volubilis, jež bývalo důležitým obchodním centrem mezi Římem a Berbery. Projdeme se mezi starověkými římskými ruinami s nádherně zachovalými podlahovými mozaikami. Po ukončení prohlídky se vydáme do Meknesu, bašty krutého sultána Moulaye Ismaila, kde bude pauza na oběd. Město dodnes obklopují původní, 41 km dlouhé hradby. Začneme na živém náměstí El Hedim, které bývá často srovnáváno s marrakekchským náměstím Djemaa el Fnaa. Prohlédneme si slavnou bránu Bab Mansour, považovanou za nejhezčí v celém Maroku. Projdeme se malebným centrem do nedalekého mauzolea Moulaye Ismaila, které si prohlédneme. Odpoledne cesta do Fesu, večeře a nocleh v hotelu 4*.

4. den

FES

Celodenní prohlídka Fesu, „hlavního duchovního města“ Maroka. Po zastávce u nádherně tepané brány královského paláce projdeme židovskou čtvrtí. Pak už se ponoříme do uzounkých uliček středověké fesské mediny. Uvidíme mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako náboženskou školu, při níž vznikla univerzita Al Karaouine. Ta ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování islámského světa a Evropy. Prohlédneme si medresy Attarine či Bou Inanja, přístupné nemuslimské veřejnosti. Protože Fes je zároveň považován za město, odkud pocházejí ti nejzručnější maročtí řemeslníci, nemůžeme vynechat návštěvu bronzotepecké dílny, tradičních koželužen, či porcelánky s ruční výrobou dílků na mozaiky a typické fesské keramiky. U prodejce koberců se seznámíme i s jejich výrobou. Večeře a nocleh v hotelu 4*.

5. den

FES – ERFOUD

Po časné snídani odjezd na jih Maroka. Naším dnešním cílem bude Erfoud, přezdívaný brána do marocké písečné Sahary. Čeká nás průjezd cedrovými háji Středního Atlasu, kde dodnes žijí ohrožené opice makakové magoti. Určitě je tu potkáme. Cesta bude stoupat do Vysokého Atlasu, kde se nám otevřou úchvatné výhledy. Pak klesneme do „měsíční krajiny“ pohoří Sahro s neopakovatelnými pohledy na zelené oázy v údolích. Zastávka na oběd cestou.  Odpoledne dorazíme do Erfoudu. Čas na relaxaci u příjemného hotelového bazénu. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Erfoudu.

6. den

ERFOUD 

Dopoledne čas na osvěžení v bazénu. Odjezd na oběd. Po obědě prohlídka manufaktury na zpracování mramoru, možnost nákupu kvalitních datlí na místním trhu.

Pokračování programu pro klienty, kteří zvolí ubytování v kempu na Sahaře (včetně jízdy terénním automobilem a jízdy na velbloudech):

V cca 16:30 hod odjezd terénními automobily k písečným dunám, ubytování v přilehlém kempu. Po krátké pauze nasednete na dromedáry a vydáte se do písečných dun pozorovat úžasný západ slunce. Večeře a nocleh v kempu v poušti.

Pokračování programu pro klienty, kteří zvolí ubytování v hotelu v Erfoudu (výlet do dun a jízda na dromedárech nejsou v ceně):

Návrat do hotelu v Erfoudu, individuální volno. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Erfoudu. Fakultativně máte možnost v cca 16:30 hod odjet k písečným dunám, kde můžete pozorovat úžasný západ slunce; a to buď z místní kavárny, nebo ze hřbetu dromedára (za příplatek).

Během tohoto dne zájezdu máte možnost volby mezi ubytováním v Erfoudu a ubytováním v kempu v poušti, které je včetně dopravy do Merzougy a jízdy na velbloudech bez navýšení ceny. Příplatky za dopravu do Merzougy a jízdu na dromedárech se týkají pouze klientů, kteří zvolí ubytování v hotelu v Erfoudu. 

7. den

ERFOUD – KAŇON TODRA – OUARZAZATE

Po snídani odjezd do Tinghiru. Objevíme kouzlo pouštní cesty, procházející mezi pohořím Djebel Sahro a Antiatlasem. Krátká procházka soutězkou Todra, jehož strmé stěny vám budou připadat, jako by na vás padaly. Po pauze na oběd budeme pokračovat do Ouarzazate, sevřeném kamenitou Saharou. Cestou můžeme obdivovat panoramata Antiatlasu a Vysokého Atlasu. Budeme projíždět přes Údolí růží s jeho malebnými oázami a starými kasbami. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Ouarzazate, hlavním městě marockého filmového průmyslu. Náš hotel se nachází přímo v areálu filmových studií.

8. den

OUARZAZATE – MARAKECH

Po snídani prohlídka interiéru velmi dobře zachovalé kasby Glaoui (UNESCO), významného sídla bývalého paši stejného jména. Průjezd městem s krátkou zastávkou u slavných filmových ateliérů. Město leží mezi Atlasem a pouští a díky nádherným okolním scenériím se zde natočilo mnoho slavných filmů. Budeme pokračovat k opevněné kasbě Ait Ben Haddou, ležící na svahu kopce u bývalé karavanní stezky mezi Saharou a Marrakechem. Pěší prohlídka dodnes obydlené kasby (návštěva příbytků místních obyvatel za jimi určený poplatek). Čas na oběd. Pokračování cesty do Marrakeche. Večeře a nocleh v hotelu 4*.

9. den

MARAKECH

Prohlídka Marrakeche. „Červené“ město, jehož vznik je datován do 11. století, fascinuje návštěvníky především etnickou různorodostí a úžasnou architekturou. Navštívíme zahrady Menara a poté se ponoříme do mediny, nejstarší části města, kde můžete pozorovat tradiční marockou ruční výrobu a čilé obchodování. Souk společně s náměstím Djemaa El Fnaa tvoří srdce Marrakeche. Ještě před hradbami stojí mešita Koutoubia, která je v Marrakechi největší. Podle legendy se původně plánovalo postavit pouze tři báně. Čtvrtou přidala manželka Yacouba el-Mansoura jako kompenzaci za její rozmařilost během Ramadánu. Odpoledne čas na relaxaci u bazénu. Večer se vrátíme na náměstí Djemaa el Fnaa, kde jistě neodoláte a ochutnáte některou z pochoutek u místních stánkařů. Volný čas na vstřebání nezapomenutelné večerní atmosféry náměstí. Návrat do hotelu, nocleh.

10. den

MARAKECH – CASABLANCA

Po snídani návštěva úžasně vyzdobených hrobek Saadů. V mauzoleu odpočívá na šedesát členů této bohaté dynastie. Poté se přesuneme do nádherného paláce Bahia z 19. století, který byl později využíván jako sídlo francouzského protektorátu. Zastavíme také v příjemně zelených zahradách Jadrins Majorelle, které založil slavný návrhář Yves Saint Laurent. Prohlídka zahrad, jejichž zeleň ostře kontrastuje s kobaltově modrými zdmi návrhářova domu. Odpoledne odjezd do Casablancy, večeře a nocleh v hotelu 4*.

11. den

CASABLANCA

Dopoledne prohlídka Casablancy, hlavního města a ekonomického centra Maroka. Navštívíme mešitu Hassana II., která je největší v Maroku a zároveň třetí největší na světě. Nádherně vyzdobený interiér mešity je přístupný i nemuslimům, takže máme jedinečnou možnost si jej prohlédnout. Zastavíme na náměstí Mohammeda V., kde si prohlédneme důležité městské budovy z první poloviny 20. století, všechny postavené ve stylu art deco. Nachází se zde budova soudu, banky, hlavní pošty, francouzského konzulátu a věžní hodiny. Nejstarší část města Anfa, původně malé nezávislé království osídlené Berbery v 7. století, dnes již nestojí. Na jejím místě vyrostl oblíbený moderní bulvár Corniche, plný restaurací a luxusních hotelů. Odpoledne individuální volno. Nedaleko hotelu se nachází nedaleko casablanské mediny a bulváru Mohammeda V., kde můžete obdivovat budovy postavené ve stylu art deco, pro Casablancu typickém. Pobyt v hotelu, večeře v hotelu. V nočních hodinách transfer na letiště.

12. den

ODLET DO PRAHY

Po půlnoci odlet do Prahy s přestupem v Paříži. Dopoledne plánovaný přílet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Casablanca – Praha, transfery klimatizovaným busem dle programu zájezdu, 10 x ubytování v hotelech kategorie 4*, 10 x stravování formou polopenze, late check out v hotelu v Casablance před odletem do ČR (včetně večeře), vstupy do všech navštívených památek, služby českého průvodce a místních průvodců (min. 15 osob)

Cena nezahrnuje

Výlet do pouště v Erfoudu cca 30,- EUR/osoba (hradí se na místě, pokud nezvolíte ubytování v poušti), jízdu na dromedárech v dunách cca 20–25,- EUR/osoba (hradí se na místě, pokud nezvolíte ubytování v poušti), spropitné místním průvodcům (cca 5,- EUR/osoba/1 den), cestovní pojištění.

Další informace

Místní měnaDinár
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba letu7 hodin
Časový posun-1 hodina

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt MAROKO (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This