(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PATAGONIE / Z ARGENTINY DO CHILE (2025)

Termín: 08.11.2025 — 22.11.2025

Naše mínění

Patagonie, tajemný a dechberoucí kraj na jižním konci Jižní Ameriky, je destinací, která přitahuje dobrodruhy a milovníky přírody z celého světa. Rozkládá se na území dvou zemí: Argentina a Chile, přičemž každá z nich nabízí unikátní pohled na tento divoký region.

Argentinská Patagonie je známá svými rozsáhlými stepmi a ledovci, zatímco chilská strana fascinuje drsnými horskými štíty, zelenými lesy a členitým pobřežím. Tento region je místem, kde se příroda předvádí v celé své kráse a divokosti. Navštívit Patagonii znamená objevovat nejen její neuvěřitelné přírodní scenérie, ale také se ponořit do bohaté kultury a historie, která je s tímto místem neodmyslitelně spojena.

Naše úchvatné cestování začněme v Buenos Aires a zakončíme v Santiago de Chile, tedy ochutnáme kromě Patagonie i obě parádní metropole Jižní Ameriky.

Doprovod159 990 Kč
Školné s pobytem169 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 30. 4. 2024, může se měnit) Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám. Letištní taxy se počítají k doprovodu i školnému.19 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj29 990 Kč

Termín se může ještě mírně lišit v závislosti na letovém řádu.

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 179.980 Kč, pro školné 189.980 Kč .  Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Argentina i Chile
  2. Ohňová země
  3. Úžasná fauna i flora

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  • Samostudium odborné literatury

Program pobytu

Trasa zájezdu

Buenos Aires – Ushuaia – El Chalten – El Calafate – Puerto Natales – Torres del Paine – Punta Arenas – Santiago de Chile

1. den

Praha – Buenos Aires
Setkání na letišti v Praze, odbavení a odlet do Buenos Aires. Přílet do Buenos Aires, vyřízení formalit, transfer do hotelu a nocleh.

2. den

 

Buenos Aires
Prohlídka hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města (náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s Obeliskem postaveným ke 400.výročí založení města, Colón – nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo – tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca – pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad – Palermo).

Buenos Aires
Buenos Aires se nachází na ohromujícím argentinském pobřeží Rio de la Plata a je prosperujícím přístavním hlavním městem definovaným bohatou historií, živoucí kulturou a silným evropským vlivem – proto se mu přezdívá Paříž Jižní Ameriky. Aktivní divadelní kultura; masožravé bufety na špičkové úrovni; vystoupení smyslného tanga; mozaika architektury; a obchody pro každého – všechny tyto a další aspekty tvoří svůdnou směs, kterou je Buenos Aires. Mezi nejvýznamnější města patří ruch na stadionu La Bombonera; místa pro tango a milongu, jako je Bohemian La Catedral; a historickou architekturu, jako je ta na Cementerio de la Recoleta, kde se návštěvníci mohou procházet „městem“ masivních soch a mramorových mauzoleí. Nenechte si ujít Mezinárodní festival nezávislé kinematografie a živý každoroční Pride Parade.

Teatro Colon
Teatro Colón je hlavní operní dům v Buenos Aires v Argentině. Je považován za jeden z nejlepších operních domů a akusticky je považován za jedno z nejlepších koncertních míst na světě. Současné Colón nahradilo původní divadlo, které bylo otevřeno v roce 1857. Teatro Colón je architektonickým skvostem, který čerpá z vlivů řecké, italské renesance a francouzského baroka.

San Telmo
Ne
jstarší čtvrť Buenos Aires charakteristická svými koloniálními budovami a bohémskou atmosférou. Dlážděné ulice jsou plné umělců a tanečníků.

3. den

Buenos Aires – Ushuaia
Ráno přelet z Buenos Aires až na konec světa… do města Ushuaia. Právě odtud z jižního cípu Ohňové země vyplouvá nejvíce expedic na Antarktidu. Odpoledne vyhlídková plavba lodí po kanálu Beagle, při které lze zblízka pozorovat kolonie tučňáků magellanských, albatrosy, rybáky, kormorány, lvouny a při troše štěstí i velryby a také jeden z nejjižnějších majáků světa – Les Eclaireus.

Beagle Channel
Beagle Channel je průliv oddělující ostrovy souostroví Ohňové země v nejjižnější části Jižní Ameriky. Majestátní hory, malebné pobřeží a pocit, že se člověk nachází doslova na jižním konci světa, jsou jen některé z důvodů, proč tento kanál prozkoumat.

4. den

Ushuaia
Výlet do NP Tierra del Fuego, procházka podél zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné pohledy na zasněžené vrcholky hor, ostrov Redonda a křišťálové vody kanálu Beagle. Zde také končí Ruta 3 známá také jako „Panamerická dálnice“, která se odsud táhne neuvěřitelných 17000 km až na Aljašku. Odpoledne možnost k odpočinku, případně k prohlídce některého z muzeí, např. bývalé věznice, námořnictva nebo původních indiánských kultur.

Tierra del Fuego National Park
Světově proslulý národní park Ohňová země se nachází na argentinské části ostrova Ohňová země a byl prvním pobřežním národním parkem založeným v Argentině. Park je známý pro své nádherné výhledy, fascinující historii a jedinečné prostředí. Ohromující scenérie s jasně tyrkysovými fjordy, zelenými lesy blízko pobřeží a svěžími údolími vytvořenými paralelními horskými pásmy nabízí dechberoucí výhledy a mimořádné fotografické příležitosti, zejména z proslulé vyhlídky v zálivu Lapataia. Milovníci historie mohou vidět „concheros“, kruhy, kde se hromadili měkkýši, což ukazuje, že v této oblasti před stovkami let žily prastaré domorodé kmeny Yamanas (jejich hlavní potravou byly mořské plody). Pozoruhodné kanadské bobry lze vidět z dálky spolu s jejich neuvěřitelnými přehradními systémy, které hrají významnou roli v životním prostředí.

Tierra del Fuego Province (Argentina)
Provincie Ohňová země se nachází na jižním cípu Jižní Ameriky. Tento region, o kterém se říká, že je jednou z posledních světových hranic, se může pochlubit úchvatnými scenériemi, neuvěřitelnou divočinou a bohatým kulturním dědictvím. Tento kout Patagonie poskytuje nekonečné aktivity a atrakce pro milovníky vzrušení a přírody. Může se pochlubit řadou přírodních divů včetně starověkých ledovců, nedotčené divočiny, národních parků, nedotčených jezer, řek a vodních toků.

5. den

Ushuaia – El Chalten
Ushuaia – individuální volno, poté přelet do městečka El Calafate v jižní Patagonii a následně přesun do městečka El Chaltén – výchozího místa pro jedny z nejkrásnějších scenérii Jižní Ameriky.

Ushuaia
Všeobecně uznávané nejjižnější město světa, Ushuaia, je pozoruhodně krásnou destinací na jižním pobřeží Ohňové země, opírající se o hory a s výhledem na kanál Beagle.

El Chalten
Vesnice El Chaltén, která se nachází na idylickém místě v národním parku Los Glaciares v argentinské provincii Santa Cruz, je známá jako hlavní město trekkingu v Argentině. Je oblíbeným útočištěm pro outdoorové nadšence s mnoha příležitostmi pro pěší turistiku jak pro pokročilé, tak pro začátečníky. Za pouhou hodinu chůze se dostanete přímo k pokladům národního parku Los Glaciares, které sahají od velkých ledovců po tyčící se skalnaté vrcholy a zvlněné lesy. Město bylo založeno v roce 1985 a získalo svůj název podle slova Tehuelche, které znamená „hora, která kouří“, kvůli mrakům, které vytrvale sedí na vrcholech velkých vrcholů. Nejnavštěvovanějšími místy jsou ledovec Perito Moreno a Laguna de Los Tres, pohlednicové horské jezero se zasněženou kulisou vrcholu Fitz Roy.

6. den

El Chalten
Pěší výlet údolím řeky Fitz Roy k ledovcovému jezeru Torre (634 m) pod Mekku všech horolezců – La Torre (3102 m), případně kratší výlety k vyhlídkám Condor nebo Torre.

7. den

El Calafate
Pěší výlet k majestátní skalnaté špici Fitz Roy (3375 m), případně kratší výlety v okolí (Laguna Capri, vodopády Chorrillo del Salto). Vzdálenosti túr se dají přizpůsobit dle zdatnosti a počasí. I méně zdatní účastníci se do 2 hodin od místa ubytování dostanou k velmi krásným výhledům s převýšením max.200 m. Odpoledne návrat autobusem okolo jezer Viedma a Argentino do El Calafate.

8. den

El Calafate
Ráno návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno – tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Fakultativně Plavba lodí po jezeře Argentino k ledovci Perito Moreno. Odpoledne volno, prohlídka města, nákup suvenýrů. Případně fakultativně návštěva moderního Glaciarum (muzeum věnované ledovcům) nebo pěší výlet do přírodní rezervace Laguna Nimez, která je domovem až 80 druhů ptactva, večer možnost ochutnávky pečeného skopového masa.

Los Glaciares National Park
Národní park Los Glaciares se nachází v provincii Santa Cruz na jihozápadě Argentiny a je známý svou nádhernou přírodní krásou. Ledovcová jezera, tyčící se hory a majestátní ledovce se spojují a vytvářejí úžasnou podívanou na přírodu. Je to největší národní park v zemi, rozkládá se přes 7000 kilometrů čtverečních.

9. den

Puerto Natales
Ráno přejezd kvalitním turistickým autobusem do městečka Puerto Natales v Chile. Zde v roce 1895 byly objeveny v nedaleké jeskyni Milodón ostatky pravěkého obřího lenochoda. Odpoledne procházka podél zálivu Ultima Esperanza (Poslední naděje), kde lze často pozorovat labutě černokrké a nádherný západ slunce.
* mezinárodní transfer El Calafate – Puerto Natales – komfortní autobusová linka

Puerto Natales
Tento bývalý rybářský přístav, který se nachází v patagonské oblasti jižního Chile, se stal turistickým rájem. Z Puerto Natales si návštěvníci mohou udělat výlet do Parque Nacional Torres del Paine s impozantními skalními útvary a ledovým polem (třetí největší na světě); cestování trajektem přes chilské fjordy; nebo navštivte prehistorické jeskyně v přírodní památce Cueva del Milodón (kde byly v roce 1895 nalezeny pozůstatky obřího zemního lenochoda).

10. den

Torres del Paine National Park
NP Torres del Paine – 2denní pobyt v jednom z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky, během kterého lze pozorovat skalní věže Torres a „rohy“ Cuernos s nejvyšší horou Paine Grande (3050 m), ledovce, jezera (Grey, Pehoé, Nordenskjold, ad.), vodopády Salto Grande a zdejší faunu, např. kondora, nandu nebo divoké guanaco.

Torres del Paine
Torres del Paine se nachází v provincii Última Esperanza v chilském regionu Magallanes a je venkovskou obcí v úžasném národním parku Torres del Paine. Pro outdoorové nadšence nepochybně stojí za prozkoumání zázračná říše tyčících se vrcholů, bohatých údolí a mocných ledovců, která patří k ledovému poli Jižní Patagonie, zapsaná na seznamu UNESCO. Tato oblast je světově proslulá svými pěšími túrami se stezkami trvajícími až asi pět dní a procházejícími neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny, včetně skalnatých plání připomínajících měsíce, jasně tyrkysových kráterových jezírek a nádherných polí obývaných divokými koňmi. Mezi další zvířata, na která je třeba dávat pozor, patří lišky, andští jeleni, kondory a pumy. Výrazné, ohromující trio Paine Massif poskytuje vynikající výhled při relaxaci a některé velkolepé fotografické příležitosti.

Salto Grande Waterfall
Salto Grande je vodopád, který načíná na jezeru Nordenskjold a spadá přibližně 15 metrů dolů do jezera Pehoe. Je to působivé místo, která určitě stojí za krátkou túru, kterou je nutné absolvovat.

11. den

Torres del Paine – Punta Arenas
NP Torres del Paine – další den v jednom z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky.  Odpoledne přejezd do města Punta Arenas.

Lake Nordenskjöld
Nordenskjold a Pehoe jsou dvě velká jezera v národním parku Torres Del Paine. Spojuje je pěší stezka, která trvá asi 15 minut z jednoho konce na druhý.

Grey Lake
Šedé jezero, obklopené rozeklanými horskými štíty a mozaikou šedých a modrých ledovců, je napájeno mrazivými ledovcovými vodami a díky přítomnosti drobných skalních částic, které vznikly obrušováním ledovců o kamenité svahy, má doslova šedou barvu. Grey Lake je velkolepé místo pro jízdu na kajaku nebo kanoi a nabízí vynikající fotografické příležitosti.

12. den

Punta Arenas
Pozorování a fotografování z těsné blízkosti největší kolonie tučňáků magellanských v chilské Patagonii (až 15 tisíc), lachtanů hřivnatých a také hejna racků a kormoránů. Poté krátká prohlídka města a úžiny.

Strait of Magellan
Magellanův průliv objevil a poprvé prošel v roce 1520 Ferdinand Magellan. Průliv je splavná námořní cesta oddělující Jižní Ameriku a Ohňovou zem. Je považován za důležitý přírodní průchod, který spojuje Pacifik a Atlantský oceán.

13. den

Santiago de Chile
Přesun na letiště a odlet z Punta Arenas do hlavního města Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov, dále návštěva starobylé tržnice Mercado Central.

Santiago
Pulzující, kosmopolitní hlavní město Chile, ležící v údolí obklopeném zasněženými Andami a chilským pobřežím, je známé svými krásnými parky, množstvím historických atrakcí a vzrušujícími uměleckými a hudebními scénami. Park Cerro San Cristobal, největší zelená plocha ve městě, leží na kopci a dostanete se k němu lanovkou. Návštěvníkům nabízí úchvatné panoramatické výhledy na město, stejně jako malebnou botanickou zahradu a dva obrovské bazény. Koloniální náměstí Plaza de Armas ve starém centru města je potěšením prozkoumat se svými četnými neoklasicistními budovami a muzei, zejména muzeem slavného básníka Pabla Nerudy, které se stalo domovem.

14. den

Cesta přes noc
Dopoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

15. den

Přílet do Prahy

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Buenos Aires (s přestupem) – Santiago – Praha, vnitrostátní lety, přeprava komfortní turistickou autobusovou linkou El Calafate – Puerto Natales, 13 noclehů v hotelu 3*+ se snídaní, 1x výlet lodí, veškeré transfery během okruhu, českého průvodce po celou dobu pobytu, všechny prohlídky a vstupy dle programu (výlet lodí po kanálu Beagle, výlet lodí na ostrov Isla Magdalena, vstupné do národních parků Tierra del Fuego, Los Glaciares, Torres del Paine)

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety mimo program, spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), ostatní stravování a nápoje,

Další informace

Místní měnaPeso
Vstupní formalitybezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun-6 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PATAGONIE / Z ARGENTINY DO CHILE (2025) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This