(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

RUMUNSKO (2019)

Termín: 07.06.2019 — 14.06.2019

Naše mínění

Rumunsko a Transylvánie překvapí výjimečnými památkami evropského středověku i ostrými kontrasty. Zatímco ve městech je civilizační pokrok už silně znatelný, venkov připomíná dobu nejméně o století zpět. Přidejte k tomu jedinečné historické pozadí a máte před sebou možná turistickou destinaci nadcházejících let.

Ale Rumunsko není jen všemi známá Transylvánie. Najdete zde stále ještě opuštěné hory, jedny z nejrozsáhlejších lesních porostů v Evropě, krásná města plná památek a neobyčejně pohostinné lidi. V Rumunsku se můžete toulat po horách, koupat se, nebo navštívit lázně. Seznámíte se nejen s kulturou rumunskou, ale i maďarskou, německou nebo tureckou. Pokud máte rádi víno, tak si také přijdete na své. V Rumunsku je tak trochu od všeho něco. Někde cítíte orientální atmosféru, zatímco jinde si připadáte jak v uličkách Norimberku.

Vydejte se s námi do nedaleké parádní destinace, kde se stále ještě tak trochu zastavil na některých místech čas. Čekají na vás tajemné hrady, drákulovské hradby a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera i hlavní město Bukurešť nazývané „Paříží východu“.

Cena

Doprovod26990
Školné s pobytem31990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2018, může se měnit)4990
Příplatek za jednolůžkový pokoj5490
Parkovné – GO parking890

 

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Bukurešť – Rupea – Sighisoara – Biertan – Sibiu – Corvin – Brašov – Bran – Transalpina – Praha

1. DEN

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Bukurešti, transfer do hotelu v Sinaii, ubytování, večeře, nocleh.

2. DEN

Po snídani odjezd do Transylvánie. Cestou zastávka ve vesnici Prejmer k návštěvě opevněného kostela připomínajícího pevnost. Odjezd do Sighisoary, cestou ochutnávka místního sýra, vesnice Rupea – zastávka u hradu na vrcholu hory, vesnice Saschitz s opevněným kostelem a samostatnou hodinovou věží (UNESCO). Příjezd do Sighisoary (UNESCO) a krátká procházka historickým centrem města opevněného hradbami, jedno z nejhezčích míst v Rumunsku. Citadela s orlojovou věží, katedrála, Drákulův dům. Odjezd k návštěvě Biertanu (UNESCO) – vesnice založená Sasy ve 12. st. s kostelem opevněným proti osmanským nájezdníkům. Zastávka k ochutnávce místního vína a odjezd na ubytování, večeře, nocleh v hotelu.

3. DEN

Po snídani pokračování v cestě Transylvánií. Turda – zastávka ve městě proslaveném svými solnými doly, Alba Carolina – nejrozsáhlejší pevnost v jihovýchodní Evropě s délkou opevnění 12 kilometrů z počátku 18. stol. Přejezd do Sibiu – pěší prohlídka nádherného středověkého města, kdysi hlavního města místních Sasů s částečně dochovaným opevněním, řadou historických budov a kostelů. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

4. DEN

Po snídani hrad Corvin nebo také hrad Hunedoara, goticko renesanční stavba, jeden z největších hradů v Evropě z 15. století. V případě dobrého počasí přejezd Transalpinskou cestou – nejvýše položená cesta v Rumunsku přes průsmyk Urdele (2145 m. n. m.) s jedinečným výhledy na okolní krajinu. Při zhoršeném počasí návrat do Sibiu se zastávkami ve vesnicích např. Sibielu, Fantanele a Cisnadie. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

5. DEN

Po snídani odjezd do Brašova. Cestou zastávka v Avrigu a prohlídce Brukenthalského paláce. Pokračování romantickým údolím Hartibaciu se zastávkami k pozorování okolních karpatský hor. Nucet, Hosman, Altina, Agnita, Fagaras – zastávky ve vesnicích s opevněnými kostely a mlýny. Příjezd do Brašova, krátká procházka historickým centrem města a návštěvou Černého kostela. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

6. DEN

Po snídani Bran – jeden z nejznámějších „drákulovských hradů“ v Rumunsku ze 14. století. Odjezd i k prohlídce neorenesančního zámku Peles rumunského krále Karla I. Zastávka k ochutnávce místního šumivého vína a odjezd do Bukurešti na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

7. DEN

Po snídani celodenní prohlídka Bukurešti nazývané jako „Paříž východu“, hlavní město Rumunska s řadou památek, muzeí, paláců… Národní muzeum, Atheneum, Parlament, náměstí Revoluce, historické jádro, vítězný oblouk a další.Volno k individuálnímu programu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

8. DEN

Po snídani volno k individuálním programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 3* a 4*se snídaní a večeří, dopravu luxusním busem/ minibusem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Bukurešť – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaLeu
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt RUMUNSKO (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This