(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

JIŽNÍ AFRIKA, MOZAMBIK (2022)

Termín: 23.03.2022 — 07.04.2022

Naše mínění

Vydejte se s námi na jih Afriky a nechte se hýčkat čirým oceánem nepoznaného Mozambiku, objevme atrakce Jižní Afriky. Ochutnejte skvělá vína a “ulovte” velkou pětku.

Poznání Jihoafrické republiky je cestou za Mysem Dobré naděje. Užijte si jeho rozervané pobřeží a pak se bez obav vydejte na safari do Národního parku Kruger. Prohlédněte si JAR ze Stolové hory a těšte se na dobrodružství, které vám nachystá na další den.

Mosambik leží v jihovýchodní Africe na březích Indického oceánu. Země s ohromným relaxačně pobytovým potenciálem nabízí prvotřídní oceán a pláže, špičkové potápění, vodní aktivity, exkluzivní ubytování, jedinečnou kuchyni a přátelskou atmosféru.

Svazijsko je malým královstvím, které ale dokáže nabídnout mnoho. Safari v národních parcích, nádherné vodopády, možnosti pěší turistiky. Bohatá kultura, historie a tradiční královské festivaly.

Tedy, pokud máte chuť objevit nepoznané krásy této oblasti, je zde prvotřídní možnost.

Doprovod99 990 Kč
Školné s pobytem111 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 30. 4. 2021 - může se měnit)16 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj13 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 116.980 Kč, pro školné 128.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Velikonoční pobyt v Africe
 2. Safari, oceán, metropole
 3. Tři země v jednom

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška na aktuální téma I
 • Přednáška na aktuální téma II
 • Aktuální problematika místní stomatologie
 • Odborný diskusní seminář na místní klinice
 • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
 • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Elektronicky itinerář ZDE

Program pobytu

 

1. den

PRAHA – JOHANNESBURG
Odlet z Prahy do Johannesburgu.

2. den

JOHANNESBURG – SOWETO
Přílet do Johannesburgu, setkání s průvodcem. Následuje prohlídka města elektrizujících rozdílů – označovaného za New York Afriky s několika zastávkami a vyhlídkovými body včetně budovy Ústavního soudu, považované za vrchol jihoafrické architektury. Odpoledne návštěva předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Přejezd do Pretorie, ubytování, nocleh.

3. den

PRETORIA – TRANSVAAL
V Pretorii – metropoli JAR –  navštívíme Voortrekker Monument – památník bitvy u Blood River, náměstí Church Square a vládní budovy Union Buildings.  Pak se vydáme typickou krajinou Východního Transvaalu do Graskop. Cestou navštívíme zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh v Graskop či blízkém okolí.

4. den

PANORAMA ROUTE – BLYDE RIVER CANYON
Celodenní putování po Panorama Route v pohoří Drakensberg. Zastávka u vodopádů Lisboa nebo Berlin. Následuje vyhlídka Božské okno s výhledy do hlubiny pod svahy Drakensberg, návštěva Bourke’s Luck Potholes s malebnými výtvory řeky Treur a nakonec zastávka na místě Three Rondavel’s, vyhlídky na ohromující kaňon Blyde River Canyon – třetí největší kaňon světa. Odjezd do Hazyview, nocleh v těsné blízkosti NP Kruger.

5. den

KRUGER NP – SAFARI 4X4
Za svítání se vydáme na celodenní safari do největšího národního parku Afriky – světoznámé rezervaci Kruger. Na výpravném safari v terénních vozech a v rukou zkušených rangerů budeme brzy vtaženi do divokého světa mnoha druhů afrických zvířat. A při troše štěstí spatříme i celou velkou pětku – tedy slona, nosorožce, lva, levharta a buvola. Nocleh za jižní hranicí parku v blízkosti hraničního přechodu Komatipoort.

6. den

MOZAMBIK – SEN U OCEÁNU
Po snídani odjezd na hranici, pasové a vízové formality. Následuje přejezd do mozambického Maputa u břehu Indického oceánu. Z přístavu v cca 13.00 nás čeká cca 1,5 h plavba zátokou Baia De Maputo do zcela odloučeného exkluzivního resortu Machangulo Beach Lodge, kde strávíme téměř dva pohodové dny u oceánu. Vedle plné penze, koupání či popíjení vína se plně oddejme komornímu setkání oceánu s podmanivou scenérií písečných dun a exotických rostlin. Lze rovněž využít řady aktivit v ceně ubytování – mezi nimi třeba šnorchlováni, rybaření či pěší výlet do dun nebo aktivit volitelných jako potápění, rybaření na člunu či návštěvu vesnice Santa Maria Village.

7. den

MOZAMBIK – SEN U OCEÁNU
Vedle plné penze, koupání či popíjení vína se plně oddejme komornímu setkání oceánu s podmanivou scenérií písečných dun a exotických rostlin. Lze rovněž využít řady aktivit v ceně ubytování – mezi nimi třeba šnorchlováni, rybaření či pěší výlet do dun nebo aktivit volitelných jako potápění, rybaření na člunu či návštěvu vesnice Santa Maria Village.

8. den

MOZAMBIK – MAPUTO
Ráno snídaně na pláži, kolem 11:00 se na člunech vydáme zpět na pevninu. Po ubytování nás čeká prohlídka Maputa s překrásným nádražím navrženým samotným Eiffelem, budovou Casa do Ferro složenou z kovových částí (rovněž dle Eiffelova návrhu) či promenádou s restauracemi nabízejícími mořskou kuchyni v afro-portugalském stylu. Do jedné z nich se můžete s průvodcem fakultativně vydat na večeři.

9. den

KOSI BAY: NEDOTČENÝ AFRICKÝ RÁJ
Ráno opět po vlastní ose vyrazíme podél oceánu zpět do Jižní Afriky – respektive oblasti iSimangaliso s překrásnou zátokou Kosi. Ta je označována za poslední útočiště nedotčeného afrického ráje; zázračnou zemi modrého moře a oslnivě bílých pláží, mokřadů a jezer a rákosových kanálů, rafiových palmových lesů a mangrovových bažin. Po příjezdu se vydáme na její průzkum spojený s koupáním a šnorchlováním.

10. den

ZA HROCHY V ST. LUCIA
Odjezd do Saint Lucia, půvabného městečka s mnoha restauracemi, obchody a trhy. Odpoledne vyplujeme z nedalekého přístaviště do laguny, která je součástí rezervace Wetland (UNESCO) – domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Fotoaparáty ve střehu! Setkání s hrochy je jisté.

11. den

SAFARI V REZERVACI HLUHLUWE
Celodenní safari ve vozech 4×4 v nedaleké rezervaci Hluhluwe, kde žije nejen “velká pětka”, ale zejména početná kolonie nosorožců. Good luck!

12. den

DURBAN – CAPE TOWN  

Odjezd do Durbanu, přímořského letoviska na pobřeží Indického oceánu. Poutavá prohlídka města, v podvečer pak do Kapského Města, ubytování, nocleh.

13. den

CAPE TOWN – ZEMĚ VÍNA – STOLOVÁ HORA

Po snídani odjezd do neskutečně kultivované krajiny vinic s návštěvou městečka Stellenbosch a možností ochutnávek vyhlášených jihoafrických vín na některé z vinných farem jako Delheim (ochutnávky fakult.). Pak prohlídka Kapského Města s rušným trhovištěm Greenmarket, pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap či srdcem města v oblasti Company Garden a rovněž vyjedeme lanovkou na Stolovou horu.

14. den

CAPE TOWN – MYS DOBRÉ NADĚJE
Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay (fakult). Pak se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na zpáteční cestě čeká ještě zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků.

15. den

CAPE TOWN – ODLET DO PRAHY
Návštěva V&A Waterfront – podmanivé přístavní promenády s obchody a restauracemi, případně dokončení programu. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

16. den

PŘÍLET DO PRAHY

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Vstupy & aktivity

 • Voortrekker Monument, Panorama Route, Machangulo activity package | Maputo City Tour, Cape Point & Chapman’s Peak, Kirtenbosch Garden, Stolová hora – lanovka
 • Safari 4×4 (včetně vstupů): Kruger NP (1x celý den) │ Hluhluwe GR (1x cca 3,5 h) | Hlane NP (1x cca 3,5h)
 • St. Lucia (1x safari plavba cca 3h) včetně vstupů do parků

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy a zpět s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

​Letenku z Prahy a zpět, pozemní přeprava klimatizovaným vozem (Mercedes Sprinter, nebo Toyota Quantum), vstupy a aktivity uvedené pod programem, lodní transfer Maputo – Machangulo a zpět, služby českého průvodce a zároveň řidiče, 13 x nocleh v hotelech 3*+ 4* se snídaní, včetně 2 nocí v Machangulo Beach s plnou penzí a aktivity balíčkem, 2x večeře.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety mimo program, ostatní stravování, vízum do Mozambiku (cca 60 USD), spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna 2.290 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu). Možné PCR testy před odletem a na místě.

Další informace

Místní měnaRand/ Metical
Vstupní formalityturistické vízum
OdletZ Prahy
Časový posun0 hodin
Teplota vzduchu 28 °C
Spolupráce s CKESO travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt JIŽNÍ AFRIKA, MOZAMBIK (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This