(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ARMÉNIE, GRUZIE (2018)

Termín: 24.05.2018 — 01.06.2018

Náš Tip

Naše mínění

Kavkaz nejenže tvoří geografický předěl mezi Evropou a Asií, ale byl odedávna křižovatkou kultur a národů, místem střetů mocných armád, útočištěm divokých a hrdých válečníků. Na jižním úpatí Kavkazu nás obejme vlídné subtropické klima černomořského pobřeží. Zdejší čajové plantáže a sady citrusových plodů zásobovaly celý Sovětský svaz! Sopečný kužel čtyřtisícového Aragatzu a ohromný, legendami opředený Ararat. Gruzie i Arménie si až do dnešních dnů uchovaly živé křesťanské monastýry, vybudované na malebných místech daleko i od současné civilizace. Vřelá povaha místních obyvatel, arménský koňak, silné gruzínské víno a delikátní kavkazská kuchyně nás budou na cestě doprovázet.

Doprovod37990
Školné s pobytem42990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2018 - může se měnit)8990
Jednolůžkový pokoj16490

Na co se můžete těšit

  1. Historie, kultura, příroda
  2. Wine and Brandy
  3. Křižovatka kultur na Kavkazu

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha / Jerevan / Amberd / Echmiadzin / Garni / Khor Virap / Areni / Sevan / Ijevan / Telavi / Tsinanandali / Tbilisi / Praha

1. den

ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy.

2. den

JEREVAN – SAGHMOSAVANK – AMBERD

Přílet do Jerevanu na letište Zvartnots. Transfer do hotelu. Po snídani začnete dopolední program návštěvou historického muzea Matenadaran. Následně pojedete do vinařství Maran. Návštěva vinařství je doplněna o degustaci. Z vinařství se vydáte do provincie Aragatsont k návštěvě středověkého kláštera Saghmosavank. Pokračujete do pevnosti Amberd z 9. století. Pevnost se nachází v polovině cesty k hoře Aragats, ve výšce 2300m nad mořem, na skalnatém výběžku mezi řekami Amberd a Arkhashen. Oběd formou pikniku s výhledem na pevnost Amberd. Večeře v Jerevanu, návrat do hotelu, nocleh.

3. den

JEREVAN – ECHMIADZIN – ZVARNOTS – GARNI – GEGHARD

Návštěva katedrály Sv. Echmiadzina, chrámu Hripsime a zříceniny Zvartnots. Přejezd do helenského chrámu Garni, který unikl zkáze při nástupu křesťanství. Oběd v tradiční restauraci, kde budete mít příležitost sledovat pečení arménského národního chleba „Lavaš“ a grilování masa v podzemní peci „tonir“. Severovýchodně od Garni, nad roklí řeky Azat, je položen nádherný klášter Geghard, symbol arménské středověké architektury, který je zapsán do seznamu UNESCO. Geghard je další neobyčejný starobylý arménský klášter, částečně vytesaný v hoře. Návrat do hotelu. Nocleh v Jerevanu.

4. den

JEREVAN – KHOR VIRAP – ARENI – NORAVANK

Snídaně. Prohlídka slavné destilérky Ararat Brandy Jerevan, která byla založena v roce 1887. Při mezinárodní výstavě v Paříži v roce 1900, obdrželo brandy vítězné ocenění Grand-Prix a právem bylo nazýváno „koňak“, nikoli „brandy“. Návštěvníkům je nabízena ochutnávka několika různě starých druhů koňaků, které mají měkkou sametovou chuť, obdařenou bohatou vůní vanilky nebo čokolády. Možnost zakoupení. Výlet do kláštera Khor Virap ze 4. – 17. století, 45 km od Jerevanu. Tento klášter má velmi bohatou historii a význam a to jak náboženský, tak světský. Pokračování do regionu Vayots Dzor. Po obědě prohlídka kláštera Noravank, který je velké náboženské a kulturní centrum z 12. století. Po cestě zpět do Jerevanu navštívíte vinařství Areni k ochutnávce místních vín. Nocleh v Jerevanu.

5. den

JEREVAN – SEVAN – DILIJAN – IJEVAN

Snídaně. Návštěva jezera Sevan. Cesta pokračuje do města Ijevan, které je administrativním centrem regionu Tavush. Zde také navštívíte slavné vinařství. Den zakončíte v letovisku Dilijan, kde můžete čas strávit příjemnou procházkou v ulici s keramickými dílnami a ateliéry řezbářů. Nocleh v Dilijanu.

6.den

DILIJAN – GRUZIE – TELAVI

Snídaně. Návštěva klášterního komplexu Haghpat a Sanahin, který je jednou z nejcennějších památek UNESCO v Zakavkazku. Je umístěn ve fantastické scenérii na vrcholu rokle Debet. Klášter Haghpat byl jedním z největších náboženských, kulturních a vzdělávacích center ve středověké Arménii. Cesta pokračuje na gruzínskou hranici, přejezd do regionu Kakheti. Jedná se o část Gruzie, která se nejvíce věnuje vinařství. Po delším přesunu dorazíte do města Sighnaghi, kde Vás čeká tradiční večeře v domácnosti plná gruzínských národních pokrmů. Přejezd do města Telavi. Ubytování, nocleh v Telavi.

7. den

TELAVI – TSINANANDALI – DEGUSTACE VÍN – LOPOTA RESORT

Snídaně. Pokračování do obce Tsinandali, návštěva vinařství Shumi Wine, v jehož malém muzeu jsou vystaveny předměty i ze 6. stol. před n.l., degustace vína. Návštěva vinařství Tsinandali spojená s prohlídkou muzea prince Alexandra Chavchavadze, tzv. otce  gruzínského romantismu, známého gruzínského básníka, mecenáše, vojáka, který tuto továrnu na výrobu vína založil. Cesta pokračuje návštěvou kostela Gremi ze 16. století a katedrály Alaverdi (11.st.), které jsou nejvýznamnějšími náboženskými a kulturními památkami v Kakheti. Oběd u jezera Lopota. Nocleh v Telavi.

8. den

TELAVI – TBILISI

Po snídani odjezd směrem k Tbilisi, do města s dlouhou a fascinující historií. Tbilisi bylo založeno ve 4. století králem Vachtanga Gorgasali na místě, kde se nacházely teplé minerální prameny. Krátká prohlídka města, následuje oběd ve starém městě. Návštěva Národního muzea, kde je obdivuhodná sbírka zlatých a stříbrných artefaktů, šperků od 5. stol. před n.l. Návštěva továrny JSC Sarajishvili na výrobu brandy – degustace a možnost zakoupení brandy. Ubytování, odpočinek, nocleh v Tbilisi.

9. den

ODLET DO PRAHY

Noční přesun na letiště v Tbilisi, odlet do Prahy.
Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy a zpět, vstupy do památek dle programu, služby českého průvodce, 8 x nocleh v hotelech  4* s polopenzí, veškeré transfery, návštěvy vinných sklípků a destilérek, ochutnávky, degustace a delikatesy k vínu.

Cena nezahrnuje

spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu).

Další informace

Místní měnaDram alain
Vstupní formalityvízum
OdletPraha
Časový posun-1 hodin
Spolupráce s CKESO Travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ARMÉNIE, GRUZIE (2018) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This