(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

AZORSKÉ OSTROVY (2017)

Termín: 29.05.2017 — 05.06.2017

Naše mínění

Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku úžasné souostroví Azorské ostrovy. Bujná vegetace s exotickými květinami, tropické ovoce, různorodá krajina, fascinující podvodní svět, pohostinní lidé, jakož i tradice vyznávající souostroví s jejich vulkanickou činností. Před miliony let se zde vytvořila fascinující scenerie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu. Azory jsou proslulé svou úžasnou krajinou a bohatou flórou a staly se v současné době oblíbeným cílem výletníků, kteří milují procházky, plachtění a chtějí se odpoutat od každodenních starostí. Ostrovy se rozkládají v délce 650 kilometrů a vzkvétaly díky vzdálené poloze
v Atlantiku.

Doprovod39990
Školné s pobytem45990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31.5. 2016 - může se měnit)8990
Příplatek za večeře 3990
Příplatek za jednolůžkový pokoj6990
Parkovné - GO parking800

Na co se můžete těšit

  1. Souostroví v Atlantiku.
  2. Okruh po ostrovech.
  3. Nedotčená příroda.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. den

PRAHA – FUNCHAL

Odlet z Prahy na Madeiru. Nocleh ve Funchalu ve 4* hotelu.

2. den

FUNCHAL – SAO MIGUEL

Po snídani návštěva proslulého funchalského tržiště. Poté se vyvezeme lanovkou na poutní místo Madeiřanů – Monte (580 m). Navštívíme kostel a neopomineme ani největší atrakci ostrova, jízdu na unikátních pouličních saních z kopce (fakultativně), zpět do Funchalu. Odpoledne odlet na ostrov Sao Miguel (Azory), odjezd do hotelu 4*, ubytování.

3. den

SAO MIGUEL – OKRUH OSTROVEM (JIŽNÍ STRANA)

Snídaně. Celodenní prohlídka města, během které nejprve zavítáte k jezeru Fogo. Kromě obdivování majestátného jezera Vás jistě okouzlí i dechberoucí výhledy z hory Barrosa.  Další kroky nás zavedou do městečka Ribeira Grande, které je proslulé zejména krásnými barokními památkami. Naše cesta pokračuje na sever, do vesnice Furnas, kde se zastavíme na tradiční oběd – Cozido das Caldeiras. Oběd je podáván ve stylové budově ze 30. let minulého století.  Cozido das Caldeiras je zvlášntní tím, že se pomalu se vaří v hrncích zakopaných v zemi, kde využívají vulkanického tepla.  Cestou do Furnasu navštívíme dvě vyhlídky (Sta Iria a Pico de Ferro), odkud při dobré viditelnosti uvidíme největší a nejstarší kráter na ostrově. S plným žaludkem si zasloužíme trochu  odpočinku a proto navštívíme termální prameny v parku Terra Nostra. Cestou zpět do hotelu se ještě zastavíme v bývalém hlavním městě Franca do Campo.

4. den

SAO MIGUEL – OKRUH OSTROVEM (ZÁPADNÍ STRANA)

Po snídani odjezd na nejzápadnější cíp ostrova kde se nacházejí krátery Sete Cidades a jezero Lagoa Azul. Cesta dále pokračuje krásnou panoramatickou silnicí podél pobřeží až do střední části ostrova, kde leží město Ponta Delgada. Cestou se zastavíme v jedné z menších vesnic na oběd. Po obědě navštívíme ananasovou plantáž, kde nás zdejší domorodý zemědělec seznámí se způsoby pěstování a sklízení této exotické plodiny. Samozřejmostí je také ochutnávka čerstvých ananasů a lahodného ananasového likéru.

5. den

SAO MIGUEL – TERCIERA

Brzy ráno transfer na letiště, odlet na ostrov Terciera. Po příletu nás čeká celodenní výlet ostrovem, který začneme návštěvou města Monte Brasil. Vydáme se východní trasou přes Serretinhu, Salgu a Porto Martins až do města Praia da Vitoria, kde poobědváme. Pokračujeme na vyhlídky s úchvatným výhledem na město a zátoku. Další zastávka v 15 km širokém a největším kráteru na Azorech – Caldeira Guilherme Moniz, zastávka ve Furnas do Enxofre. Cesta do Angry, zastávka na vyhlídce Pico das Cruzinhas, dále do St. Mateus, Porto dos Cinco a Pico da Bagacina, místa známého býčími zápasy. Fakultativně možnost návštěvy přírodní geologické rezervace v Algar do Carvao. Příjezd do vesnice Biscoitos, návštěva muzea vína a plážové zóny. Návrat do hotelu 4*, nocleh.

6. den

TERCIERA – FAIAL

Ranní odjezd na letiště a odlet na ostrov Faial. Po příletu nás čeká prohlídka ostrova.  Faial je nejkosmopolitnějším ze všech ostrovů centrální části. Naše kroky směřují k návštěvě 400 metrů hluboké kráterové jeskyně. Cestou nás opět čeká panoramatická cesta podél pobřeží, která nabízí mnoho krásných výhledů. Vulkány jsou zde skutečně na každém rohu, nevynecháme tedy ani impozantní Vulcao dos Campelinhos, který se vynořil na západním pobřeží. Následně nás čeká kontrastní prohlídka města Horta, kde pro nás bude také připraven oběd. Stejnojmenný přístav je obrovskou marínou, v níž se sdružují jachtaři z celého světa a pravděpodobně i díky nim je zde tak živo. V době sezóny nebývají výjimkou ani připlouvající lodě různých celebrit. Běžně na ostrově žije asi 15 000 obyvatel
a téměř polovina jich sídlí právě zde. Odjezd do hotelu, ubytování v 4* hotelu.

7. den

FAIAL – PICO

Snídaně, odjezd do přístavu a následně plavba trajektem na sousední ostrov Pico. Ostrov Pico je známý velmi kvalitním vínem a především možností pozorovat velryby (fakultativně). Ale jsou to i krásné kostely a nádherná sídla uprostřed vinic. Odjezd z města Madalena podél severního pobřeží ostrova oblastí Cachorro (ochutnávka likéru), pobřežní vesnice Vila de São Roque. Oběd v místní restauraci. Po obědě pokračování kolem vinic, starých domů z přírodního kamene, krásné vulkanické formace, prohlídka velrybářského muzea, továrny na výšivky, sýrárny s ochutnávkou, transfer na letiště, let do Ponta Delgada. Transfer do 4* hotelu, ubytování.

8. den

SAO MIGUEL – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem. Přílet ve večerních hodinách.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 4*se snídaní, 5x oběd, dopravu luxusním busem, českého průvodce, vstupy

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKESO
]

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt AZORSKÉ OSTROVY (2017) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This