(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

AZORSKÉ OSTROVY (2024)

Termín: 21.06.2024 — 30.06.2024

Naše mínění

Dvě hodiny letu od Lisabonu leží v Atlantiku úžasné souostroví Azorské ostrovy. Bujná vegetace s exotickými květinami, tropické ovoce, různorodá krajina, fascinující podvodní svět, pohostinní lidé, jakož i tradice vyznávající souostroví s jejich vulkanickou činností.

Před miliony let se zde vytvořila fascinující scenerie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu. Azory jsou proslulé svou úžasnou krajinou a bohatou flórou a staly se v současné době oblíbeným cílem výletníků, kteří milují procházky, plachtění a chtějí se odpoutat od každodenních starostí. Ostrovy se rozkládají v délce 650 kilometrů a vzkvétaly díky vzdálené poloze v Atlantiku. Ostrovy můžeme rozdělit na tři hlavní skupiny. Na východě leží Santa Maria spolu s největším a nejvýznamnějším ostrovem Sao Miguel, na němž se také nachází správní středisko Azor, Ponta Delgada.

Doprovod56 990 Kč
Školné s pobytem64 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 30. 9. 2023 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.12 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj13 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 69.980 Kč, pro školné 77.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Souostroví v Atlantiku
  2. Okruh po ostrovech
  3. Nedotčená příroda

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

1. den

Odlet z Prahy do Ponta Delgata s přestupem v Lisabonu. Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

2. den

PONTA DELGADA
Snídaně. Dnes nás čeká prohlídka hl. města Ponta Delgada a jeho nejvýznamnějších památek. Prohlídka začíná návštěvou kostela Igreja de São Sebastião a rovněž nesmíme vynechat kostel Senhor Santo Cristo, kde se nachází nejuznávanější náboženský obraz na ostrově, který byl v 15. století přivezen z Říma a na jehož počest se každoročně, pátou neděli po Velikonocích, konají velké slavnosti s velkolepým procesím. Dalším kostelem, který navštívíme, je kostel São José. Všechny kostely jsou postaveny v barokním stylu. Součástí prohlídky města je také návštěva muzea Art Sacra a tradičního trhu. Volný čas na oběd. Odpoledne fakultativně pozorování velryb a delfínů (2.490 Kč). Zážitek, který nabízí příležitost shlédnout některé z více než 20 druhů kytovců na Azorech. Bude nás provázet profesionální tým kapitánů, pozorovatelů a biologů.  Výlet trvá přibližně 3 hodiny. Návrat do hotelu.

3. den

PONTA DELGADA
Snídaně. Odjezd z hotelu na severní pobřeží ostrova. První zastávkou v rámci našeho dnešního putování je vyhlídka „Santa Iria“, odkud můžeme obdivovat neskutečné výhledy na oceán a pobřežní útesy. Dále navštívíme jedinečnou čajovou plantáž Chá Gorreana včetně továrny na výrobu čaje, kde si vychutnáme místní čaj. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva botanického parku Terra Nostra, kde se můžeme vykoupat v přírodním bazénu s horkou vodou. Poté se vydáme k jezeru Furnas, kde budeme sledovat tradiční rituál s vytahováním hrnců „cozido“ = (tradiční portugalský pokrm, který se skládá z různých druhů masa a zeleniny. Ve Furnas je však cozido zvláštní tím, že se vaří ve velkém hrnci, který je umístěn pod zemí a vaří se v páře z horkých pramenů , kde se vaří 5 až 6 hodin v závislosti na povětrnostních podmínkách). Poté se vrátíme do údolí na „cozido“ oběd v místní restauraci. Po obědě prohlídka pokračuje návštěvou horkých pramenů. Cestou zpět se vrátíme podél jižního pobřeží se zastávkou ve vesnici Vila Franca do Campo, prvním hlavním městě ostrova s krásnou architekturou zahrnující například budovu radnice a hlavního kostela na náměstí. Návrat do hotelu.

4. den

PONTA DELGADA
Snídaně. Dnešní den začneme návštěvou Fajã de Baixo, kde prozkoumáme místní ananasové plantáže s několika skleníky, které nám přiblíží ukázku stádia růstu malých ananasů a pracné metody, které z nich dělají tak sladkou a šťavnatou pochoutku. Po prohlídce se vydáme k západní části ostrova. Krátká zastávka na vyhlídce, odkud se nám naskytne úžasný výhled na nejužší část ostrova. Tato krajina vznikla před miliony let erupcí 290 malých sopek. Cesta pokračuje na Vista do Rei, slavnou vyhlídku ostrova s nádherným výhledem na údolí Sete Cidades s modrými a zelenými jezírky. „Vista do Rei“ v překladu znamená Králův výhled a připomíná první návštěvu portugalského krále Carlose I. na tomto ostrově. Král Carlos I. zavítal na ostrov v roce 1901 a právě na tomto místě mu byla nabídnuta hostina. Při sestupu do údolí se zastavíme na vyhlídkách Serrado das Freiras a Santiago, abychom mohli obdivovat obě jezera Lagoa das Sete Cidades. Pokračujeme horskou silnicí ke Caldeira Velha, oblíbené přírodní památce s bujnou vegetací, vodopádem a horkými prameny. Poté se přemístíme ke kráterovému jezeru Lagoa do Fogo, kde nás čekají neskutečné výhledy na ostrov i vulkanické jezero v nadmořské výšce 900 m. Návrat do hotelu v Ponta Delgada. Volný program, nocleh.

5. den

PONTA DELGADA – PICO
Snídaně. Přelet na ostrov Pico. Celodenní prohlídka ostrova Pico, kde se nachází nejvyšší stejnojmenný vrchol Portugalska – Ponta do Pico (2351m). Ostrov je proslulý hlavně svým kvalitním vínem, jež je jako kulturní památka zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme malebnou vesničku Cachorro a pokračujeme do města São Roque, odkud se napojíme na horskou silnici, která nás provede kolem malebného jezera Lagoa do Capitão. Další zastávkou je městečko Lajes, kde navštívíme muzeum velryb. Podél jižního pobřeží se vracíme zpět do Madaleny – obce s kulisou úchvatné hory Pico. Nesmíme si nechat ujít návštěvu Museu do Vinho – muzea vína, kde se dozvíme více o této starobylé ostrovní tradici. Rovněž budeme obdivovat zrenovovaný kostel v São Mateus, jehož původní barokní výstavbu zničila sopečná erupce v roce 1808. Následuje transfer na hotel, volný program.

6. den

PICO – FAIAL – PICO
Snídaně. Přejezd lodí (cca 30minut) na ostrov Faial. Celodenní prohlídka ostrova Faial, během níž se pokocháme úchvatnými výhledy do údolí Flamengos a také blízký ostrov Pico. Navštívíme obrovský kráter Caldeira, nejvyšší bod ostrova. Pokračujeme do Capelo, kde nás čeká oběd v místní restauraci (není v ceně). Po obědě se vydáme k  vulkánu Capelinhos, který je součástí většího vulkanického komplexu Capelo. Sopka Capelinhos je poslední ze sopek v této linii, která vznikla v důsledku erupce, jež proběhla v letech 1957 až 58. Navštívíme zde rovněž Interpretační centrum sopky Capelinhos (CIVC), které má zejména informační, vzdělávací a vědecké poslání. Přejezd lodí na ostrov Pico , návrat do hotelu.

7. den

PICO – TERCEIRA
Snídaně. Dnes nás čeká volnější den, který můžeme využít k fakultativním aktivitám. V nabídce je např. procházka po vinařské oblasti Criação Velha s obědem a ochutnávkou vína, výstup na vulkán Pico (235 1m) s místním průvodcem nebo půldenní výlet za pozorováním velryb a delfínů na lodi typu Zodiak.  V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet na ostrov Terceira. Transfer na hotel, ubytování, volný program.

8. den

TERCEIRA
Snídaně. Dopolední prohlídka historického města Angra do Heroísmo, jež je od roku 1983 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Během této příjemné prohlídky prozkoumáme nejvýznamnější místa a památky, mimo jiné palác Capitães-Generais, katedrálu „Sé“, náměstí Praça Velha či přístav Porto Pipas. Odpoledne volný program.

9. den

TERCEIRA
Snídaně. Celodenní poznávání ostrova, kterému se přezdívá „největší evropská exotika“. Odjezd na poloostrov Monte Brasil, kde z vrcholu Pico das Cozinhas budeme mít město Angra do Heroísmo (UNESCO) jako na dlani. Následný odjezd malebnou krajinou jižního pobřeží k druhému nejvýznamnějšímu město ostrova Praia da Vitoria. Cestou budeme obdivovat renesanční kostel Sao Sebastiao, který postavili první usedlíci. Horská silnice nás přiblíží na vyhlídku Serra do Cume s výhledem na „mozaiku“ zelených pastvin. Poté objevíme přírodní krásu jeskyně Algar do Carvao, která je propojena se sopkou Guilherme Moniz. Dále zastavíme ve vinařské oblasti Biscoitos s přírodními bazény z černé sopečné horniny. Návrat zpět malebnými vesničkami Altares, Raminho Serreta, Doze Ribeiras a São Mateus podél západního pobřeží.

10. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy přes Lisabon.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

HOTEL CAMÕES | PONTA DELGADA 4* (4 noci)

HOTEL CARAVELAS | MADALENA/ Pico 4*  (2 noci)

ZENITE BOUTIQUE HOTEL & SPA | ANGRA DO HEROISMO/ Terceira 4* (3 noci)

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Lisabon – Sao Miguel – Terceira – Lisabon – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 9 noclehů v hotelech 4*se snídaní, 1x tradiční „Cozido“ oběd, přelety mezi ostrovy, veškeré transfery, česky mluvícího průvodce, vstupy dle programu.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, pozorování velryb a delfínů 2.den (2.490 Kč), cestovní pojištění, včetně připojištění proti (pojištění je nedílnou součástí pobytu), spropitné 20 euro.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKESO
]

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt AZORSKÉ OSTROVY (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This