(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

BENELUX (2016)

Termín: 07.06.2016 — 13.06.2016

Naše mínění

Holandsko je zemí tulipánů, větrných mlýnů, dřeváků, polderů a grachtů (vodních kanálů). Ve svobodomyslném Amsterdamu můžeme nahlédnout i do proslulých koffieshopů či nechvalně známé vykřičené čtvrti. Belgie nadchne návštěvníky krásnými městy s typickými cechovními domy (např. Bruggám vzdali hold tvůrci úspěšného filmu V Bruggách). V Holandsku ochutnáme vynikající sýry a tradiční herinky (slanečky), v Belgii zase vafle, čokoládové pralinky a v neposlední řadě i belgické pivo. Budeme obdivovat delftskou fajáns i flanderskou krajku, poznáme kraj holandských a vlámských mistrů – vždyť země Beneluxu daly světu Rembrandta, Rubense, Vermeera, nebo Van Gogha.

Cena

Doprovod28990
Školné s pobytem33990
Letištní a palivové poplatky (k 31.5. 2016 - může se měnit)4990
Příplatek za jednolůžkový pokoj8690
Komplexní pojištění vč. pojištění proti stornu490
Parkovné Go parking800
Hotel Marriot Praha os./noc1190

 

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška na aktuální téma
  2. Cestovní medicína – aktuality a kazuistiky
  3. Aktuální problematika místní medicíny
  4. Odborný diskusní seminář na místní klinice
  5. Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Amsterdam – Zaanse Schans – Volendam – Kinderdijk – Scheveningen – Den Haag – Zierikzee – Veere – Bruggy – Gent – Waterloo – Brusel

Program pobytu

1. den: Praha – Amsterdam

Odlet do Amsterdamu – okružní jízda městem se zastávkami, transfer do hotelu, ubytování, večeře.

2. den: Amsterdam 

Po snídani pěší prohlídka města, návštěva brusírny diamantů, květinového trhu, plavba po pověstných grachtech, volno i k návštěvě muzea Madame Tussauds, Rijksmusea, muzea Van Gogha či mnoha dalších atrakcí (fakultativně). Návrat na ubytování, večeře.

3. den: Amsterdam – Zaanse Schans – Volendam – Lelystad

Odjezd do Zaanse Schans zajímavého skanzenu s větrnými mlýny, kde můžeme zhlédnout ukázku výroby tradičních dřeváků. Pokračujeme ke slavné sýrárně Alida Hoeve, kde se nejen můžeme seznámit s tradiční výrobou pověstných holandských sýrů, ale samozřejmě i ochutnat. Poté navštívíme rázovitou rybářskou vesnici Volendam, kterou proslavila tradice uzených úhořů. V odpoledních hodinách nás čeká fakultativní návštěva Zuiderzee muzea, nádherného živého skanzenu zdejší rázovité architektury nebo volno. Na zpáteční cestě pokračujeme přes 30 km dlouhý Houtribdijk, který vede po hrázi, dělící bývalý mořský záliv na dvě jezera. Návrat do hotelu kolem Lelystadu se zastávkou u repliky lodi Batavia. Nocleh.

4. den: Kindardijk – Delft – Den Haag

Dnes navštívíme Kinderdijk, pověstnou oblast větrných mlýnů. Pokračujeme k návštěvě Delftu, kde navštívíme jednu ze dvou posledních manufaktur, kde se můžeme seznámit s tradiční výrobou fajánse, která toto město proslavila. Pokračujeme do Scheveningenu, malebného přímořského lázeňského města. Možnost procházky po nádherné promenádě, volno. Pokračujeme do hlavního města Den Haag, kde napřed pojedeme kolem monumentální budovy Mezinárodního soudního dvora, následuje krátká procházka městským centrem a pak fakultativní návštěva Madurodamu, kde lze zhlédnout věrné modely nejzajímavějších staveb Holandska v měřítku 1:25 v parku propojené více než dvěma kilometry modelových železnic. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den: Zeeland – Zierikzee – Veere – Middelburg – Brugg

Po snídani odjezd za krásami nám neznámé oblasti Zeelandu. Navštívíme malebné městečko Zierikzee, kde jistě budeme obdivovat historická zátiší přístavu či pověstnou městskou bránu. Přes monumentální dílo hrází Delta pokračujeme romantickou krajinou jižního pobřeží k návštěvě dalších dvou historických skvostů, městeček Veere a Middelburg. Odjezd do Brugg, kde nás zaujme centrum s cenným patrovým kostelem se vzácnou relikvií Kristovy krve. Nádherný pohled se nám nabízí z ochozu staré zvonice, kam při dobrých časových možnostech můžeme vystoupit. Ve zdejším chrámu můžeme obdivovat plastiku geniálního Michelangela. Odjezd na ubytování, nocleh.

6. den: Gent – Waterloo – Brusel

Po snídani navštívíme Gent. Při projížďce lodí po zdejších grachtech se nám otevře nejedno romantické zákoutí. Při další cestě se krátce zastavíme ve Waterloo a dojedeme do Bruselu.  Ubytování, večeře.

7. den: Brusel – Praha

Ráno pěší prohlídka Bruselu, kde navštívíme nedokončenou katedrálu, na náměstí budeme obdivovat nádhernou radnici a konečně navštívíme i sošku Manneken Pis, čurajícího chlapce, který se stal symbolem města. V podvečerních hodinách odlet z Bruselu a přílet do Prahy.

Konkrétní místa pobytu upravíme v průběhu dubna dle stávající situace v destinacích.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Amsterdam – Brusel – Praha, 6 noclehů v hotelu 3* s polopenzí, projížďku po grachtech v Amsterdamu, projížďku lodí v Gentu, dopravu luxusním autokarem po trase zájezdu, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, komplexní cestovní pojištění 490 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaEURO
Vstupní formalitybezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt BENELUX (2016) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This