(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

EKVÁDOR A SEVERNÍ PERU (2020)

Termín: 28.01.2020 — 09.02.2020

Naše mínění

Ekvádor leží na rovníku, na severozápadě jižní Ameriky u pobřeží Tichého oceánu. Cestovatel tu nalezne přímořskou krajinu i velehory. V Andách žije stále mnoho původních obyvatel, domorodých indiánských kmenů. Pro zemi jsou typickým znakem zasněžené vulkány, barevné indiánské trhy, bílé vesnické kostely, nádherná jezera a amazonské deštné pralesy s vlhkým tropickým klimatem a rozmanitou flórou a faunou.

Geograficky je Ekvádor jednou z nejvíce proměnlivých zemí na světě. Se svou rozlohou je přibližně třikrát větší než Česká republika. Leží v oblasti rovníku na západním pobřeží Jižní Ameriky a je omýván Tichým oceánem. Jeho sousedy jsou Kolumbie na severu a Peru na východě a jihu.

Právě sever Peru je místem, kam se po okruhu vydáme do přímořského letoviska. Zde si odpočineme a zrelaxujeme. Poté se vydáme do hlavního města Lima a odletíme zpět domů.

Doprovod69990
Školné s pobytem78990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2019 - může se měnit)14990
Příplatek za pobyt v Peru u moře28990
Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 nocí9990
Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 nocí17990

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 84.980 Kč, pro školné 93.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky).  Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Džungle, sopky, památky
  2. Jízda „Tren Crucero“
  3. Relax v Peru u Pacifiku

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha – Quito – Otavalo – Ibara – Cotacachi – Quito – Cotopaxi – Riobamba – Cuenca – Tumbes – Bocapán – Tumbes – Lima – Praha

Program pobytu

 

1. den

PRAHA – QUITO

Odlet z Prahy do Quita. Po příletu transfer to hotelu 4*, ubytování.

2. den

QUITO – OTAVALO

Po snídani prohlídka centra hlavního města Ekvádoru. Koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno na seznam UNESCO. Návštěva La Mitad del Mundo – památníku vystavěného na rovníku. Prohlídka Etnografického muzea. Uvidíte ta nejzajímavější místa – náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía. Odpoledne odjezd do indiánského městečka Otavalo. Navštívíte zde nejhezčí ekvádorský indiánský trh. Pokračování do města Ibarra, jež je hlavním městem provincie Imbabura, ubytování 4*, nocleh.

3. den

IBARA – COTACACHI – QUITO

Snídaně. Prohlídka Andělského parku v Ibaře, odjezd zpět do Quita. Cestou si navštívíte Cotacachi v oblasti Severní andské vysočiny, odkud je krásný pohled na stejnojmennou sopku. Cotacachi proslavila škola na zpracovávání kůže. Před příjezdem do Quita navštívíte indiánskou vesnici Peguche v níž se většina obyvatel zabývá tkalcovstvím. Nocleh 4* v Quitu.

4. den

QUITO – COTOPAXI – LASSO (vlakem)

Odjezd z vlakového nádraží v Quitu směrem městečko Laso (vzdálené 78 km). Cesta vede nejprve do NP Cotopaxi, kde se vydáte na výlet ke stejnojmenné sopce a od místního průvodce se dozvíte mnoho užitečných a zajímavých věcí o okolní fauně a flóře. Po obědě v haciendě San Augustin de Callo se vrátíte zpět do vlaku a vydáte se opět na cestu. Kolem trati se před vámi budou objevovat úchvatné ekvádorské sopky, jako Corazon (4787 m.n.m.), Antisana (5758 m.n.m.), Illinza Norte a Illinza Sur (5120 resp. 5248 m.n.m.), s jejich typickým kuželem a sněhovou čapkou na vrcholu. Nocleh v Abraspungo 4*.

Tren Crucero je definicí pro 4 vlakové soupravy, s jedinečným stylem a historickým designem. Každá ze souprav je provozována v jiném úseku cesty od těch moderních až po tu nejstarší parní lokomotivu.

Vlakové vozy jsou stylově zařízené. Můžete zde vychutnávat nádherné výhledy do krajiny, přečíst si svou oblíbenou knížku, nebo prostě jen relaxovat, či si povídat s průvodcem. Jeden z vozů je vybaven barem, kde se podává kromě nápojů i lehké občerstvení. Jsou zde velká okna, která poskytují panoramatické vyhlídky. Další z vozů je rozdělený na 2 části, v jedné je salónek a ve druhé je otevřený prostor, kde si můžete vychutnávat přírodu doslova na dosah ruky.

5. den

LASSO – CUENCA (vlakem)

Nezapomenutelná jízda proslulou železnicí Nariz del Diablo. Jízda vlakem nad srázy a kaňony s jedinečnými výhledy na vulkán. Chimborazo je mnohými považována za vrchol zájezdu. Odpoledne ještě navštívíte ruiny Ingapirca, nocleh Vás očekává ve městě Cuenca 4*.

6. den

CUENCA
Prohlídka města a volno k samostatné prohlídce. Město je známé jedinečnou koloniální architekturou, slavnou katedrálou, klášterem a květinami zarostlými náměstími. Prohlédneme si centrum města s katedrálou z roku 1885, navštívíme i místní výrobnu slaměných klobouků Montecristi. Návrat do hotelu.

7. den

CUENCA – TUMBES (Peru) – BOCAPÁN

Odjezd k nedalekým hranicím s Peru. Poté co překročíme hranice se zastavíme na oběd v nejbližším provinčním městě Tumbes. S plnými žaludky pokračujeme podél pobřeží do přímořského letoviska Bocapán kde se ubytujeme v hotelu Casa Andina Select 4*+.

Klienti, kteří si neobjednali prodloužení v Peru u oceánu se s námi loučí na peruánském letišti v Tumbes a letí odpoledním přímým spojem do Limy, kde absolvují v případě zájmu panoramatickou okružní jízdu městem s místním průvodcem. Následně se vrací na letiště, odkud v pozdních večerních hodinách letí do Prahy (program bude upřesněn dle počtu vracejících se klientů).

8. – 10. den

BOCAPÁN

Relax v přímořském letovisku v hotelu Casa Andina Select 4*+

Hotel Casa Andina Select se nachází necelých 40 minut od letiště Tumbes v oblasti Zorritos, což je krásné plážové letovisko v severozápadním Peru. Hotel leží přímo na široké písečné pláži, v klidné zóně letoviska. Není to hotel vyčnívající monstrózními budovami, ale kvalitou a rozsahem služeb. Do proslulé restaurace La Plaza Bar & Grill se sjíždějí hosté z celého okolí. Milou obsluhu a rodinnou atmosféru si chválí hosté z celého světa. Dostupné Wi-Fi  v areálu je samozřejmostí. Tělocvična, sauna a lázně jsou zde také k dispozici. Rozmazlete se dokonalou relaxací těla i duše v Casa Andina Select.  

11. den

TUMBES – LIMA

Ráno transfer do města Tumbes, odlet vnitrostátním letem do Limy. Prohlídka města.

12. den

LIMA – PRAHA

Odlet z Limy do Prahy.

13. den

PRAHA

Přílet do Prahy

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Quito/ Lima – Praha s přestupem, vnitrostátní linku Tumbes – Lima, výšeuvedený program, vstupy dle programu, cestu vlakem, 6x nocleh se snídaní na okruhu, 1x nocleh v Limě a 4x nocleh se snídaní v hotelu 4*+ na pobřeží v Peru (pro zájemce za příplatek), místního a českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety, večeře, pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí zájezdu), GO Parking, eventuálně ubytování v hotelu v Praze na letišti před odletem, či po návratu.

Další informace

Místní měnaSucre / Sol
Vstupní formalityBezvízový styk
Letecká společnostKLM / Air France
Časový posun -7 hodin
Doba letu12 hod.
Teplota vzduchu / vody30 / 25
Spolupráce s CKMetatour

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt EKVÁDOR A SEVERNÍ PERU (2020) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This