(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

FRANCIE – PROVENCE (2017)

Termín: 18.06.2017 — 25.06.2017

Naše mínění

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Vnitrozemí této oblasti si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes. Tato krajina je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

Doprovod25990
Školné s pobytem29990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31.5. 2016 - může se měnit)4990
Příplatek za jednolůžkový pokoj6990
Příplatek za večeře4990
Parkovné - GO parking800

Na co se můžete těšit

  1. Co jste neviděli z Provence.
  2. Perla Francie.
  3. Oblast levandule a vína.

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. den

ODLET Z PRAHY DO NICE

Odlet z Prahy do Nice – města přitahující od nepaměti svým příznivým klimatem a subtropickou vegetací, prohlídka města – Anglická promenáda, Staré město … Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

 

2. den

ST.PAUL DE VENCE – GOURDON

Po snídani odjezd St.Paul de Vence – prohlídka bývalé francouzské pevnosti a v současné  době jedné z nejnavštěvovanějších vesnic oblasti s řadou památek, Tourettes sur Loup – opevněná vesnice rozprostírající se mezi fialkovými poli používanými k výrobě parfémů, bonbonů a svíček, Gourdon – městečko s neuvěřitelnými panoramatickými výhledy se stejnojmenným hradem ze 13. století, jehož terasovité zahrady jsou výsledkem úžasné práce stejného architekta jako zahrady zámku Versailles, Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

3. den

FREJUS – ST.TROPES

Ráno odjezd do Frejus – městečko se středověkými základy založené samotným Juliem Caesarem a poseté památkami z této doby – amfiteátr, divadlo, akvadukt, St. Tropez – prohlídka městečka s krásnými plážemi, citadelou a četnickou stanicí známou z francouzských komedií, volno k odpočinku, koupání, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

4. den

PONT DU GARD – VILLENEUVE LES AVIGNON – AVIGNON

Odjezd k Pont du Gard – ohromující 49 metrů vysoký akvadukt z dob římského osídlení, považovaný za zázrak římské stavební techniky, dále Villeneuve les Avignon – městečko pyšnící se středověkou pevností Saint-André sousedící s Avignonem přes most spojující břehy řeky Rhony, Avignon – jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie s rozlehlým Papežským palácem ze 13. století a avignonským mostem. Ubytování, fakultativně večeře.

5. den

PERNES LES FONTAINES – SAULT – SÉGURET

Dnes je na programu Pernes les Fontaines – městečko proslavené stezkou 40 kašen, Sault – lázeňské městečko pod ochranou Unesco vyhledávané kvůli ideální poloze uprostřed nádherně vonících levandulových polí, Vaison la Romaine – městečko osídlené od doby bronzové s unikátně objevenou Villou du Paon a římským divadlem, Séguret – jedna z nejkrásnějších vesniček ve Francii s po staletí udržovanou vinařskou tradicí, Carpentras – město umění, historie a kulinářství pyšnící se nejstarší Synagogou ve Francii. Ubytování, fakultativně večeře.

6. den

L´ISLE SUR LA SORGUE – FONTAINE DE VAUCLUSE – SÉNANQUE – GORDES

Po snídani L´Isle sur la Sorgue – městečko kouzelně propletené kanály řeky Sorgue, ráj pro milovníky sběratelství a starožitnictví se stovkami obchodů tohoto druhu, Fontaine de Vaucluse – malebná vesnička učarující nejednomu básníkovi či umělci s muzeem jednoho z nich Francesco Petrarcy a přírodním unikátem mohutným smaragdovým pramenem řeky Sorgue, Sénanque – nejznámější, stále mnichy obývající cisterciácký klášter v provensálském údolí, Gordes – městečko se zámkem přitahující pozornost turistů pro svůj harmonický vzhled umocněný středověkými uličkami s podloubími, Roussillon – vesnička jako z malovaného obrazu obklopená nádhernou krajinou a umístěná na největších ložiskách okru na světě. Ubytování, fakultativně večeře.

7. den

MOUSTIERS ST MARIE – CANNES – MARGUERITA

Odjezd zpět na východ, cestou zastávka v Moustiers St Marie – městečko pod nejčistší oblohou Evropy proslulé hrnčířskými výrobky, odjezd do Cannes – prohlídka světoznámého letoviska proslulého nejen festivalovým palácem a třídou Croisette, ale i překrásnými plážemi, volno nebo výlet lodí na ostrov Marguerita. Ubytování, fakultativně večeře.

8. den

NICE – GRASSE – PRAHA

Po snídani volno v Nice nebo výlet (fakultativně) do Grasse- prohlídka přímořského městečka s výrobnou parfémů Gallimard s možností výhodných nákupů. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 3* se snídaní, dopravu luxusním busem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu 690 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Odlet Praha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČEDOK

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt FRANCIE – PROVENCE (2017) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This