(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

PODHŮŘÍ FRANCOUZSKÝCH PYRENEJÍ (2018)

Termín: 14.09.2018 — 21.09.2018

Náš Tip

Naše mínění

Tentokrát se vydáme na cestu krajinou pod Pyrenejemi – horskými průsmyky i mírnými kopci, podél řek a vodních kanálů, okolo hradů
a rozvalin – místy, kudy se historie doslova valila, nechávaje za sebou legendy a mýty. Kromě majestátných Toulouse či nejslavnějšího poutního místa Evropy – Lourdes, zavítáme i do typických gaskoňských městeček. Jejich největší rozkvět přišel během jedenáctého až třináctého století. Aby zajistila sídlům prosperitu, dávali jim obyvatelé názvy už tehdy slavných měst. A než se rozloučíme u vyhlášeného přímořského letoviska boháčů Biarritz, nezapomeneme ochutnat ani delikatesní ančovičky a sklenku vyhlášeného armagancu. Cestou přes španělský San Sebastian se podíváme do Bordeaux a pobyt zakončíme v nádherných, středověkých vesničkách této oblasti.

Doprovod28990
Školné s pobytem33990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2018 - může se měnit)4490
Jednolůžkový pokoj5990
Příplatek za večeře6490

Na co se můžete těšit

  1. Podhůřím Pyrenejí
  2. Ochutnávka Španělska
  3. Úžasnými vesničkami k vinicím

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha / Toulouse / Narbonne / Carcassonne / Lourdy / Biarritz / San Sebastian / Dune du Pilat Bordeaux / Saint / Émilion / Sarlat / Maison du Grand / Puycelsi / Praha

1. den

Odlet z Prahy do  Toulouse přezdívaného Růžové město, prohlídka – cihlový palác Kapitol, bazilika sv. Sernina, muzea aj. Odjezd na ubytování, do oblasti Tarbes večeře, nocleh.

2. den

Po snídani průjezd úchvatnou a pustou krajinou Pyrenejí do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst – Lourd s jeskyní zjevení Grotte Masabielle, volno nebo prohlídka rozsáhlých podzemních jeskyní Grottes de Bétharram turistickým vláčkem, odjezd z Lourd s krátkou zastávkou v Pau – městečku se šarmantním zámkem ze 14. století., odjezd podhůřím Pyrenejí do Biarritzu – mondénního letoviska na pobřeží Atlantiku, volno, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do Španělska – San Sebastian – návštěva baskické metropole s mj. nádhernou katedrálou, Plaza Mayor a úchvatnou pláží La Concha, návrat do Francie, přejezd tzv. Stříbrným pobřežím s krátkými zastávkami – Dune du Pilat – písečné duny – do Bordeaux – prohlídka města na řece Garonně – památník girondistů, bursa, celnice, Velké divadlo, basilika St. Michel, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

4. den

Po snídani dokončení prohlídky Bordeax, odjezd do Saint – Émilion k návštěvě nádherné středověké vesničky uprostřed vinařské oblasti, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, ležící na Svatojakubské cestě, prohlídka místních atraktivit zakončená ochutnávkou místních vín. Návrat na ubytování, večeře, nocleh v oblasti Bergerac.

5. den

Po snídani odjezd c do Sarlatu – prohlídka městečka s největším počtem středověkých domů ze 17. století ve Francii, odjezd do Cahors, dva tisíce let starého města s unikátním opevněným mostem Pont Valentré z počátku 14. století, dále úžasným údolím říčky Lot se zastávkou v St. Cirq Lapopie – jedna z nejhezčích vesnic ve Francii, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

6. den

Po snídani návštěva nezajímavějších vesnic v oblasti – nádherně situovaný jakoby na obloze se vznášející Cordes sur Ciel – vesnička týčící se nad řekou Cerou s dochovanými hradbami, bránami a gotickými domy – Maison du Grand Fauconnier a Maison du Grand Veneour, lemované neuvěřitelně strmými dlážděnými uličkami, odjezd k další obci pyšnící se impozantními památkami – Castelnau de Montmiral – centrální arkádové náměstíčko označované za zázrak středověké architektury, starobylé kamenné a hrázděné domy, kostel se vzácnou relikvií – drahými kameny osazeným křížem, dále přejezd k vesničce, jež je členem sdružení nejkrásnějších vesnic ve Francii – Puycelsi – založena již v 10. století benediktýnskými mnichy, hrad a hradby ze 14. století, které bránily a odolávaly po staletí veškerému obléhání zde můžeme obdivovat a doposud, odjezd na ubytování v Monpelier, dle časových možností prohlídka

7. den

Po snídani krátká prohlídka Montpellier, prohlídka města mezi mořem a horami, města paláců s elegantními nádvořími, kamennými schodišti a balkony řadou unikátních památek již ze 12. století, věže z původního opevnění, Chateau d‘ Eau s akvaduktem, katedrála sv. Petram odjezd do  Narbonne – metropole okolní vinařské oblasti,Horreum – podzemní bludiště sýpek a obilných žlabů z 1. století př. Kr., středověká čtvrť, katedrála, Arcibiskupský palác…, volno, odpoledne odjezd do Carcassonnu. Prohlídka úžasně zrenovovaného pohádkového města nad řekou Aude, původně založené jako římský vojenský tábor, obklopené hradbami ze 13. století. Chateau Comtal – „pevnost v pevnosti“ s vodním příkopem, románskogotická basilika St. Nazzaire, Karbonská brána, divadlo. Odjezd na ubytování do Toulouse.

8. den

V časných ranních hodinách ( snídaně v balíčku ) transfer na letiště a odlet do Prahy
Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku, 7 noclehů v hotelech 3* se snídaní, dopravu luxusním busem, ochutnávku vína, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Toulouse – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt PODHŮŘÍ FRANCOUZSKÝCH PYRENEJÍ (2018) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This