(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ISLAND (2018)

Termín: 06.09.2018 — 11.09.2018

Náš Tip

Naše mínění

Island, to je země rozmanité a především téměř nedotčené přírodní krásy. Je to země ledovců, sopek, gejzírů a geotermálních pramenů, fjordů, vodopádů, pastvin, vysokých nedostupných hor ale i dalekosáhlých lávových pustin. Obklopený nekonečným oceánem, jehož vlny brázdí největší savci této planety velryby a jehož pobřeží obývají tisíce rozmanitých ptáků, Island stojí uprostřed mořských vod atlantického oceánu trochu jako jiný svět. Náš pobyt je posazen do zářijového termínu, abychom měli za dobrých okolností možnost vidět polární záři.

Doprovod45990
Školné s pobytem52990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2018 - může se měnit)12990
Jednolůžkový pokoj9990
Pozorování velryb2390
Výlet do Modré laguny1890

Na co se můžete těšit

  1. Zlatý trojúhelník a jižní pobřeží
  2. Ledovce, sopky, gejzíry
  3. Pozorování velryb

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha / Rejkjavík / Eyafjallajokull / Seljalandfoss / Skógafoss / Vík / Skálholt / Geysir / Gulfoss / Rejkjavík / Modrá laguna / Praha

1. den

PRAHA – REYKJAVIK

Odlet na Island. Přílet do hlavního města Reykjaviku, přivítání na letišti, transfer do hotelu.

2. den

JIŽNÍ POBŘEŽÍ

Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.

3. den

ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5 – 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss. Na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska; zde byl
v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing.

4. den

GEOTERMÁLNÍ RELAXACE

Celý den strávíme v turisticky atraktivní geotermální oblasti nad městečkem Hveragerdi. Vykoupeme se v teplé říčce a projdeme se po okolních barevných rhyolitových horách s aktivní postvulkanickou činností.

5. den

REJKJAVIK TOUR – POZOROVÁNÍ VELRYB

V hlavním městě Reykjavíku budeme mít možnost zúčastnit se plavby za pozorováním velryb (fakultativně). Poté si prohlédneme největší pamětihodnosti města. Uvidíme radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Na závěr se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Modrá laguna (fakultativně). Po večeři transfer na letiště. V nočních hodinách odlet do Prahy s přestupem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Keflavík a zpět. 4x noclehy v hotelu 3* se snídaní, 1x oběd, veškeré transfery a vstupy dle programu, dopravu po trase zájezdu, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy mimo program, pozorování velryb (2.390 Kč), vstup do Modré laguny (1.890 Kč), komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.
Pozn.: Island plánuje zavedení nové speciální turistické taxy, jejíž výše zatím nebyla zveřejněna. Tato taxa bude vybírána na ochranu přírody. Bude splatná buď na letišti, nebo v hotelech. V tuto chvíli není známo, kdy bude tato taxa zavedena.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaIslandská Koruna
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun-3 hodin
Spolupráce s CKESO travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ISLAND (2018) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This