(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

ITALSKÉ ALPY (2016)

Termín: 31.07.2016 — 06.08.2016

FIRST moment
Poslední volná místa

Naše mínění

Dolomity, jsou jedinečným přírodním útvarem. Jižně od hlavního alpského hřebene se do třítisícových výšek vypínají bělostné štíty hor. Samotné Dolomity v sobě zahrnují rozsáhlé území, které se dělí do menších horských skupin. Kdo se sem jednou vydá, bude se opět rád vracet tak jako my. Dolomity nelze pro jejich pestrost a rozmanitost pojmout pouhou jedinou návštěvou, proto jsme pro vás připravili pro tento rok to nejhezčí z klasických alpských túr v okolí královny Dolomit, 3342 m vysoké Marmolady. Poznáme horské skupiny Sella a Marmolada s nádhernými výhledy na značnou část Dolomit i sousedních alpských skupin. Na mnoha místech budeme procházet bojišti 1. světové války, kde na obou stranách fronty bojovala řada Čechů. Budeme se pohybovat po klasických alpských stezkách s maximální nadmořskou výškou do 3000m, délka túr se pohybuje průměrně kolem 4-7 hod. Většinu výletů je možné zkrátit, využít během nich lanovky nebo je vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Naší základnou bude hotel Stella Montis 4* v obci Campitello di Fassa se zajištěnou polopenzí během celého pobytu.

Cena

Doprovod17990
Školné s pobytem19990

 

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

1. – 5. 8. 2016

1) Přednáška na aktuální téma I
2) Přednáška na aktuální téma II
3) Aktuální problematika místní stomatologie

1. DEN

ČESKÁ REPUBLIKA – CAMPITELLO DI FASSA

Ráno v brzkých hodinách odjezd do Itálie, odpoledne  příjezd do Campitella a  ubytování na hotelu Stella Montis 4*.

2. DEN

CAMPITELLO – COL RODELLA – SASSOLUNGO

Přejezd z hotelu na parkoviště lanovky Campitello di Fassa (Ciampedel), výjezd lanovkou Col Rodella (2484m)

Jednodušší varianta: od lanovky po trase 557 k chatě Rifugio Sandro Pertini 2300 m a zpět.
Celková vzdálenost 5,7km, převýšení 360/420

Klasická varianta: pětihodinová, středně náročná okružní túra okolo hlavního vrcholu masivu Langkofel v Dolomitech. Od lanovkky k chatě Sellajochhaus/Passo Sella (2178 m n.m.) kabinkovou lanovkou k rozsedlině Langkofelscharte (2685 m n.m.). Odtud po příkré, skalnaté stezce k chatě Langkofelhütte (2253 m n.m.). Dále napříč příkrými travnatými svahy, do sedla Ciaulongsattel (2123 m n.m.) a k chatě Emilio-Comici-Hütte (2155 m n.m.). Východní stěna Lankgkofelu ke „Kamennému městu“ a zpět k chatě Sellajochhaus.

Celková vzdálenost 14km, převýšení 875/965m.

3. DEN

PORDOI PASS – RIFUGIO PORDOI – RIFUGIO BOE

Auty přesun z městečka Canazei do Pordoi Pass, lanovkou na Sasso Pordoi 2950m, po široké vrcholové plošině sestup k chatě Rif. Forc. Pordoi (2848 m). Zde začínáme stoupat a čeká nás převýšení 300m přes zajištěné skalní a suťové stupně přímo na vrchol Piz Boe 3150m. Následně sestup po 638 kolem chaty Rifugio Boe zpět k lanovce a návrat na hotel.

Celková vzdálenost 5km, převýšení 393/420m

4. DEN

BOLZANO A JEZERO KALTERER SEE

Volný program určený k návštěvě Bolzana nebo jezera Kalterer See.

Krásné jezero Kalterer See na Jihotyrolské vinařské stezce má po celé léto opravdu příjemnou teplotu vody. Nejteplejší jezero v Alpách, kde se můžete i koupat  je fascinujícím přírodním jevem uprostřed vinic a ovocných sadů. Teplota vody se pohybuje v létě až 28°C.

Bolzano – v malém historickém centru s typickou tyrolskou architekturou a s ulicemi s podloubími je množství venkovních kaváren a restaurací. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie – gotická katedrála v Bozen/Bolzanu je symbolem hlavního města Jižního Tyrolska.

Archeologické muzeum – nachází se zde významná sbírka regionálních podkladů, patří mezi ně i mumifikované tělo „Ötziho“ objevené v ledovci Similaun v září 1991, staré asi 5000 let.

5. DEN

PERA – REFUGO GARDECCIA – REFUGO PRINCIPE

Auty přesun do vesnice Pera (případně Mazin). Odtud se vydáme mikrobusem k horské chatě Refugo Gardeccia nalézající se v horském masivu Rosengarten v nadmořské výšce 1949 m. Následně výstup k nejvýše položené chatě 2600m jež situovaná nedaleko horského sedla v blízkosti vrcholu Kesselkogel. Po přestávce dále k horskému jezeru Lago Antermoia a postupný sestup zpět k chatě Refugo Gardecia.

Celková vzdálenost okruhu 12km s převýšením 1200/1200m. Trasu lze zkrátit na celkovou délku 8km (tj. jen k chatě Refugo Principe  a zpět s převýšením 640/640m.

6. DEN

FEDAIA – LAGO DI FEDAIA – MARMOLADA

Auty přesun do Fedaia k chatě Rifugio Fedaia, pěší procházka cca 2km podél jezera Fedaia, které je napájeno vodami z tajícího ledovce Ghiaccio della Marmolada. Následně lanovkou k chatě Rifugio Pian Dei Fiacconi 2623m. Z chaty se vydáme do sedla  Forcella Marmolada. Celou cestu se budeme kochat vrcholkem Marmolady, jež je v další části pokrytá ledovcem, proto se ze sedla vrátíme zpět k lanovce a na parkoviště.

Celková délka trasy 8km s převýšením 400/180.

7. DEN

NÁVRAT ZPĚT DO ČR

V ranních hodinách návrat zpět do ČR.

HOTEL STELLA MONTIS 4*

Na hotelu je k dispozici recepce, velká lobby s pecí a TV / bar, wi-fi připojení k internetu* (1 připojení zdarma), restaurace, společenská místnost, dětský koutek, výtah, vyhrazené parkoviště

Všechny pokoje mají s výjimkou jednolůžkových pokojů vždy balkon; 3. a 4. lůžka pevná či formou rozkládacího gauče pro 1 osobu; sociální zařízení s hydromasážní sprchou, TV sat., telefon, fén, trezor, wi-fi připojení k internet za poplatek, minibar, župany do wellness (na vyžádání).

STRAVOVÁNÍ

Je zajištěno formou polopenze.

Snídaně jsou podáványformou bohatého mezinárodního bufetu včetně nápojů.

Večeře jsou servírované menu s výběrem ze 3 teplých předkrmů, 3 až 4 hlavních jídel s přílohou a dezertem, studené předkrmy, saláty a ovoce formou bufetu, nápoje za poplatek.

Cena zahrnuje:

6 noclehů v hotelu 4* s polopenzí, hotelové wellness, českého průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje:

Vlastní dopravu do Itálie, případně dopravu busem/ dodávkou (dle počtu přihlášených), lanovky, vstupy a komplexní pojištění.

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt ITALSKÉ ALPY (2016) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This