(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

JAPONSKO (2024)

Termín: 21.04.2024 — 01.05.2024

Naše mínění

Barevné stromy a keře, milí lidé, zasněžené vrcholky hor –  tak vypadá dnešní Japonsko na až kýčovitých fotografiích.  Pod nimi se stejně jako na tvářích gejši pod silnou vrstvou líčidla skrývá pravý obrázek – vyspělá technická společnost se silnými dávnými tradicemi. Víra ve vodníky a strašidla, pracovitost, smysl pro krásu, harmonii a kolektivnost.

Japonsko si i dnes uchovává některé starobylé zvyky. I v dnešní moderní době dříme v Japoncích duch dávných samurajů, kdy je lépe než ztrátu tváře volit krutou smrt při obřadu harakiri. Osudy jako z her tradičního divadla kabuki.

Porozumět životu Japonců není snadné. Naopak zamilovat si krásu japonských ostrovů snadné je. Při naší cestě po ostrově Honšú, která je i z části vyplněna přejezdy japonskými vlaky Shinkansen, navštívíme Tokio, město plné paradoxů, Ósaku a jeho historický hrad, Hirošimu, či národní park v Nikkó. Japonsko je moderní země s vlastní tváří, které si prostě zamilujete.

Doprovod79 990 Kč
Školné s pobytem87 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 15. 10. 2023 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.15 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokojna doptání

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 91.980 Kč, pro školné 103.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Jarní Japonsko
  2. Shinkanzen, metro, trajekty, místní doprava
  3. Metropole i národní parky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

1. den

PRAHA – DUBAI

Odlet Praha, přílet Dubai.

2. den

DUBAI – TOKYO

Odlet Dubai, přílet Tokyo, uvítání česky mluvícím průvodcem, transfer do hotelu 3-4*, večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (rychlovlak, metro).

3. den

TOKYO

Snídaně formou bufetu, okruh Tokyo: Meiji Jingu Shrine, chrám Asakusa, UENO a americká ulička, metropolitní radnice s vyhlídkou, Ginza, divadlo Kabuki-za, návrat do hotelu 3-4*. Oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (metro)

4. den

TOKYO – NIKKO – TOKYO

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet do Národního parku Nikkó (150 km/2 hod.), známého jako místo svatyní a chrámů v jedinečné přírodní scenérii. Prohlídka Toshogu Shrine a vodopád Kegon, chrám Rinnoji a zahrada, návrat do Tokya do hotelu 3-4*. Oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (shinkanzen, lokální vlak)

5. den

TOKYO – HAKONE – TOKYO

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet do horské vulkanické oblasti Hakone Izu (120 km/1,5 hod.) s horou Fuji, Open-Air muzeum, prohlídka Owakudani – jízda lanovkou a plavba lodí po jezeře, návrat do Tokya do hotelu 3-4*. Oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (vlak, lanovky, loď, autobus)

 

6. den

TOKYO – OSAKA – KYOTO

Snídaně formou bufetu, přejezd rychlovlakem shinkanzen do Osaky (510 km/3 hod.), transfer do hotelu 3-4*, přejezd vlakem Kyoto (57 km/1 hod.), prohlídka Kyoto – hrad Ni-jo, zlatý pavilon Kinkakuji, zenová zahrada Ryon-ji, čtvrť Gion a chrám, návrat do hotelu 3-4*, oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (shinkanzen, bus)

7. den

OSAKA – INARI – NARA – UJI – OSAKA

Snídaně formou bufetu, přejezd (55 km/1 hod.) do Fushimi Inari – 10000 bran O-Torii, následně přejezd do Nara – prohlídka Todaiji Temple a Nara Park, na cestě zpět zastávka v Uji nazývané městem čaje, návštěva čajového obřadu v ceně, Umeda Sky Building, návrat do hotelu 3-4*, oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (shinkanzen, lokální vlak)

8. den

OSAKA – HIMEJI – OKAYAMA – OSAKA

Snídaně formou bufetu, prohlídka hradu Himeji (UNESCO) a japonské zahrady Korakuen v Okayama, návrat do hotelu 3-4*, oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (shinkanzen, bus, tramvaj)

9. den

OSAKA – HIROSIMA – OSAKA

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet Hirošima (360 km/2 hod.) rychlovlakem shinkanzen, návštěva památníku 2. světové války, Dom míru (UNESCO), náměstí míru, plavba na ostrov Miyajima (svatyně Itsukusima), návrat do hotelu 3-4*, oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). (shinkanzen, tramvaj, trajekt)

10. den

OSAKA – KYOTO – OSAKA – DUBAI

Snídaně formou bufetu, check-out a uložení zavazadel v hotelu, přejezd vlakem Kyoto (57 km/1 hod.), prohlídka druhé části Kyota – chrám Kyomizu-Dera, Sanjusangendo Shrine s 1.000 sochami, oběd a večeře individuální v okolí (ceny od 7 EUR). V 18:00 transfer zpět do hotelu pro zavazadla a následně na letiště k odletu via Dubai do Prahy.

11. den

DUBAI – PRAHA

Přílet Dubai, odlet Dubai, přílet Praha.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Tokio / Osaka – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 8 noclehů v hotelech 3*+ se snídaní, transfery místní dopravou (vlaky, metro, tramvaj, bus, trajekt), vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu 4.490 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu), případné parkovné v Praze, nebo ubytování před či po odletu v Praze.

Další informace

Místní měnaJen
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun+ 8 hodin
Spolupráce s CKSiam Travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt JAPONSKO (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This