(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

JAPONSKO (2025)

Termín: 25.04.2025 — 05.05.2025

Naše mínění

Rozkvetlé stromy a keře, milí lidé, zasněžené vrcholky hor –  tak vypadá dnešní Japonsko na až kýčovitých fotografiích.  Pod nimi se stejně jako na tvářích gejši pod silnou vrstvou líčidla skrývá pravý obrázek – vyspělá technická společnost se silnými dávnými tradicemi. Víra ve vodníky a strašidla, pracovitost, smysl pro krásu, harmonii a kolektivnost.

Japonsko si i dnes uchovává některé starobylé zvyky. I v dnešní moderní době dříme v Japoncích duch dávných samurajů, kdy je lépe než ztrátu tváře volit krutou smrt při obřadu harakiri. Osudy jako z her tradičního divadla kabuki.

Porozumět životu Japonců není snadné. Naopak zamilovat si krásu japonských ostrovů snadné je. Při naší cestě po ostrově Honšú, která je i z části vyplněna přejezdy japonskými vlaky Shinkansen, navštívíme Tokio, město plné paradoxů, Ósaku a jeho historický hrad, Hirošimu, či národní park v Nikkó. Japonsko je moderní země s vlastní tváří, které si prostě zamilujete.

Doprovod99 990 Kč
Školné s pobytem109 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 20. 1. 2024 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.9 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj19 990 Kč
Příplatek za pojištění dospělá osoba4 450 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 108.980 Kč, pro školné 118.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Jarní Japonsko
  2. Shinkanzen, metro, trajekty, místní doprava
  3. Metropole i národní parky

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

1. den

PRAHA – DUBAI

Odlet Praha, přílet Dubai.

2. den

DUBAI – TOKIO

Přílet do Tokia, uvítání česky mluvícím průvodcem, transfer do hotelu, večeře individuální v okolí.

3. den

TOKIO

Snídaně formou bufetu, okruh Tokio: Meiji Jingu Shrine, chrám Asakusa, UENO a americká ulička, metropolitní radnice s vyhlídkou, Ginza, divadlo Kabuki-za, návrat do hotelu. Večeře individuální v okolí.

4. den

TOKIO – NIKKO – TOKIO

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet do Národního parku Nikkó (150 km/2 hod. rychlovlak), známého jako místo svatyní a chrámů v jedinečné přírodní scenérii. Prohlídka Toshogu Shrine a vodopád Kegon, chrám Rinnoji a zahrada, návrat do Tokia do hotelu. Večeře individuální v okolí.

5. den

TOKIO – HAKONE – TOKIO

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet do horské vulkanické oblasti Hakone Izu (120 km/1,5 hod.) s horou Fuji, Open-Air muzeum, prohlídka Owakudani – jízda lanovkou a plavba lodí po jezeře, návrat do Tokia do hotelu. Večeře individuální v okolí.

 

6. den

TOKIO – OSAKA – KYOTO

Snídaně formou bufetu, přejezd rychlovlakem Shinkanzen do Osaky (510 km/3 hod.), transfer do hotelu, přejezd vlakem Kyoto (57 km/1 hod.), prohlídka Kyoto – hrad Ni-jo, zlatý pavilon Kinkakuji, zenová zahrada Ryon-ji, čtvrť Gion a chrám, návrat do hotelu. Večeře individuální v okolí.

7. den

OSAKA – INARI – NARA – UJI – OSAKA

Snídaně formou bufetu, přejezd (55 km/1 hod.) do Fushimi Inari – 10000 bran O-Torii, následně přejezd do Nara – prohlídka Todaiji Temple a Nara Park, na cestě zpět zastávka v Uji nazývané městem čaje, návštěva čajového obřadu v ceně, Umeda Sky Building, návrat do hotelu 3-4*. Večeře individuální v okolí.

8. den

OSAKA – HIMEJI – OKAYAMA – OSAKA

Snídaně formou bufetu, prohlídka hradu Himeji (UNESCO) a japonské zahrady Korakuen v Okayama, návrat do hotelu. Večeře individuální v okolí.

9. den

OSAKA – HIROSIMA – OSAKA

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet Hirošima (360 km/2 hod.) rychlovlakem Shinkanzen, návštěva památníku 2. světové války, Dom míru (UNESCO), náměstí míru, plavba na ostrov Miyajima (svatyně Itsukusima), návrat do hotelu. Večeře individuální v okolí.

10. den

OSAKA – KYOTO – OSAKA – DUBAI

Snídaně formou bufetu, check-out a uložení zavazadel v hotelu, přejezd vlakem Kyoto (57 km/1 hod.), prohlídka druhé části Kyota – chrám Kyomizu-Dera, Sanjusangendo Shrine s 1.000 sochami. Večeře individuální v okolí. Navečer transfer zpět do hotelu pro zavazadla a následně na letiště k odletu přes Dubai do Prahy.

11. den

DUBAI – PRAHA

Přílet do Dubaje, odlet z Dubaje, přílet do Prahy.

Místní doprava

Průvodce zajišťuje dopravu dle programu na místě. Všichni účastníci mají 8 denní pass na dopravu. Veškerá doprava v rámci programu je v ceně. Jedná se tedy o místní dopravu (vlaky Shinkanzen, Rapid, metro, trajekty, autobusy, tramvaje…), Tedy velmi zajímavé a zážitkové, chodí se samozřejmě i pěšky.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Dubaj – Tokio/ Osaka – Dubaj – Praha na Emirates. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 8 noclehů v hotelech 3*+ se snídaní (4x Tokio, 4x Osaka), transfery místní dopravou (vlaky, metro, tramvaj, bus, trajekt), vstupy dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Kompletní cestovní pojištění včetně připojištění proti stornu.

Další informace

Místní měnaJen
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun+ 8 hodin
Spolupráce s CKSiam Travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt JAPONSKO (2025) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This