(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

JORDÁNSKO (2023)

Termín: 09.10.2023 — 21.10.2023

Náš Tip

Naše mínění

Jordánsko je jednou z nejpohostinnějších zemí na světě. Je domovem jednoho z nových divů světa, starodávného skalní město Nabatejců – Petry, ale i měsíční krajiny Vádí Rum, která okouzlila Lawrence z Arábie. Jordánsko nabízí také fantastické potápění v Rudém moři, poznávání pouště ze hřbetu velblouda nebo mnoho antických památek a poutních míst.

Doprovod57 990 Kč
Školné s pobytem65 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 10. 2022 - může se měnit) Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.9 990 Kč
Jednolůžkový pokoj18 990 Kč
Příplatek za hotel Grand Tala Bay 5* s All Incl.7 990 Kč
Příplatek za 1 noc2 390 Kč
Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 67.980 Kč, pro školné 75.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Skalní město Petra
  2. Antické památky i Mrtvé moře
  3. Relax u Rudého moře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

Trasa zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Ammánu. Po příletu a vyřízení vízových formalit následuje transfer do hotelu. Po snídani bude následovat prohlídka hlavního města Ammánu, které v minulosti bylo centrem římské a babylonské civilizace. Rušné ulice plné obchodů a kaváren, trhy s ovocem i rukodělnými výrobky, mešity v těsném sousedství s kostely, to vše tvoří rušnou atmosféru města. Navštívíte mešitu Grand Husseini, římský amfiteátr a archeologické muzeum. Ubytování ve 4* hotelu.

2. den

Návštěva unikátní římské památky Jerash. Město bylo vystavěno za zlatého věku římské nadvlády a vešlo ve známost jako Gerasa. Nyní je obecně uznáváno jako jedno z nejlépe zachovaných římských provinčních měst na světě. Můžete obdivovat římský urbanismus, zpevněné a kolonádní ulice, chrámy, divadla, prostorná veřejná prostranství, náměstí, lázně, fontány a městské hradby obklopené věžemi a branami. Následně budete pokračovat do Ajlunu, kde kromě jednoho z nejstarších minaretů v Jordánsku navštívíte stejnojmenný křižácký hrad Ajlun, odkud je nádherný výhled nejen na okolní krajinu. Návrat do hotelu, večeře a nocleh v Ammánu. Ubytování ve 4* hotelu.

3. den

Následuje odjezd k pouštním pevnostem Qasr Kharane a Qasr Amra (UNESCO), jež jsou upomínkou na počátky a rozkvět islámsko-arabské civilizace. Kuserj (Qasr) Amra je proslulý svými nádhernými freskami. Na jeho objevení se podílel i český badatel a katolický kněz Alois Musil. Poslední zastávkou bude hradem Kuserj Kharana, který si rovněž nechala vystavit dynastie Umájovců v 8. století. Návrat do hotelu, večeře nocleh. Ubytování ve 4* hotelu.

4. den

Odjezd do Madaby, proslulá především byzantskými památkami. Město Madaba je též známo jako „Město mozaiky“. Navštívíte horu Nebo, jedno z nejvíce známých svatých míst v Jordánsku a také místo, kde byl pohřben Mojžíš. Malý byzantský kostel na místě byl postaven při příležitosti návštěvy Jordánska papežem Janem Pavlem II. Přejezd k mrtvému moři, Ubytování ve 4* hotelu.

5. den

V odpoledních hodinách odjezd z hotelu. Před příjezdem do Petry zastavíte u křižáckého hradu Kerak, který patří mezi největší křižácké hrady ve střední Asii. Příjezd do Petry, večeře a nocleh ve 4* hotelu

6. den

Celodenní návštěva unikátní světové památky – města Petra (UNESCO). Staré město Nabatejců je jednou z nejvýznamnějších památek lidstva. Vstup do Petry je v úzké soutěsce Siq kmlangen. V růžovém městě si prohlédnete chrámy, kláštery, hrobky, obytné domy, římská divadla, to vše vytesané v několika úrovních do růžové pískovcové skály vysoké sto metrů. Pokladnice, jež je vrcholem dovednosti starověkých kameníků. Ubytování ve 4* hotelu.

7. den

Ráno se vydáte na návštěvu pouštní rezervace Wádí Rum (UNESCO), které je také nazýváno Měsíčním údolím. Zdejší pouštní krajina, ze které vystupují skalní věže, skalní brány, rokle a soutěsky, je fascinujícím místem. Projížďka džípem v poušti. Přejezd do Aqaby, jediného jordánského přímořského města. Ubytování ve 4* hotelu u pláže.

8. den

Volný den v hotelu 4* u pláže u Rudého moře.

9. den

Volný den v hotelu u 4* pláže u Rudého moře.

10. den

Volný den v hotelu 4* u pláže u Rudého moře. Ve večerních hodinách transfer na letiště k odletu do Prahy přes Istanbul

Hotely

AMMÁN 4 noci / MONARCH HOTEL 4*

PETRA 2 noci / PETRA ELITE HOTEL 4*

DEAD SEA 1 noc / DEAD SEA SPA HOTEL 4*

AQABA 3 noci / MARINA PLAZA HOTEL TALA BAY 4*

Za příplatek je možné ubytování u Rudého moře v hotelu Grand Tala Bay Resort 5* přímo na pláži se službou All Inclusive: 7.990 kč / osoba

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Amman – Aqaba – Praha, transfery klimatizovaným busem dle programu zájezdu, 10 x ubytování v hotelech kategorie 4*, stravování formou polopenze, vstupy dle programu, služby česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje

Eventuální příplatek za 5* hotel s All Inclusive v Aqabě, turistické vízum, pojištění, včetně připojištění proti stornu a covidu.

Další informace

Místní měnaDinár
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba letu6 hodin
Časový posun-1 hodina

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt JORDÁNSKO (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This