(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KANADA (2018)

Termín: 18.07.2018 — 31.07.2018

Náš Tip

Naše mínění

Kanada je obrovská země a její západní část, chráněná neprostupnými horami a obydlená divokou zvěří, je to nejkrásnější, co z ní můžete vidět. Dramatické scenerie s jezery, vodopády, ledovci a hustými lesy patří k tomu nejlepšímu, co naše planeta milovníkům přírody nabízí. Dny naplněné čerstvým vzduchem s vůní divočiny.
Navštívíme Vancouver, jedno z nejkrásnějších měst na světě, přilehlou Victorii a dále se pustíme do zkoumání národních parků, rezervací a úžasných míst téhle oblasti. Pobyt je koncipován ve vozech SUV po 6 klientech, tedy neváhejte a přihlaste se včas.

Doprovod94990
Školné s pobytem106990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31.5. 2018 - může se měnit)14990
Jednolůžkový pokoj26990

Na co se můžete těšit

  1. Národní parky západu
  2. Vancouver i Victoria
  3. Skupinky po 6 klientech

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha / Vancouver / Victoria / Pacific Rim / Whistler / Rockies / Jasper / Athabaska / Mount Robson / NP Banf / Lake Louise / NP Glacier / Vancouver / Praha

1. den

ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Vancouveru. Transfer do Victorie. Volný program, nocleh.

2. den

VANCOUVER – VICTORIA

Ráno fakultativně plavba za velrybami a dravými kosatkami. Pak prohlídka Victorie, přístavu a návštěvy majáku Fisgard Light z roku 1860. Nocleh ve Victorii.

3. den

NP PACIFIC RIM

Odjezd do deštných pralesů NP Pacific rim. Cestou návštěva Duncanu, města totemů a domova kmene Cowichan. Najdeme zde dva světové unikáty: nejširší totem a s 36 m i největší hokejku světa. Příjezd do Pacific Rim. V rezervaci divoké přírody staneme na dramatickém pobřeží Pacifiku. Vedle tisícovek ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby. Nocleh v osadě Ucluelet.

4. den

NP PACIFIC RIM

Celodenní program v Pacific Rim s řadou pěších aktivit a prohlídek, nocleh.

5. den

PLAVBA – WHISTLER

Plavba přes úžinu Straight of Georgia. Nezapomenutelné dojmy z divoké přírodní scenérie může umocnit setkání s vládci oceánu – dravými kosatkami či velrybami. Cesta vnitrozemím nás přivede do kouzelného Whistler s nesmírně poutavým okolím. Toto horské středisko hostilo lyžařské disciplíny zimních olympijských her v roce 2010. Nocleh ve Whistler.

6. den

WHISTLER – ROCKIES

Dokončení prohlídky a možnost si vychutnat pohled do údolí z ptačí perspektivy během jízdy lanovkou Peak 2 (fakultativně). Lanovka spojující vrcholy Whistler a Blackcomb  drží dva světové primáty: nejdelší úsek (3 km), v němž visí lana bez podpory a kabiny, které se v nejvyšším bodě vznášejí 436 m nad zemí. Přejezd do blízkosti Skalistých hor,  nocleh v Clearwater.

7. den

MOUNT ROBSON – JASPER

Návštěva rezervace Mt. Robson s vyhlídkami na nejvyšší horu kanadských Rockies. Příjezd do národního parku Jasper, odpoledne výprava k jezeru Maligne s možností výpravné plavby (fakultativně). Nocleh v Jasperu.

8.den

NP JASPER – ATHABASKA

Cesta NP Jasper podél řeky Athabaska a Sunwaptapo překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Možnost jízdy speciálním vozidlem na ledovec Athabaska, jedno z šesti největších ramen mnohem většího ledovce Columbia icefield. Athabaska je nejvíce navštěvovaným ledovcem Kanady. Přejezd do NP Banff, nocleh v Banf/Canmore.

9. den

NP BANFF – LAKE LOUISE

Putování Národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Také navštívíme jezera Louise Amoraine. Příjezd do Banffu s možností výletu lanovkou na Sulfur mt. nebo koupání v termálních pramenech (fakultativně). Nocleh v Banffu.

10. den

NP YOHO – NP GLACIER

Návštěva přírodních krás NP Yoho. Uvidíme kupříkladu Smaragdové jezírko, vodopády Takakkawa také stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do NP Glaciera zastávka v průsmyku rogers s možností vycházky mezi obří cedry a jedlovce. Nocleh v Revelstoke.

11. den

NP MOUNT REVELSTOKE

Ráno fakultativně vyjížďka do NP Mount Revelstoke (nelze garantovat kvůli dopravním restrikcím). Poté přejezd do Vancouveru. Cesta nás povede pohořím Monnasheea přes průsmyk Eagle Pass. Po příjezdu do Vancouveru ubytování, volný program. Nocleh ve Vancouveru.

12. den

VANCOUVER

Prohlídka města, které řada opakovaných průzkumů hodnotí jako nejkrásnější na světě. Ve Vancouveru uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, příjemnou přístavní část či městský park Stanley, jenž elegancí a střihem trávníků rozhodně nezapře svůj britský původ. Nocleh ve Vancouveru.

13. den

ODLET DO PRAHY

Volný program, transfer na letiště a odlet do Prahy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy do Vancouveru a zpět s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Další informace Vám rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy (nebo na přání z Vídně) do Vancouveru a zpět, doprava vozy PSUV 6+1, vstupy do národních parků, českého průvodce, 12 x nocleh v hotelech 3*+

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, stravování a spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), vstupní autorizaci eTA, parkovné.

Další informace

Místní měnaKanadský dolar
Vstupní formalityETA
OdletPraha (Vídeň)
Časový posun-8 hodin
Spolupráce s CKESO travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KANADA (2018) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This