(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KATALÁNSKO (2019)

Termín: 26.05.2019 — 01.06.2019

Náš Tip

Naše mínění

Pro konec jara jsme pro Vás připravili kombinovaný pobyt ve španělském Katalánsku. Budeme objevovat nádhernou Barcelonu, její okolí a v druhé polovině pobytu se vydáme za relaxem ke Středozemnímu moři.
Nejenom samotná Barcelona nabízí velké množství památek a míst, která stojí za vidění. I v jejím bezprostředním okolí najdete spoustu zajímavých míst. Jedním z nich je pohoří Montserrat, které můžeme fakultativně navštívit. Nádherné panorama masívu tvoří oblé skály vápencového původu. Jejich nezvyklá silueta připomínající jakési oblé tlusté věže dodává místu téměř pohádkovou atmosféru. V horách se nachází benediktinský klášter s katedrálou představující poutní místo velkého významu.
V rámci pobytu u moře můžeme fakultativně navštívit třeba Gironu
, jedním z největších měst Katalánska a také hlavním městem stejnojmenné provincie. Město bývá označováno poetickým názvem „brána k španělskému pobřeží“.
Pobřeží Costa Brava netřeba představovat. Jeho písečné pláže omývané teplým mořem spolu se slunnou atmosférou a typickou středomořskou přírodou lákají turisty z celé Evropy. V překladu znamená Costa Brava „divoké (nebo také skalnaté) pobřeží“.

Doprovod 23990
Školné s pobytem 28990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2018 - může se měnit)4990
Příplatek za večeře2990
Příplatek za jednolůžkový pokoj6990
Parkovné - GO parking890

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 28.980 Kč, pro školné 33.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. To nej z Barcelony
  2. Výlety do okolí
  3. 3 noci relax u moře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Program pobytu

Praha – Barcelona – Montserrat – Costa Brava – Besalú – Figueres – Gerona  – Praha

1. den

Odlet z Prahy do Barcelony, transfer z letiště a okružní jízda městem pro základní seznámení. Uvidíme Gaudího park Guell (vstup za poplatek), z autokaru uvidíte Gaudího domy La Pedrera a Casa Battló, dojedete na vyhlídkový vrch Montjuic, ze kterého můžete obdivovat Barcelonu z ptačí perspektivy, přístav a další. Odjezd do hotelu, ubytování, volno, nocleh.

2. den

Polodenní pěší prohlídka po Barceloně s průvodcem, během které uvidíte nejzajímavější místa této katalánské metropole, mj. světoznámou katedrálu Sagrada Familia, náměstí Plaza Cataluňa, pěší promenádu Las Ramblas, po které dojdete až k pomníku Kryštofa Kolumba nebo Gotickou čtvrť s katedrálou Sv. Eulálie. Po prohlídce města následuje volno, které lze využít k další procházce po městě, k návštěvě fotbalového stadionu a Muzea fotbalového klubu FC Barcelona, k nákupům nebo k návštěvě jedinečného mořského akvária. Nocleh.

3. den

Dnes je možnost individuální volna, nebo můžete využít možnosti polodenního výletu autokarem na nejvýznamnější poutní místo Katalánska – horský klášter Montserrat, prohlídka mj. katedrála, křížová cesta, Svatá jeskyně. V klášteře je uložena tzv. Černá madona, patronka Katalánska (výlet v ceně). Návrat do Barcelony, volno, nocleh v hotelu, fakultativně představení flamenga.

4. den

Snídaně, volno,  transfer do přímořského letoviska Costa Brava – Tossa de Mare, ubytování v hotelu a dopoledne společná vycházka městem pro základní seznámení.

5. den

Volno v hotelu a vlastnímu programu nebo odjezd na celodenní výlet; dopoledne krátká zastávka ve středověkém městečku Besalú s románskými kostely, náměstím Plaza Mayor a bazilikou. Pokračování do města Figueres, kde lze navštívit Muzeum Salvadora Dalího (Teatro-Museo Dalí), druhé nejnavštěvovanější španělské muzeum. Odpoledne pokračování do Gerony, historického centra Katalánska s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, kouzelnými středověkými hradbami a krásnými románskými kostely, prohlídka města (mj. katedrála, arabské lázně, Staré město). Výlet v ceně. Návrat zpět do hotelu, večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, volno v hotelu a vlastnímu programu nebo odjezd na jeden z celodenních výletů do Andorry, Vic ( sobotní trhy) či výlet lodí. Výlet v ceně.

7. den

Snídaně, volno, transfer na letiště a odlet do Prahy

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Letecké spojení a časy letů

 

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Barcelona – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 6 noclehů v hotelech 3* se snídaní (3x v Barceloně, 3x Tossa De Mar), výlety v programu, dopravu luxusním busem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za večeře, místní taxy cca 1,5 – 2 EURO den/ osoba, cestovní pojištění, představení Flamenco (cca 1.890 Kč), včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KATALÁNSKO (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This