(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KEŇA (2019)

Termín: 01.04.2019 — 09.04.2019

Naše mínění

Když se řekne Keňa, většině naskočí safari a Masajové. Avšak přenádherné pobřeží Indického oceánu ještě umocní zážitek z této úchvatné země. Pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí – bez mříží nebo plexiskla – je podle mnohých zážitkem na celý život. Vítejte v Africe, vítejte v Keni. Safari v Keni patří podle některých k nejlepšímu v celé Africe. Možná mu propadnete také, zvlášť pokud navštívíte Masai Mara – asi nejlepší park v celé Keni. Co je na něm jedinečného? Severní výběžek tanzanského Serengeti nabízí tu nejširší nabídku pro pozorování veškeré zvěře, včetně gepardů, leopardů a lvů. Celý týden budeme pozorovat zvěř v těch nejparádnějších safari. Po Masai Mara navštívíme jezero Lake Nakuru a dále NP Samburu, kde jsou k vidění i odlišné druhy zvířat. Odtud zamíříme do rezervace Ol Pejeta v centrální Keni v oblasti Mt. Kenya. Nezvyklá kombinace národních parků, rezervací i hlavního města Vás jistě nadchne. V případě, že máte chuť na závěr zrelaxovat u Indického oceánu, je možnost prodloužení.

Doprovod68990
Školné s pobytem77990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2019, může se měnit)14990
Příplatek za jednolůžkový pokoj3990
Příplatek za prodloužení 5 nocí u moře Southern Palms18990
Příplatek za pokoj s výhledem na moře Southern Palms2990
Příplatek za All inclusive Southern Palms4790
Parkovné – GO parking1190

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 83.980 Kč, pro školné 92.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Kombinace několika excelentních safari
  2. Možnost prodloužení u Indického oceánu
  3. Masai Mara, Lake Nakuru, Mt.Kenya, Diani Beach

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

TRASA ZÁJEZDU

Praha – Nairobi – Masai Mara – Lake Nakuru – Samburu – Ol Pejeta – Mt. Kenya – Nairobi – Diani Beach – Praha

1. den

Přílet do Nairobi – pobyt v Nairobi 

Večerní přílet do Nairobi. Přivítání zástupcem našeho zahraničního partnera a transfer do hotelu Intercontinental Nairobi 4*. Ubytování v hotelu se snídaní. 

2. den

Nairobi – Masai Mara

Snídaně, ranní check out a odjezd do NP Masai Mara. Odpolední příjezd do Mara Sopa lodže 4* (či podobné), oběd. Odpolední safari v Masai Maře. Večeře a nocleh v lodži.

3. den

Rezervace Masai Mara

Dopolední a odpolední safari v NP Masai Mara. Stravování a ubytování ve vaší lodži.

NP Masai Mara

Z mnoha důvodů je Maasai Mara nejlepší rezervací pro pozorování zvěře v celé Keni. Jedná se o severní výběžek tanzánského Serengeti. Zaujímá rozlohu 1.510 km2 a leží v jihozápadní části Keni u hranice s Tanzánií ve velké příkopové propadlině Great Rift Valley. Zavlažuje ji jedna z největších keňských řek, Mara. Panorama parku je na východě tvořeno kopci Ngama Hills, které jsou porostlé listnatou buší oblíbenou zejména nosorožci. Západní hranice parku je formována

srázy zvanými Olololo, které prudce vystupují z širokých travnatých planin. Jižní hranici tvoří řeka Mara, v jejímž okolí hustě bují travnatý porost a akáciové lesíky. Centrální území parku leží ve výšce cca 2000 m nad mořem a vegetace je tvořena zvlněnou savanou, ze které sem tam vyráží hustá buš a velké oblé kameny lávového původu, na kterých se rády vyhřívají velké kočky. Můžete zde současně pozorovat desítky různých druhů – gazely, zebry, žirafy, buvoly, oryxe, antilopy, pakoně, slony, hyeny,

šakaly, pštrosy, gepardy a lvy, čekající na svou příležitost. V tomto NP máte také největší šanci spatřit leopardy, kteří se rádi ukrývají v korunách stromů. Masai Mara je také jediným parkem v Keni, kde ještě můžete spatřit volně žijícího nosorožce černého. V řece Maře se také s oblibou koupou hroši a krokodýli nilští, čekající na svou kořist. Každoročně sem přichází cca 1,5 milonu kusů pakoňů hřívnatých. Každoroční migrace je hlavním důvodem, proč je Masai Mara tak slavná.

4. den

NP Masai Mara – NP Lake Nakuru

Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru, odpoledne příjezd do Lake Nakuru Sopa lodže 4*, oběd. Odpolední safari v parku, večeře a nocleh v lodži.

NP Lake Nakuru

Alkalické jezero, jehož rozloha se mění v závislosti na deštivé či suché sezóně, je obklopeno savanami a akáciovými lesy, ale také skálami a relativně hustým lesem na východě. Oblast jezera Nakuru byla nejprve vyhlášena ptačí rezervací a v roce 1968 získala status národního parku. Severní oblasti parku byly připojeny v roce 1974. Park je jako jediný NP v Keni oplocen. protože se jedná o vládní rezervaci pro nosorožce. Žijí zde jak nosorožci bílí, kteří se rádi popásají na savaně, tak i nosorožci černí, kteří se však raději zdržují ve skrytu husté buše. Můžeme zde pozorovat také plameňáky (žije zde okolo 450 druhů ptáků), paviány, buvoly, zebry, pakoně, gazely, impaly, žirafy rotschieldovy, leopardy a další.

5. den

NP Lake Nakuru – NP Samburu

Časný budíček, odjezd na tradiční ranní safari, kdy máte velkou možnost spatřit např. lovící smečku lvic. V tuto dobu je zvěř díky nižší teplotě nejvíce aktivní. Návrat na bohatou snídani do kempu. Odjezd do NP Samburu, oběd v Samburu Sopa lodži 4*. Odpolední safari v NP Samburu, večeře a nocleh v lodži.

NP Samburu

Leží 350 km severně od Narobi v údolí řeky Ewaso Ngiro (v překladu hnědá voda) a zaujímá rozlohu 165 km2. Nadmořská výška parku je v rozmezí 800 až 1230 m nad mořem. Vegetace parku je tvořena dumami kšticovými, rostoucími zejména na březích řeky, dále savanou, akáciovými porosty a také svampami. Můžeme zde pozorovat odlišné druhy zvířat než v ostatních keňských národních parcích ležících blíže u tanzánské hranice. Žijí zde antilopy žirafí, zebry grevyho, žirafy síťované, oryxové. Dále další druhy antilop obvyklých v celé Keni, sloni, hroši, krokodýli nilští, paviáni a další. Na své si přijdou i ornitologové, vyskytuje se zde na 350 druhů ptáků.

6. den

NP Samburu

Dopolední a odpolední safari v NP Samburu, stravování a ubytování v Samburu Sopa Lodge 4*.

7. den

NP Samburu – rezervace Ol Pejeta – Mt. Kenya

Po snídani odjezd přes městečko Nanyuki do oblasti Mt. Kenya. Průjezd rezervací Ol Pejeta, safari cestou do Sweetwaters Tented kempu 4*, kde je zajištěn oběd. Odpolední safari s návštěvou šimpanzí rezervace v rezervaci Ol Pejeta. Večeře a nocleh ve Sweetwaters Tented kempu 4*, který leží pod Mt. Kenya.

Rezervace Ol Pejeta

Leží v centrální Keni, byla založena v 80. letech 20. století na území bývalého soukromého ranče. Dnes je spravována vládní neziskovou organizací, specializující se na záchranu velkých afrických zvířat a šimpanzů učenlivých. Pro našince je velkou zajímavostí, že sem v roce 2009 byli z ČR převezeni nosorožci tuponosí, kteří zde mají přispět k obnově tohoto v přírodě již vymřelého poddruhu. Nosorožci tuponosí jsou také označováni jako nosorožci bílí. Žijí zde ještě další 4 nosorožci tuponosí jižní a dále 83 nosorožců černých.

8. den

Mt. Kenya – Nairobi

Po snídani odjezd zpět do Nairobi. Transfer do hotelu Intercontinental Nairobi 4*, kde je zajištěn denní pokoj. Večeři možno dokoupit v hotelu. Pobyt v hotelu do doby odjezdu na letiště. V případě prodloužení pobytu na Diani Beach odlet do Mombasy a transfer do hotelu Southern Palms Beach Resort 4*.

9. den

Odlet z Nairobi, přílet do Prahy

Brzy ráno transfer na mezinárodní letiště, odbavení k odletu. Odlet zpět do Prahy s přestupem. V odpoledních hodinách předpokládaný přílet do Prahy.

Prodloužení na Diani Beach

8. den

Mt. Kenya – Nairobi – Mombasa

Po snídani odjezd zpět do Nairobi. Transfer na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta a v 15:30 hod odlet se společností Kenya Airways do pobřežní Mombasy. Po přistání v 16:30 hod transfer na jižní pobřeží do hotelu Southern Palms Beach Resort 4*. Ubytování v hotelu, pobyt s vybraným typem stravování.

09. – 12. den

Pobyt u oceánu na pláži Diani

Pobyt v hotelu na nejlepší keňské pláži Diani. Možnost koupání, opalování, vodních sportů a případných dalších výletů.

13. den

Odlet z Mombasy, přílet do Prahy

Transfer na letiště a odbavení k odletu. Brzy ráno odlet do Prahy s přestupem. V odpoledních hodinách předpokládaný přílet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

SOUTHERN PALMS BEACH RESORT****+

Velmi příjemný, aktivní hotel s nádhernými bazény s 300 pokoji umístěnými v 8 čtyřpatrových budovách se nachází přímo na pláži, 90 min jízdy od letiště v Mombase ve středisku Diani Beach.

Vybavení: 4 restaurace a 5 barů, obchod, konferenční místnost, 2 bazény (1 slaný a 1 sladkovodní s vestavěným barem a s jacuzzi), směnárna, lehátka a slunečníky zdarma, plážové ručníky zdarma, za poplatek: dětský klub, kosmetické a kadeřnické služby, masáže a lázně, internet (20 KSH/min).

Pláž

Písčitá pláž u hotelu s výskytem korálů (cca 700 m od břehu).

Zábava a sport

Potápěčské centrum (PADI a SSI potápěčská škola), 2 tenisové kurty, 2 kurty na squash, petanque, stolní tenis, šipky, stolní hry, fitness centrum, plážový volejbal, biliár, aerobic v bazénu, rybaření a vodní sporty za poplatek.

Stravování

Polopenze, za příplatek plná penze, nebo All inclusive (10:00 – 23:00 hod) – strava formou bufetu.

All inclusive zahrnuje: snídaně v hlavní restauraci, obědy a večeře formou bufetu (možnost a-la-carte), snacky, odpolední čaj v „Boriti Snack“ baru (10:00 – 17:30 hod), večeře možno čerpat i v Barbeque Grill, nebo v restauraci zaměřené na italské speciality, alkoholické nápoje místní výroby a nealkoholické nápoje (10:00 – 23:00 hod). Sporty: 2 tenisová hřiště, 2 klimatizované kurty na squash, potápěčská lekce v bazénu, potápění (včetně vybavení), plachtění, jacuzzi, krytý bazén, masáže, fitness, gymnastika, aerobic, vodní pólo, plážový volejbal, plážový fotbal, stolní tenis, biliár, šipky.

Vybavení pokojů

Koupelna s WC, klimatizace, telefon, trezor za poplatek 175 KSH/den, fén, minibar na vyžádání, balkon nebo terasa. Maximálně 3 osoby na pokoji.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Nairobi– Praha. S přestupem Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 9 noclehů v hotelech, kempech a lodžích 4* – 5* (3x v Nairobi se snídaní, nebo 2x v případě prodloužení u moře), 6x na safari s plnou penzí), transfery, safari minivanem s otevírací střechou, safari dle programu, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupní vízum (1.500 Kč), spropitné cca 5–15 USD/ osoba/ den, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu, (pojištění je nedílnou součástí pobytu), návštěva sloního sirotčince (1.250 Kč), výlet „Out of Africa“ (1.890 Kč), večeře v restauraci Camivore (1.490 Kč), 5x ubytování na Diani Beach, příplatky na hotelu na Diani Beach, parkovné.

Další informace

Místní měnaŠilink
Vstupní formalityVstupní vízum
Odletz Prahy
Časový posun+ 2 hodiny

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KEŇA (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This