(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KILIMANJARO, TANZÁNIE (2025)

Termín: 28.01.2025 — 07.02.2025

Naše mínění

Výstup na Kilimanjaro cestou Machane, s možností pobytu v Tanzanii

Zažijte s námi pobyt v srdci Afriky. Zažijte jeden z nejpozoruhodnějších divů. Zvuky panenské africké divočiny, úžasné dobrodružství v malé skupině cestovatelů. Okruh výkladní skříní rovníkové Afriky kombinuje výstup na horu Kilimanjaro a setkání s tisícovými stády divoké zvěře a původními kmeny. Ti z vás zdatnějších a lačných po poznávání s kouskem fyzického vypětí uskutečníte výstup na střechu Afriky – osmého divu světa a poté se vydáte domů, nebo budete s dalšími pokračovat a sledovat nejúžasnější místa černého kontinentu v Tanzánii. Při naší cestě objevíme národní parky, jezera, podíváme se do Serengeti, Ngorongoro a samozřejmě plno dalších parádních seznámení a objevování.

Možnost prodloužení do 11. 2. 2025 s pobytem v Tanzánii

 

Doprovod bez školného (Kilimanjaro)89 990 Kč
Školné s pobytem (Kilimanjaro)99 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2024, může se měnit)24 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj (Kilimanjaro)5 990 Kč
Doprovod bez školného (Kilimanjaro + Tanzánie)189 990 Kč
Školné s pobytem (Kilimanjaro + Tanzánie)199 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj (Kilimanjaro + Tanzánie)14 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 114.980 Kč, pro školné 124.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

 1. Exklusivní nabídka
 2. Určeno pro aktivní turisty
 3. Možnost navázání na pobyt v Tanzánii

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
 • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
 • Samostudium odborné literatury

Tento pobyt je připraven v návaznosti na pobyt Rwanda – Tanzánie


Pobyt připraven pro aktivní cestovatele toužící projít po svých panenské tanzanské hory, podívat se na svět ze střechy Afriky a podniknout v případě zájmu neopakovatelné safari v unikátním osmém divu světa – kráteru Ngorongoro.

Výstup na Kilimanjaro cestou Machame a safari v Tanzanii

1. den

MOSHI
Ráno odlet z Prahy do Tanzanie s přestupem. Přílet na letiště Kilimanjaro. Po vyřízení imigračních procedur a vyzvednutí zavazadel budete očekáváni zástupcem partnerské CK a následuje asi hodinový transfer do Moshi. Ubytování v Chanya lodži. Nocleh v hotelu se snídaní. Další stravování lze dokoupit v hotelové restauraci.

2. den

HORA KILIMANJARO
Po snídani odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro, Machame gate. Po krátkých vstupních formalitách se ponoříme do hlubin deštného pralesa, kde nás okouzlí obrovské stromy, různé druhy lišejníků, kapradiny a různobarevné květiny. Možná potkáme i opice, lesoně, či jiná zvířata. Večer dorazíme do kempu Machame. Večeře a nocleh v kempu Machame.

Délka treku: 7 hod
Vzdálenost: 11 km
Nadmořská výška: z 1.640 m do 2.850 m
Pásmo: deštný prales

3. den

HORA KILIMANJARO
Po snídani pokračování výstupu. Úzkou stezkou, strmě stoupající vzhůru, opustíme pásmo deštného pralesa. Otevře se před námi malé údolí, přes které se dostaneme na strmý hřeben pokrytý vřesem. Cesta se stočí na západ, k říčnímu údolí ležícímu ve výšce 3.658 m. Pak už je to jen kousek k dnešnímu cíli, New Shira kempu. Večeře a nocleh. 

Délka treku: 6 hod
Vzdálenost: 9 km
Nadmořská výška: z 1.640 m do 3.840 m
Pásmo: deštný prales/polopoušť

4. den

HORA KILIMANJARO
Po snídani opustíme planiny Shira a vydáme se na východ k lávovému útvaru zvanému „Žraločí zub“ (4.630 m). Krátce poté se dostaneme ke křižovatce, odkud je nejlepší pohled na špičku ledovce nad námi. Pokračování cesty do kempu Barranco, ležícímu v údolí pod strmou stěnou Great Barranco. Kemp nabízí dech beroucí výhled na západ slunce. Večeře a nocleh v kempu.

Délka treku: 7 hod
Vzdálenost: 12 km
Nadmořská výška: z 3.840 m do 4.630 m a zpět do 3.976 m
Pásmo: polopoušť

 

5. den

HORA KILIMANJARO
Po snídani se vydáme na další úsek cesty. Tento den nebudeme překonávat velké výškové rozdíly, ale je důležitý z hlediska aklimatizace. Hned první výzvou je Great Barranco Wall, kde se občas budeme muset přidržet i rukama (horolezecké vybavení není potřeba). Na vrcholu stěny se nám dostane odměny v podobě nádherného výhledu. Tam se také stezka zlomí a začne mírně klesat do malebného údolí Karanga, kde ptáci poletují z květiny na květinu. Večeře a nocleh v kempu Karanga.

Délka treku: 3 – 4 hod
Vzdálenost: 5 km
Nadmořská výška: z 3.976 m do 3.980 m
Pásmo: polopoušť/vysokohorská poušť

6. den

HORA KILIMANJARO
Po časné snídani projdeme údolím Karanga na křižovatku, kde se napojíme na stezku Mweka. Ta nás povede života pustou měsíční krajinou a dovede nás až do Barafuu, na jihovýchodní rameno bodu Kibo. Půjdeme dále až do kempu Barafuu, odkud je výhled na vrcholky Kibo a Mawenzi.  Časná večeře a nocleh v kempu. Tento den je nutné si pořádně odpočinout před finální částí výstupu.

Délka treku: 4 – 5 hod
Vzdálenost: 4 km
Nadmořská výška: z 3.980 m do 4.673 m
Pásmo: vysokohorská poušť

7. den

HORA KILIMANJARO
Budíček o půlnoci. Občerstvíme se a vyrazíme k vrcholu. Hned za hranicí kempu začneme strmě stoupat k bodu Stella (5.745 m), ležícímu na hranici ledovce. Po krátkém odpočinku zbývá ještě zdolat 150 m převýšení, abychom pokořili nejvyšší bod afrického kontinentu, vrchol Uhuru (5.895 m). Jméno Uhuru je svahilské a znamená svoboda. Na „střeše Afriky“ se pokocháme svým úspěchem. Sestup do kempu Mweka, kde nás čeká vydatná večeře a zasloužený odpočinek. Nocleh v kempu.

Délka treku: výstup k bodu Uhuru 5 – 8 hod/sestup do kempu Mweka 4 – 6 hod
Vzdálenost: výstup k bodu Uhuru 5 km/sestup do kempu Mweka 12 km
Nadmořská výška: z 4.673 m do 5.895 m a dále do 3.068 m
Pásmo: vysokohorská poušť/polopoušť

 

8. den

MWEKA
Po snídani v kempu nás čeká finální sestup k bráně Mweka. Cesta vede deštným pralesem. Úspěšní pokořitelé vrcholu u brány obdrží certifikát o zdolání „střechy Afriky“, který jim bude jejich úspěch připomínat. Následuje transfer do Arusha Serena hotelu (asi 2 hod), oběd, zasloužená sprcha, večeře a odpočinek. 

Délka treku: sestup k bráně Mweka 3 – 4 hod
Vzdálenost: 10 km
Nadmořská výška: z 3.068 m do 1.640 m
Pásmo: deštný prales

Odlet do Prahy, nebo pokračování v pobytu Tanzánie

 

9. den

NP LAKE MANYARA
Po časné snídani check out a odjezd do NP Lake Manyara (asi 2 hod, 30 min). Po příjezdu do parku safari s obědem formou pikniku. Poté transfer do asi 15 min vzdálené Lake Manyara Serena lodže, která leží na okraji Velké příkopové propadliny nad parkem a nabízí úchvatný výhled na park a jezero Manyara. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky vesnice Mto Wa Mbu, kde máte možnost seznámit se s životem místních lidí, dozvědět se mnohé o pěstování banánů, navštívit řezbářskou dílnu s možností nákupu tradičních sošek, posedět v místní hospůdce a ochutnat banánové pivo či víno (cena cca 30 USD/os.) Večeře a nocleh v lodži.

10. den

PLÁNĚ NDUTU
Po snídani odjezd k bráně do chráněné krajinné oblasti Ngorongoro (asi 45 min). Průjezd chráněnou krajinnou oblastí Ngorongoro, domovem Masajů. Uvidíte masajské vesnice, Masaje pasoucí svá stáda, a pravděpodobně zde potkáte také žirafy, zebry a možná i lvy. Po asi 2 hodinách jízdy dorazíte k bráně Naabi Hill, která odděluje chráněnou krajinnou oblast Ngorongoro od NP Serengeti. Oběd formou pikniku. Odpoledne safari v jihovýchodní části NP Serengeti, cestou do mobilního kempu Ndutu Under Canvas. Kemp je v této oblasti stavěn v období února, kdy na pláních Ndutu rodí pakoně mláďata. Safari v této části Serengeti je tak v této době bezkonkurenční. V podvečer příjezd do kempu, večeře, nocleh.

11. den

PLÁNĚ NDUTU
Celodenní safari v NP Serengeti. Tento den máte možnost zvolit mezi obědem v kempu, či piknikovým balíčkem. Oběd formou pikniku vám umožní vzdálit se dále od kempu a prozkoumat tak větší území parku. Váš průvodce vám doporučí nejlepší možnost dle aktuálního výskytu zvěře. Večeře a nocleh v kempu.

Fakultativně možnost ranního letu horkovzdušným balónem nad územím parku Serengeti. Cena cca 500 USD/osoba, let trvá asi 2 hod.

12. den

KRÁTER NGORONGORO
Po snídani check out a safari na východních pláních NP Serengeti, cestou k bráně Naabi Hill. Oběd formou pikniku. Odpoledne průjezd chráněnou krajinnou oblastí Ngorongoro (bez zastávek asi 1 hod, 45 min) do Ngorongoro Serena lodže. Budete projíždět Olduvajskou roklí, která je dodnes důležitým archeologickým nalezištěm. Prohlídka zajímavého antropologického muzea Olduvai, zdobeného malbami Zdeňka Buriana. Fakultativně zastávka v masajské vesnici (vstup po dohodě s Masaji cca 30,- USD/os.) Po příjezdu do Ngorongoro Serena lodže ubytování, čas na relaxaci, večeře, nocleh.

13. den

NGORONGORO, ODLET DO PRAHY
Po časném budíčku a drobném občerstvení vyrazíme na safari na dno kráteru Ngorongoro. Budeme spěchat, abychom do kráteru vjeli již v 06:00 hod a mohli si užít úžasnou ranní atmosféru parku, kdy je zvěř nejvíce aktivní. Snídani formou balíčku si vychutnáme u jednoho ze sladkovodních jezírek, pozorováni hrochy, relaxujícími ve vodě. Po snídani pokračování safari. Po dopoledni plném úžasných zážitků (nejpozději v 11:00 hod) vystoupáme zpět na okraj kráteru a pokocháme se výhledem na jeho dno. Pak už nás čeká průjezd deštným pralesem k výstupní bráně z parku (asi 1 hod) a dál do Karatu, kde se nachází nákupní galerie, vybavená též kavárnou. Zde si vychutnáme oběd formou pikniku a budete mít možnost posledních nákupů suvenýrů.  Odpoledne cesta do hotelu Arusha Serena Resort (asi 3 hod jízdy), kde budou zajištěny pokoje, abyste měli možnost se před cestou domů osprchovat a převléct. Poté asi hodinový transfer na letiště Kilimanjaro, kde se rozloučíme s tanzanskými průvodci. Odbavení k odletu a ve 21:50 hod odlet do Prahy s přestupem v Amsterdamu. 

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích

Ubytování

Ubytování a detaily „výstup na Kilimanjaro“ zde

Ubytování a detaily „výstup na Kilimanjaro + Tanzánie“ zde

Hotely se mohou ještě v průběhu času měnit, jejich kvalita by byla dodržena

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy (nebo na přání z Vídně) s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Kilimanjaro – Praha s přestupy ve třídě economy
 • letištní taxy
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • transfer hotel – brána Machame a brána Mweka – hotel
 • 1 x ubytování v hotelu Chanya lodge se snídaní
 • 2 x ubytování v hotelu Arusha  Serena Resort s plnou penzí
 • 6 x ubytování ve stanových kempech dle programu s plnou penzí
 • pitnou vodu a teplé nápoje během treku
 • veškeré vstupní poplatky a poplatky za kempování
 • služby anglicky hovořícího profesionálního horského vůdce, kuchaře a nosičů
 • stan, karimatku, jídelní stan a kempingové vybavení
 • povinné záchranářské poplatky
 • 5 x nocleh v hotelech, lodžích a kempech dle programu se stravováním formou plné penze na safari
 • denní pokoj v hotelu Arusha Serena Resort před odletem
 • veškeré transfery dle programu safari terénními automobily Toyota Landcruiser se zvedací střechou v Tanzanii
 • safari v Tanzanii dle programu včetně všech vstupů do NP a poplatků s tím spojených
 • návštěvu muzea Olduvai a pěší prohlídku Mto Wa Mbu v Tanzanii
 • služby českého průvodce a anglicky mluvících průvodců v Tanzanii
 • pitnou vodu k dispozici v automobilech po celou dobu zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum do Tanzanie 50,- USD (CK Eso Travel vyřizuje za poplatek 1.850,- Kč)
 • spací pytel
 • spropitné podpůrnému týmu na Kilimanjaru (15 – 25,- USD/horský vůdce/1 den, 5 – 10,- USD/kuchař či nosič/1 den)
 • cestovní pojištění a připojištění storna zájezdu
 • další transfery a ubytování v Moshi v případě dřívějšího přerušení výstupu
 • návštěvu masajské vesnice a let horkovzdušným balónem v Tanzanii
 • spropitné místním safari průvodcům (doporučená výše 10 USD/os./1 den)

Další informace

Místní měnaŠilink
Vstupní formalityTuristické vízum
Časový posun+ 2 hodiny
Doba letu 10 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KILIMANJARO, TANZÁNIE (2025) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This