(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KOLUMBIE (2019)

Termín: 02.03.2019 — 13.03.2019

Naše mínění

Kdo navštíví Kolumbii, objeví nádhernou oblast Jižní Ameriky, obrovskou jako Španělsko, Portugalsko a Francie dohromady. V ní se rozprostírá země, jejíž kultura je směsicí tradic španělských kolonizátorů, černošských otroků a původních indiánských obyvatel. Vysoko v pohoří Kordillery leží desetimilionová metropole Bogota. Úžasný pohled na Kolumbii poskytuje romantická Cartagena na pobřeží Pacifiku s působivými památkami, místy jako stvořenými pro odpočinek i blízké indiánské vesnice.
Všechna tato místa spojuje rytmus všudypřítomné salsy, kterou tančí děti a dospělí, a dávají tak najevo, že si nehodlají narušit životní pohodu, kterou jim leckterý Evropan může závidět. Odleťte s námi poznat tuto úchvatnou zemi v Jižní Americe.

Doprovod69990
Školné s pobytem77990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 31. 5. 2018, může se měnit)13990
Příplatek za jednolůžkový pokoj11990
Parkovné – GO parking890

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 73.980 Kč, pro školné 81.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Vysokohorská Bogota i přímořská Cartagena
  2. Národní parky a horské kmeny
  3. Medelín – město Pablo Escobara

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Bogota – Zipaquira – Villa de Leyva – Raquira – Medlin – Cartagenas –  Cartagena – Isla del Rosario – Santa Marta – Tayrona Park – Cartagena –  Praha

1. den

PRAHA – BOGOTA                                                                                                                  

Odlet z Prahy letiště Václava Havla. Přílet do Bogoty, privátní transfer na hotel, ubytování v hotelu 5*.

2. den

 

BOGOTA

Výjezd lanovkou na vrchol Monserrate, odkud je nádherný panoramatický výhled na město. Návštěva katedrály, nejstarší čtvrti města, koloniální La Candelarie, prezidentského paláce, muzea zlata, které schraňuje 34.000 kusů zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě. Nocleh v Bogotě.

3. den

BOGOTA — ZIPAQUIRÁ — VILLA DE LEYVA

Zhruba hodinový transfer do Zipaquirá na prohlídku podzemní solné katedrály „Catedral de Sal Zipaquirá“, která byla vytesána v prostoru solných dolů. Chrám se skládá ze tří částí, které představují narození, život a smrt Ježíše. Přejezd do koloniálního města Villa de Leyva, transfer do hotelu. Nocleh ve Villa de Leyva.

4. den

VILLA DE LEYVA

Návštěva dinosauří expozice s názvem El Fossil, kde je uchovaná téměř celá zkamenělá kostra prehistorického kronosaura starého cca 150 milionů let. Dominikánský klášter Ecce Homo, který byl založen roku 1620. Zastávka u astronomické observatoře a obřadního místa Muisců, kde se nacházejí monolity. Návrat a nocleh ve Villa de Leyva.

5. den

VILLA DE LEYVA — RAQUIRA — BOGOTA – MEDELLÍN

Prohlídka Villa de Leyva, typického koloniálního městečka na úpatí And, jehož historie sahá do roku 1572 a kde jako by se zastavil čas. Prohlídka historického centra — Plaza San Augustín, dům Antonia Nariňa, uvidíte i největší 14.000 m2 náměstí, které je označováno, jako největší náměstí v Kolumbii. Přejezd do Ráquira. Návštěva kláštera La Candelaria, který byl postaven v roce 1604 a který je prvním klášterem augustiánů v Americe. V přízemí kláštera je muzeum starožitností, obrazy Ceballa Vasqueze jsou vystaveny v chrámové chodbě. Možnost nákupů suvenýrů z velmi pestré nabídky od místních řemeslníků. Odjezd do Bogoty na letiště. Přelet do Medellínu. Transfer do hotelu, nocleh v Medellínu.

6. den

MEDELLÍN

Celodenní prohlídka města a okolí po stopách Pabla Escobara. Návštěva luxusního vězení La Catedral, které si nechal Pablo vystavět pro sebe a spoluvězně. Dále uvidíte mondénní budovu, kde bydlel. Zastávka u domu, kde se Escobar skrýval a na střeše pak ukončil svůj život. Návštěva hřbitova, kde je pochován nejen on, ale i jeho „učitelka“ a předchůdkyně Griselda. Procházka čtvrtí El Poblado. Nocleh v Medellínu.

7. den

MEDELLÍN – CARTAGENA

Transfer na letiště, odlet do Cartageny, která leží na severu Kolumbie. Město bylo založeno roku 1533, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Po příletu transfer do hotelu, následuje prohlídka města, návštěva kláštera Castillo San Felipe, Cerro de la Popa, historické centrum (Torre del Reloj, Iglesia San Pedro Claver, Plaza de la Aduana, Plaza Santo Domingo). Nocleh v Cartageně.

8. den

ISLAS DEL ROSARIO

Celodenní výlet lodí na ostrovy Rosario Islands s obědem. Jihozápadně od zálivu Cartagena leží 27 malých korálových ostrovů, které byly vyhlášené za národní park za účelem ochrany nádherného, ale křehkého ekosystému. Zamíříte na místní pláže a vykoupete se v moři, návrat do hotelu, nocleh v Cartageně.

9. den

CARTAGENA — SANTA MARTA

Transfer do Santa Marty, ubytování v hotelu. Prohlídka města, která začíná v „Quinta San Pedro Alejandrino“, malebném venkovském domě, který se stal posledním místem pobytu Simona Bolívara před jeho smrtí. Navštívíte rybářskou vesničku Taganga, pokračujete do historického centra Santa Marty, kde se projdete po koloniálních ulicích jednoho z nejstarších měst Jižní Ameriky. Nocleh v Santa Martě.

10. den

TAYRONA PARK

Odjezd do NP Tayrona Park, kde najdete jeden z nejkrásnějších úseků karibského pobřeží na úpatí mohutného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Procházka parkem a kolem nádherných pláží, přírodních koupališť a San Juan Cape. Návrat do Santa Marta, nocleh.

11. den

ODLET Z CARTAGENY

Transfer na letiště v Cartageně, odlet do Prahy (s přestupy).

12. den

PRAHA
PŘÍLET DO PRAHY

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

Bogota – Hotel de la Opera 5* (www.de-la-opera-hotel.bogotahotels.net)

Nebo Four Points by Sheraton (http://www.starwoodhotels.com/fourpoints/property/overview/index.html?propertyID=3740 )

Cartagena – Dann Cartagena 5* (http://www.hoteldanncartagena.com/EN/  )

(Případné změny možné)

 

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu Praha – Bogota – Cartagena – Praha a místní přelety. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku, 10 noclehů v hotelech 4*se snídaní, 1x oběd, transfery z/ na letiště, program dle itineráře, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, ostatní stravování, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), spropitné, parkovné.

Další informace

Místní měnaPeso
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun- 7 hodin
Spolupráce s CKESO travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KOLUMBIE (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This