(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KOSTARIKA (2021)

Termín: 22.02.2021 — 02.03.2021

Naše mínění

Kostarika je perlou střední Ameriky, oázou klidu, místem pro poznávání tropických oblastí bez rizika. Nabízí krásné pláže, vroucí vulkány, možnosti potápět se s delfíny a velrybami i odpočívat beze spěchu a zmatků a užívat si lenošení v houpací síti. Na pobřeží Tichého oceánu je dost míst vhodných pro odpočinek.

Díky osvícenému přístupu k životnímu prostředí, jsou zdejší tropické pralesy stále domovem hravých opic, pomalých lenochodů, pásovců, krokodýlů, tapírů, různých druhů ještěrů, jedovatých žab a ohromného množství exotického ptactva, hmyzu a motýlů. Na pobřeží hnízdí ohrožené mořské želvy a mlžné pralesy poskytují úkryt kočkovitým šelmám, především jaguárům. Pro mnoho turistů je největší atrakcí 850 zaznamenaných druhů ptáků, včetně zářivých quetzalů, kolibříků, papoušků ara a tukanů. Lesy jsou bohaté na ebenové, mahagonové a cedrové dřevo. V přírodní rezervaci Monteverde roste více než 2000 druhů rostlin včetně orchidejí.

Vydejte se s námi na fantastickou okružní jízdu po této zemi a na závěr celého programu spočiňme na plážích Pacifiku v resortu nabízejícím ty nejlepší služby v rámci All Inclusive.

Doprovod88 990 Kč
Školné s pobytem98 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 30. 6. 2020, může se měnit)8 990 Kč
Příplatek za prodloužení u moře14 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 nocí14 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 nocí38 990 Kč
Daňová úspora: 45% z celkové ceny (včetně všech příplatků)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 97.980 Kč, pro školné 107.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Úžasná fauna i flora
 2. Národní parky, lesy i vulkány
 3. Prodloužení v 5* hotelu u moře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška na aktuální téma I
 • Přednáška na aktuální téma II
 • Aktuální problematika místní stomatologie
 • Odborný diskusní seminář na místní klinice
 • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
 • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Program pobytu

Trasa zájezdu

PRAHA – SAN JOSE – ALAJUELA – LA PAZ – NP BRAULIO CARILLO – NP TORTUGERO – LA PAVONA – ARENAL – MONTEVERDE – PRAHA

1. den

Odlet z Prahy přes Paříž do San Jose, uvítání česky mluvícím průvodcem, transfer do hotelu 4*.

2. den

 

Snídaně formou bufetu, odjezd do provincie Alajuela na prohlídku nejnavštěvovanějšího parku s kráterem vulkánu Poás, následná prohlídka soukromé rezervace s vodopády La Paz, zahradou orchidejí a motýlů, možnost spatřit kolibříky, divoké kočky, hady či opice a mnoho druhů ptáků, návrat do hotelu v San Jose 4*.

3. den

Brzy ráno odjezd přes NP Braulio Carillo do Guápiles, snídaně, přesun do říčního přístavu La Pavona a plavba člunem do NP Turtuguero, během plavby pozorování různých zvířat a místní flory, ubytování v resortu 4*, oběd, odpoledne volno k relaxaci u Karibiku, večeře.

4. den

Brzká ranní projížďka lodí po kanálech NP Tortuguero, návrat do resortu na snídani formou bufetu, dopoledne procházka s místním průvodcem do deštného pralesa, možnost spatřit opice a tukany, oběd, odpoledne volno k relaxaci u Karibiku, večeře.

5. den

Snídaně formou bufetu, návrat lodí do La Pavona, následný transfer do oblasti vulkánu Arenal, ubytování v oblasti La Fortuna v termálním resortu 4*.

6. den

Snídaně formou bufetu, půldenní procházka/lehký trek po úpatí sopky Arenal, zastávka na vyhlídce na vulkán, návrat do termálního resortu, odpoledne volno k relaxaci.

7. den

Snídaně formou bufetu, přesun do mlžných lesů v oblasti Monteverde s chladným klimatem, návštěva a prohlídka kávové farmy Don Juan s ochutnávkou kávy, ubytování v hotelu 3*+, večerní procházka městečkem.

8. den

Snídaně formou bufetu, cca 3 km dlouhá procházka po visutých mostech o různých délkách (50-170 m) a výškách (12-60 m), během procházky pozorování různých druhů ptáků, následný přesun zpět do San Jose k večernímu odletu (alternativně přesun k moři na prodloužení o 3 noci pobytu v hotelu Secrets Papagayo Costa Rica 5* se službou All Inclusive.

Odlet do Prahy, nebo prodloužení u oceánu.

8. – 11. den

Relax v hotelu Secrets Papagayo Costa Rica 5* se službou All Inclusive na pobřeží Pacifiku.

11. den

Odlet přes Paříž do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy.

Vstupy v rámci okruhu

 • Alajuela – 15 USD
 • Soukromá rezervace – 50 USD
 • Trek po úpatí Arenalu – 40 USD
 • Kávová farma – 25 USD
 • Visuté mosty – 35 USD

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Hotel Secrets Papagayo Costa Rica 5*

Kvalitní hotel Secrets Papagayo Costa Rica se nachází v nádherné přírodě přímo u písečné pláže s tmavým vulkanickým pískem a je obklopen horami. Na hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, 4 restaurace a la carte, hlavní bufetová restaurace, 5 barů, SPA, bazén s lehátky a slunečníky, fitness, minimarket.

Služby za poplatek: procedury a masáže ve SPA, vybrané vodní sporty.

Hotel leží přímo na písečné vulkanické pláži.

Luxusně a příjemně zařízené pokoje v několika kategoriích, základní cena s výhledem do zahrady, za příplatek výhled na moře nebo bungalovy, klimatizace, koupelna, TV, telefon, Wifi, minibar, trezor, vysoušeč vlasů, varná konvice, žehlička, Ipod dock.

Stravování je zajištěno službou All Inclusive: plná penze formou bufetu, neomezená konzumace nápoje po celý den – nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby, vybrané dovozové nápoje dle otevírací doby jednotlivých barů, možnost návštěvy restaurace a la carte, občerstvení během dne, denně doplněný minibar, animační a sportovní programy.

Hotel je k dispozici jen pro osoby starší 18 let.

Více info o hotelu ZDE

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu z Prahy do San José s přestupem a zpět. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena nezahrnuje

​Letenku z Prahy (nebo na přání z Vídně) do cílové destinace, všechny transfery dle programu, českého průvodce, stravování na okruhu (7x snídaně, 2x oběd, 2x večeře), 7x nocleh v hotelech 3*+ a 4*na okruhu, služby místních průvodců.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety uvedené pod programem, vstupy mimo program, 3x nocleh na pobřeží v hotelu 5* se službou All Inclusive, odletovou taxu (30 USD při odletu ze země), spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), ostatní stravování a nápoje mimo uvedené v cena zahrnuje, parkovné.

Další informace

Místní měnaColon
Vstupní formalityOdletová taxa
OdletPraha
Časový posun-7 hodin
Spolupráce s CKSiam Travel

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KOSTARIKA (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This