(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KOSTARIKA (2021)

Termín: 13.02.2021 — 25.02.2021

Naše mínění

Kostarika je perlou střední Ameriky, oázou klidu, místem pro poznávání tropických oblastí bez rizika. Nabízí krásné pláže, vroucí vulkány, možnosti potápět se s delfíny a velrybami i odpočívat beze spěchu a zmatků a užívat si lenošení v houpací síti. Na pobřeží Tichého oceánu je dost míst vhodných pro odpočinek.

Díky osvícenému přístupu k životnímu prostředí, jsou zdejší tropické pralesy stále domovem hravých opic, pomalých lenochodů, pásovců, krokodýlů, tapírů, různých druhů ještěrů, jedovatých žab a ohromného množství exotického ptactva, hmyzu a motýlů. Na pobřeží hnízdí ohrožené mořské želvy a mlžné pralesy poskytují úkryt kočkovitým šelmám, především jaguárům. Pro mnoho turistů je největší atrakcí 850 zaznamenaných druhů ptáků, včetně zářivých quetzalů, kolibříků, papoušků ara a tukanů. Lesy jsou bohaté na ebenové, mahagonové a cedrové dřevo. V přírodní rezervaci Monteverde roste více než 2000 druhů rostlin včetně orchidejí.

Vydejte se s námi na fantastickou okružní jízdu po této zemi a na závěr celého programu spočiňme na plážích Pacifiku v resortu nabízejícím ty nejlepší služby v rámci All Inclusive.

Doprovod73990
Školné s pobytem82990
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 30. 6. 2020, může se měnit)9990
Příplatek za prodloužení u moře17990
Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 nocí15990

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 83.980 Kč, pro školné 92.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Úžasná fauna i flora
 2. Národní parky, lesy i vulkány
 3. Prodloužení v 5* hotelu u moře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška na aktuální téma I
 • Přednáška na aktuální téma II
 • Aktuální problematika místní stomatologie
 • Odborný diskusní seminář na místní klinice
 • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
 • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Program pobytu

Trasa zájezdu

PRAHA – SAN JOSE – ALAJUELA – LA PAZ – NP BRAULIO CARILLO – NP TORTUGERO – LA PAVONA – ARENAL – MONTEVERDE – PRAHA

1. den

Odlet do San José, transfer do hotelu, nocleh.

2. den

 

Odjezd do NP Irazú, kde budete okouzleni vyhlídkou do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky Irazú (3.432 m n.m.), v jejímž okolí budete mít možnost obdivovat měsíčníkrajinu. Návštěva jednoho z nejnádhernějších koutů země Orosí Valley. Nocleh v San José.

3. den

Transfer do přístavu, plavba lodí do NP Tortuguero na pobřeží Karibského moře. Odpoledne prohlídka osady Tortuguero. Večeře. Nocleh v NP Tortuguero.

4. den

Projížďka po kanálech Tortuguera, vycházka do pralesa. Oběd. Pokračování prohlídky NP Tortuguero. Žijí zde papoušci, tukani, opice, želvy, krokodýli, leguáni atd. Večeře. Nocleh v NP Tortuguero.

5. den

Plavba do přístavu a následně odjezd do NP Arenal. Příjezd do blízkosti sopky Arenal (1.633 m n. m.), jednoho ze symbolů Kostariky. Nocleh v národním parku Arenal.

6. den

Procházka kolem vulkánu Arenal, pozorování ptáků, ještěrek a květin, uvidíte také lávové pole a jezero Arenal. Odpoledne volno k relaxaci, možnost fakultativní návštěvy termálních lázní Tabacón. Večeře. Nocleh v NP Arenal.

7. den

Přejezd do národního parku Monteverde, který leží v nadmořské výšce cca 1.400 m n. m. V parku žije velké množství ptáků včetně vzácného quetzala. Prohlídka parku s procházkou po visutých mostech. Nocleh v Santa Eleně.

8. den

Přejezd do národního parku Carara, kde hnízdí červení papoušci rodu scarlet macaw. Procházka po parku, kde suché tropické pásmo přechází ve vlhké pralesy a kde žije mnoho zástupců místní fauny a flóry. Následuje transfer do NP Manuel Antonio, který je jedním z nejznámějších kostarických národních parků s nádhernými bílými plážemi Tichého oceánu a různorodou tropickou přírodou. Odpoledne odpočinek na pláži. Nocleh v NP Manuel Antonio.

 

9. den

Prohlídka přímořské rezervace Manuel Antonio, kde mimo jiné uvidíte opice, leguány, aguti, koati, lenochody, řadu druhů ptáků a další exotické zástupce říše zvířat a rostlin. Nocleh v NP Manuel Antonio.

10. den

Transfer k řece Rio Tarcoles, kde na Vás bude čekat loď, na které budete proplouvat kolem míst, kde se vyskytují krokodýli, jež budete moci sledovat v jejich přirozeném prostředí. Po návratu z plavby a krátkém odpočinku bude následovat transfer do hlavního města San José. Odpoledne prohlídka města. Nocleh.

11. den

Návštěva kávové plantáže, ochutnávka kávy. Oběd. Poté navštívíte zahradu La Paz Waterfall Gardens, kde budete obdivovat motýly, kolibříky, tukany, žáby atd. Na závěr procházka k vodopádům La Paz. Nocleh v San José.

12. den

Odlet do Prahy, nebo prodloužení u oceánu.

13. den

Přílet do Prahy.

Vstupy v rámci okruhu

 • Alajuela – 15 USD
 • Soukromá rezervace – 50 USD
 • Trek po úpatí Arenalu – 40 USD
 • Kávová farma – 25 USD
 • Visuté mosty – 35 USD

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Hotel Secrets Papagayo Costa Rica 5*

Kvalitní hotel Secrets Papagayo Costa Rica se nachází v nádherné přírodě přímo u písečné pláže s tmavým vulkanickým pískem a je obklopen horami. Na hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, 4 restaurace a la carte, hlavní bufetová restaurace, 5 barů, SPA, bazén s lehátky a slunečníky, fitness, minimarket.

Služby za poplatek: procedury a masáže ve SPA, vybrané vodní sporty.

Hotel leží přímo na písečné vulkanické pláži.

Luxusně a příjemně zařízené pokoje v několika kategoriích, základní cena s výhledem do zahrady, za příplatek výhled na moře nebo bungalovy, klimatizace, koupelna, TV, telefon, Wifi, minibar, trezor, vysoušeč vlasů, varná konvice, žehlička, Ipod dock.

Stravování je zajištěno službou All Inclusive: plná penze formou bufetu, neomezená konzumace nápoje po celý den – nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby, vybrané dovozové nápoje dle otevírací doby jednotlivých barů, možnost návštěvy restaurace a la carte, občerstvení během dne, denně doplněný minibar, animační a sportovní programy.

Hotel je k dispozici jen pro osoby starší 18 let.

Více info o hotelu ZDE

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu z Prahy do San José s přestupem a zpět. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena nezahrnuje

​Letenku z Prahy do cílové destinace, všechny transfery dle programu, českého průvodce, stravování na okruhu (11x snídaně, 4x oběd, 1x večeře), 11x nocleh v hotelech 3*+ a 4*na okruhu, služby místních průvodců.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety uvedené pod programem, vstupy mimo program, 3x nocleh na pobřeží v hotelu 5* se službou All Inclusive, odletovou taxu (30 USD při odletu ze země), spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), ostatní stravování a nápoje mimo uvedené v cena zahrnuje, parkovné.

Další informace

Místní měnaColon
Vstupní formalityOdletová taxa
OdletPraha
Časový posun-7 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KOSTARIKA (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This