(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KOSTARIKA (2024)

Termín: 22.04.2024 — 05.05.2024

Naše mínění

Kostarika je perlou střední Ameriky, oázou klidu, místem pro poznávání tropických oblastí bez rizika. Nabízí krásné pláže, vroucí vulkány, možnosti potápět se s delfíny a velrybami i odpočívat beze spěchu a zmatků a užívat si lenošení v houpací síti. Na pobřeží Tichého oceánu je dost míst vhodných pro odpočinek.

Díky osvícenému přístupu k životnímu prostředí, jsou zdejší tropické pralesy stále domovem hravých opic, pomalých lenochodů, pásovců, krokodýlů, tapírů, různých druhů ještěrů, jedovatých žab a ohromného množství exotického ptactva, hmyzu a motýlů. Na pobřeží hnízdí ohrožené mořské želvy a mlžné pralesy poskytují úkryt kočkovitým šelmám, především jaguárům. Pro mnoho turistů je největší atrakcí 850 zaznamenaných druhů ptáků, včetně zářivých quetzalů, kolibříků, papoušků ara a tukanů. Lesy jsou bohaté na ebenové, mahagonové a cedrové dřevo. V přírodní rezervaci Monteverde roste více než 2000 druhů rostlin včetně orchidejí.

Vydejte se s námi na fantastickou okružní jízdu po této zemi a na závěr celého programu spočineme na plážích Pacifiku v resortu nabízejícím ty nejlepší služby v rámci All Inclusive.

Doprovod89 990 Kč
Školné s pobytem99 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (aktuálně k 16. 3. 2023, může se měnit) Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.16 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj19 990 Kč
Příplatek za 2 noci navíc a změnu hotelu v Arenalu / osoba12 050 Kč
Příplatek za pojištění dospělá osoba4 450 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 119.030 Kč, pro školné 129.030 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Úžasná fauna i flora
  2. Národní parky, lesy i vulkány
  3. Termální prameny Arenal

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

Program pobytu

1. den

Odlet z Prahy, nebo na přání z Vídně, přílet do San José, uvítání česky mluvícím průvodcem, transfer a ubytování v hotelu 4*, možnost večerní procházky do centra města.

2. den

Snídaně formou bufetu, odjezd do provincie Alajuela s nádhernou krajinou centrálního údolí (50 km/1 hod.), prohlídka nejnavštěvovanějšího národního parku v Kostarice – NP Poás – vyhlídka na hlavní kráter vulkánu Poás, ze kterého stoupají fumaroly, přesun do tropické zahrady Waterfalls Garden s mnoho druhy rostlin a zvířat, procházka k vodopádům, oběd, návrat do hotelu v San José.

3. den

Snídaně formou bufetu, brzy ráno odjezd přes NP Braulio Carillo do Guápiles do přístavu La Pavona (120 km/2,5 hod.), dvouhodinová plavba po přírodních kanálech řeky Suerte obklopených tropickou vegetací s mnoha endemickými druhy rostlin a ptáků do NP Tortugero, krátká prohlídka vesnice Tortugero na pobřeží Karibského moře, ubytování v resortu 4*, oběd, odpoledne volno k procházkám podél divokého Karibiku, pozorování papoušků nebo relaxace, večeře.

4. den

Brzy ráno výjezd čluny po říčních kanálech za pozorováním místní fauny a flóry, pozorovat zde můžete například opice, lenochody, mývaly, kajmany a mnoho druhů ptáků, návrat do resortu na snídani, dopoledne procházka s místním průvodcem deštným pralesem, kde s trochou štěstí budeme pozorovat tukany, ary, leguány, opice, vodní želvy, tropické žáby atd., návrat do resortu na oběd, odpoledne volno k relaxaci, koupání v bazénu nebo dalších fakultativních aktivit, večeře.

5. den

Snídaně formou bufetu, transfer lodí zpět po řece Suerte do přístavu La Pavona, pokračování do NP Arenal (210 km/5 hod.), kdy za jasného počasí můžeme spatřit majestatní sopku Arenal, ubytování v přírodním resortu Arenal Oasis Ecolodge & Wildlife Refuge. Fakultativně možnost návštěvy termálních pramenů na řece Tabacon s večeří (cca 80 USD/osoba).

6. den

Snídaně formou bufetu, dopoledne nenáročný trekking po svazích sopky Arenal v doprovodu místního biologa, kde se dozvíme zajímavosti ohledně léčivých rostlin, posledního výbuchu sopky či místní fauně, návrat do resortu, odpoledne osobní volno s možností fakultativních aktivit – termální prameny na řece Tabacon s večeří (cca 80 USD/osoba) nebo Canopy Tour v korunách stromů (cca 60 USD/osoba).

7. den

Snídaně formou bufetu, přesun do parku Selvatura (10 km/30 min.) na procházku po visutých mostech v korunách mlžného lesa, následný přesun do plážového resortu v oblasti Guanacaste (80 km/2 hod.), ubytování v hotelu 4* s all inclusive, zbytek dne volno u moře.

8. den

Individuální volno u moře se službou All Inclusive.

9. den

Individuální volno u moře, fakultativně možnost výletu do NP Vulcán Tenorio na řece Río Caleste (cca 100 USD/osoba) – 4hodinový nenáročný trekking s krásnou přírodní krajinou mlžného lesa, visuté mosty, tyrkysově zbarvená řeka a vrchol vulkánu Tenorio, Los Tenideros kde řeka mění svou barvu díky chemickým látkám v zemi, návrat do resortu s All Inclusive u moře.

10. den

Individuální volno u moře se službou All Inclusive.

11. den

Snídaně formou bufetu, návrat zpět do San José na letiště k odletu do Prahy, nebo na přání do Vídně.

12. den

Přílet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na letu z Prahy do San José s přestupem a zpět. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy do cílové destinace, všechny transfery dle programu, českého průvodce na místě, 6x nocleh v hotelech 4*na okruhu (v NP Arenal 3*+), 5x nocleh v hotelu 4* u moře s All Inclusive, stravování na okruhu (10x snídaně, 3x oběd, 2x večeře, 5x All Inclusive), program a vstupy dle rozpisu, mimo fakultativních výletů,

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety, vstupy mimo program, odletovou taxu, spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna (pojištění je nedílnou součástí pobytu), ostatní stravování a nápoje mimo uvedené v cena zahrnuje, parkovné.

Další informace

Místní měnaColon
Vstupní formalityOdletová taxa
OdletPraha
Časový posun-7 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KOSTARIKA (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This