(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

KRÉTA (2024)

Termín: 08.08.2024 — 15.08.2024

Naše mínění

Kréta je nejjižnějším a svou délkou 260 km a šířkou 57 km také největším z asi stovky obydlených řeckých ostrovů. Děli se na čtyři provincie: Chania, Rethymnon, Heraklion a Lassithi. Krétská krajina je mnohotvárná a nabízí mnohakilometrové pláže na turistickém severu, skalnaté zátoky na jihu, palmovou pláž střediska Vai na východní výspě ostrova. Raritou jsou náhorní plošina Lassithi se stovkami větrných mlýnů a nejdelší soutěska v Evropě Samaria na západě ostrova. Na Krétě jsou ovšem také úrodná údolí a horská polička s olivovníky a citrusovníky, malebné vesničky i osaměle zátoky. Kréta má nádhernou přírodu. Historie tohoto ostrova je naprosto úchvatná. Minojská kultura zanechala pozůstatky v mnoha částech ostrova a archeologické muzeum v Heraklionu má nejucelenější sbírku minojského a krétského uměni na světě. Člověk může navštívit Krétu mnohokrát a má zde stále co objevovat. Stoji za to si půjčit auto a navštívit některou z krétských vesnic v hornatém vnitrozemí. Člověk má pak pocit, jako by objevil svět před několika desetiletími.

Doprovod v pokoji s výhledem do zahrady29 990 Kč
Školné s pobytem v pokoji s výhledem do zahrady34 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 1. 3. 2023 - může se měnit, letištní taxy se počítají k doprovodu i školnému s pobytem)14 990 Kč
1. dítě do 12 let na stand. i rodinném pokoji (včetně taxy)9 990 Kč
2. dítě na rodinném pokoji (včetně taxy)9 990 Kč
Příplatek za pokoj SUN s výhledem na moře 6 490 Kč
Příplatek za rodinný pokoj Superior / jen dospělá osoba28 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj22 990 Kč
Příplatky za další pokojena doptání
Příplatek za prodloužení na doptání
Příplatek za pojištění dospělá osoba / dítě950Kč/550Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 44.980 Kč, pro školné 49.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

 

Na co se můžete těšit

 1. Krásný hotel vhodný i pro děti
 2. All Inclusive
 3. Písečná pláž přímo u hotelu

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
 • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
 • Samostudium odborné literatury

Letovisko, ubytování, stravování, výlety

Fodele

 

Poklidné letovisko Fodele se nachází v severní části řeckého ostrova Kréta, obklopené krásnou zelenou přírodou. Jeho vzdálenost je cca 32 km severozápadně od hlavního města Heraklion. Letovisko společně s původní stejnojmennou vesnicí je ideálním místem pro ty, kteří na své dovolené hledají především klid, příjemné prostředí, ale zároveň chtějí mít na dosah i turisticky živější oblasti. Fodele návštěvníkům nabízí krásné zelené okolí vhodné pro romantické procházky a pěší výlety i možnosti koupání v pěkném, čistém moři.

Hotel Fodele Beach and Waterpark Holiday Resort

Nádherný hotel leží 25 km západně od Heraklionu v oblasti Fodele. Vesnička Fodele s několika restauracemi a obchody 3 km, letovisko Agia Pelagia 7 km, zastávka autobusu 300 m (spojení s městy Heraklion a Rethymnon). Letiště vzdáleno 30 km.

Na hotelu je hlavní budova s výtahem a několik vedlejších budov ve svahu bez výtahu. Vstupní hala s recepcí, 3 restaurace (z toho 2 à la carte – nutná rezervace, za poplatek), bar, snack bar, konferenční místnost, TV místnost, obchod – supermarket, hlavní bazén, relaxační bazén, dětské brouzdaliště, bar u bazénu, lehátka a slunečníky zdarma, osušky zdarma, terasa u bazénu, v horní části komplexu aquapark se 7 skluzavkami (dle věku a náročnosti, 10.30–18.00 hod.) a 6 bazény.

Více o hotelu ZDE.

Ubytování

Na pokoji k dispozici koupelna/WC (vysoušeč vlasů), TV/sat., telefon, klimatizace, trezor za poplatek, lednice, balkon nebo terasa.
K dispozici jsou kromě standardních pokojů s výhledem do zahrady (v ceně), pokoje s výhledem na moře, rodinný pokoj Superior, nebo další pokoje za příplatek, které jsou na doptání a jejich dostupnost je omezená. Dvě děti mohou být jen na rodinném pokoji.

 • Pokoje k dispozici:
 • Dvoulůžkový pokoj, Výhled zahrada
 • Dvoulůžkový pokoj, Výhled moře
 • Rodinný pokoj, Superior: ložnice jako oddělená místnost, 4 pevná lůžka, každá místnost má vlastní klimatizaci a TV, set na přípravu kávy/čaje, velikost pokoje 31–38 m².
 • Pokoje na doptání:
 • Dvoulůžkový pokoj Sun, Výhled moře: designové vybavení ve žlutých tónech, velikost pokoje 25-26 m².
 • Dvoulůžkový pokoj, Renovovaný, Sea Front: nově zařízené pokoje, přímý výhled na moře, velikost pokoje 28 m².
 • Flamingo Dvoulůžkový pokoj: pokoj s obývací částí, prostorná koupelna s vanou, designové vybavení pokoje s motivy plameňáků, velikost pokoje 32-34 m².
 • Zebra Dvoulůžkový pokoj: pokoj s obývací částí, prostorná koupelna s vanou, designové vybavení pokoje s motivem zebry, velikost pokoje 30-32 m².
 • Vintage Dvoulůžkový pokoj: pokoj s obývací částí, prostorná koupelna s vanou, designové vybavení ve vintage stylu, velikost pokoje 26-36 m²
 • Rodinný pokoj, Renovovaný, Sea Front: nově zařízené pokoje, přímý výhled na moře, dvě místnosti oddělené dveřmi, velikost 32-36 m².
 • Sunset Rodinný pokoj: v oranžových tónech, oddělená ložnice, velikost 34 m².
 • Rodinný pokoj: prostorný pokoj s obývací částí, oddělená ložnice, 2 koupelny, minibar s nealkoholickými nápoji a pivem denně doplňován. Velikost pokoje 55-60 m².

Pláž

Písečná pláž přímo u hotelu, při vstupu místy oblázky, u hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma, osušky zdarma (výměna za poplatek), sprchy, WC, bar na pláži, dětské hřiště.

Stravování

Stravování je zajištěno službou All Inclusive.

All Inclusive:

 • Snídaně formou bufetu (07.00-11.00 hod.)
 • Brzká snídaně (05.00-07.00 hod.)
 • Oběd formou bufetu včetně show cooking (12.30-14.30 hod.)
 • Večeře formou bufetu včetně show cooking (18.30-21.30 hod.)
 • Pozdní večeře (21.30-23.00 hod.)
 • Snack bar u bazénu (10.00-18.00 hod.)
 • Odpolední káva a zákusky (16.30-17.30 hod.)
 • Lobby bar (17.30-01.00 hod.), v ceně All Inclusive do 23.00 hod.
 • Alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby během dne (10.00-23.00 hod.)

Sportovní nabídka, aktivity pro děti, zábava

Sportovní nabídka
Zdarma: stolní tenis, fotbal, multifunkční hřiště, lukostřelba, fitness (osoby starší 18 let), tenis (1 hodina denně, osvětlení za poplatek), vodní pólo, aerobik, plážový volejbal, mini golf.
Za poplatek: sauna, masáže, biliár, vodní sporty na pláži.

Děti
Dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětská stolička v hlavní restauraci, dětský bazén, vodní atrakce pro nejmenší v hotelovém aquaparku.

Karty
VISA, EC/MC, AMEX.

Wellness
Moderní wellness centrum – masáže, salon krásy (za poplatek).

Internet
Zdarma: WiFi v areálu hotelu.
Za poplatek: internetový koutek v lobby.

Poznámka
V Řecku je povinnost hradit pobytovou taxu v závislosti na kategorii hotelu. Taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a musí být uhrazena klientem přímo na recepci hotelu.

Fakultativní výlety

Popisy a orientační ceny k výletům zašleme na přání společně s instrukcemi k pobytu.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na charterovém letu.Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 7 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu se společností Smartwings, ubytování ve standardním pokoji na 7 nocí s All Inclusive.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety, turistické taxy, příplatkové pokoje, prodloužení o 7 nocí, pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí zájezdu).

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalitybezvízový styk
Doba letu2 hodiny
Letecká společnostSmartwings
Časový posun0 hodin
Teplota vzduchu / vody30 / 24

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt KRÉTA (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This