(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

MAĎARSKO – ZALAKAROS (2019)

Termín: 03.11.2019 — 09.11.2019

Naše mínění

Maďarské lázně pro svou atraktivitu připravujeme již osmnáctým rokem. Jedním z míst, kam se rádi vracíme je lázeňský komplex v Zalakaros.

Město Zalakaros ležící v západním Maďarsku – Zadunají, je oblíbené turisty v první řadě svojí termální vodou, kterou si návštěvníci mohou užít rozlehlém lázeňském areálu Gránit, nabízejícím termální koupaliště s aquaparkem, kryté lázně jakož i vnější či vnitřní léčebné centrum. Město patřící do župy Zala se rozprostírá jihozápadně od Balatonu, nedaleko břehů Malého Balatonu, kde lze vidět zajímavé přírodní krásy.

Pro začátek listopadu jsme vybrali zcela nový lázeňský resort Park Inn.

Cena

Doprovod14990
Školné s pobytem18990
Příplatek za jednolůžkový pokoj4990

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 1. Přednáška na aktuální téma I
 2. Přednáška na aktuální téma II
 3. Aktuální problematika místní stomatologie
 4. Odborný diskusní seminář na místní klinice
 5. Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie

Hotel Park Inn Zalakaros 4*+

Nově otevřený hotel Park Inn leží v přímé blízkosti termálních lázní Gránit, se kterými je propojen spojovací chodbou. Návštěvníkům hotelu tak umožňuje využívat veškerých služeb lázní a služeb Wellness, fitness, bazény. Platí se pouze sauna.

Klientům je k dispozici restaurace, bar, lobby bar, konferenční prostory.

Pokoje – moderní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, příslušenství. Klimatizace, přípojka na internet, televize, rádio, trezor, fén, minibar, balkon. Zdarma k použití hotelový župan.

Stravování

Polopenze zajištěna bohatým bufetem.

Nabídka relaxačních služeb

V lázeňském domě, který je otevřen každý den celý rok se nacházejí bazény pro sedící s různou teplotou léčivé vody a termální bazén, který je ohraničen budovou, ale zhora je otevřen. Saunový svět, fungující jako samostatná jednotka s vlastním prostorem pro oddech, obsahuje 2 sauny, 1 parní kabínu s vlastním bazénkem se studenou vodou, estetický sprchový kout a automat na nápoje. V budově se nacházejí převlékárny (s věšáky a skříněmi), a léčební úsek vyhovující všem kriteriím. V budově jsou k dispozici restaurace, bufety a kavárna.

V listopadu je k dispozici lázeňský dům, 2 lékařské bazény, 1 termální, vnitřní a venkovní zážitkový bazén, s tryskami a sauna.

Kryté lázně

V lázeňském domě, který je otevřen každý den celý rok, se nacházejí bazény pro sedící s různou teplotou léčivé vody a termální bazén, který je ohraničen budovou, ale zhora je otevřen. Saunový svět, fungující jako samostatní jednotka s vlastním prostorem pro oddech, obsahuje 2 sauny, 1 parní kabínu s vlastním ponorným bazénem se studenou vodou, estetický sprchový kout a automat na nápoje. V budově se nacházejí převlékárny (s věšáky a skříněmi), a léčební úsek vyhovující všem kriteriím. Na patře se šatnami funguje oddělení vodoléčby s tangentory (podvodní masáž), galvanickým ošetřením, vodními trakcemi, a soláriem. V podkrovní léčebné části se dělají masáže, rehabilitační cvičení, elektroterapie, fango a léčivé zábaly. Zde se nachází i pedikúra a masáž chodidel. V budově jsou následovná gastronomická střediska: restaurace, bufety, kavárna. Návštěvník, který vchází do krytých lázní se přes hlavní vchod dostane k pokladně, kde si může zakoupit lístek na základě příslušného cenníku, anebo dostane vstupenky hrazené Státní Zdravotní Pojišťovnou. Vedle pokladny se nachází revmatologická odborní ambulance s čekárnou, která je vybavena sedátky a nábytkem, dále kadeřnictví a kosmetika.

Léčebné centrum

Takzvané léčebné centrum sloužící na rekreaci, které svými zařízeními poskytuje lázeňské služby nadstandardní úrovně, bylo vytvořeno v Zalakaroši jako první v Maďarsku. Jeho venkovní zařízení jsou v provozu po celý rok, kromě zimních měsíců, a krytá část funguje celý rok. Ve starostlivě opečované přírodní části, která má ojedinělou mikroklímu, se nachází z části zastíněný zrcadlový bazén pro sedící s léčivou vodou, vybaven plnícím a odsávacím systémem (bazén č. 1). V kryté hale léčebného centra se rozprostírá skupina bazénů, která pozůstává ze tří různých, samostatně fungujících bazénů. Zimní a letní provoz bazénů je obměnitelný pomocí náplně léčivou a termální vodou. Kuriozitou je jacuzzi.

Aquapark

Vstupenka do Aquaparku mimořádní cenové kategorie je platná v zařízeních Léčebného centra i Aquaparku jako i v bazénech krytého a termálního koupaliště. V ceně vstupenky je zahrnuto i celodenní bezplatné použití lehátek. Obě jednotky disponují odděleným vodním blokem podle pohlaví. Přístupnost k jednotlivým úsekům je pro pohybově omezené návštěvníky zabezpečeno výtahy. V hale aquaparku, který poskytuje wellness-fitness služby, se nachází jeden zrcadlový bazén nepravidelného tvaru s filtračním čerpacím zařízením a termální vodou, ve kterém funguje 10 různých vodních atrakcí (zážitkový bazén). K aquaparku patří také sauna a parní kabína. Venkovní zážitkové bazény poskytují nezapomenutelnou zábavu. Bazény jsou zrcadlové s filtračním čerpacím zařízením a jsou naplněné termální vodou. Otevřený zážitkový bazén a bazén s podvodní masáží zabezpečuje příjemný relax s mnoha atrakcemi. Dětský zážitkový bazén s brouzdalištěm je svými atrakcemi zvlášť vhodný pro zábavu dětí.

Zařízení letních (nekrytých) zážitkových lázní

Zážitkový bazén s termální vodou – přelivový, 28-32 C°, objem 402 m3.

Atrakce: 8 ks masážních trysek, 3 ks vodní hříby, 8 ks perličkové lavice, 24 ks sedící masáž s vodními dýzami, 3 ks chrliče, 3 ks perličková lázeň se spodními dýzami, 12 ks skotské střiky.

Dětský zážitkový bazén s termální vodou – přelivový, 28-30C°, objem 28 m3.

Atrakce: vodní věž, stříkající had, skluzavka.

Hydromasážní bazén s termální vodou

8 ks hydromasážních trysek, přelivový, 34-36 C°, objem 40 m3.
Nekryté bazény aquaparku fungují po dobu celého roku, některé bazény mohou být mimo provoz v závislosti od počasí. Zařízení krytých zážitkových lázní (v provozu celý rok).

Zážitkový bazén

s termální vodou 28-33 C°, objem 468 m3, průlivový (krytá zážitková hala).

Atrakce: 8 ks masážní trysky, 1 ks zrychlující kanál s vodním proudem, 1 ks veliký vodní hřib, 6 ks masážní lehátka, 1 ks vodní pramen, 8 ks sedící perličková koupel, 8 ks sedící masáž s vodními dýzami, 1 ks dvojitá masážní tryska krku, 1 ks chrlič, 3 ks perličková koupel se spodními dýzami, 10 ks podvodní reflektory.

Multifunkční sportovní bazén s rozlohou 400 m2, vhodný na plavání, cvičení ve vodě a vodní aerobik, který se se zabudovanými vodními tryskami (16 ks) a 3-mi tryskami u dna může proměnit na perličkový bazén, a tím sloužit také jako oddechový bazén.

Dětský oddechový bazén

Atrakce: mini tobogán, vodní hříbek, mini vodopád, překlopné vědro

Tobogán „Černá díra“se světelními efekty. Tobogán je celý uzavřený, respektíve začíná i končí uzavřenou částí.

Fínská, aromatická a světelně-terapeutická sauna, parní kabína

Nekryté bazény aquaparku jsou v provozu také v zimě, ale jednotlivé bazény mohou být v závislosti od počasí zavřené.

Termální koupaliště

Přírodní termální koupaliště je v provozu od 1. května do 30. září. Na termálním koupališti, vytvořeném na 10 hektarové pěkně a starostlivě upravené ploše, si všechny věkové skupiny mohou najít sobě vyhovující bazén, počínaje léčivým sedícím bazénem přez termální bazény s kolující vodou a dětský bazén, až po bazén s vlnobitím. K termálnímu koupališti se dá dostat od náměstí „Dísz tér“, přez arkády hlavní budovy letního koupaliště, přez hlavní vchod krytých lázní a přez jižní vchod vodního parku.

Bazény termálního koupaliště:

 • bazén č. III.: 2 samostatní zrcadlové sedící bazény s léčivou vodou a rozdílnou teplotou, z části zastíněny a chráněny od vítru
 • bazén č. IV.: zrcadlový bazén s termální vodou a filtračním čerpacím zařízením
 • bazén č. V. Rodinný bazén: vícefunkční zrcadlový bazén s termální vodou a filtračním čerpacím zařízením a dvěma tobogány pro děti a pro dospělé
 • bazén č. VI.: zrcadlový dětský bazén s termální vodou, filtračním čerpacím zařízením a atraktivním prvkem
 • bazén č. VII.: vícefunkční zrcadlový bazén s termální vodou (vhodný na skákání do vody, plavání a koupání), je vybaven filtračním a čerpacím zařízením
 • bazén s vlnobitím a termální vodou
 •  

V roce 2005 byl vybudován nový komplex tobogánů na letním koupališti, který pozůstává z 81 metrového, rovnoměrného tobogánu „Anaconda„, z 2 ks 13 metrových rychle-spádových tobogánů „Kamikadze“ a z tobogánu s 3 dráhami, s nerovnoměrným spádem.

Na koupališti jsou dva sektory ženských a mužských sprch. Na patře hlavní budovy funguje převlékárna s věšákovým systémem pro 1000 osob. V zájmu pohodlnějšího převlékání se mohou zapůjčit tzv. menší a větší kabíny.

Na okrajových částech území koupaliště označených É a K jsou různá zařízení, která vyhoví všem požadavkům. Všechny objekty spájí cestní síť se zpevněným povrchem. Na sport a zábavu slouží volejbalové hřiště, nacházející se v sektoru „K“ letního koupaliště, dále nový komplex tobogánů a dětské hřiště.

Léčivá voda

Z více než dvatisíce metrové hloubky pramenící 96°C voda Zalakaroš svým složením a velikostí vodních zásob je jedním z nejdůležitějších prvků. Na základě složení je to alkaloidochloridová, vodíkovokarbonátová léčivá voda, ve které se přítomnosti jodu, bromu, sirovodíka a fluoru s radioaktivními složkami společně nacházejí zřídka. Také v Evropě je toto složení vody ojedinělé. Kromě toho jsou hlavními složkami vody draslík a sodík, magnezium, železo, mangán, nitrát a nitrit, metakyselina boritá, metakyselina křemičitá, volná kyselina uhličitá. Voda zalakaroš je vhodná na léčení následujících nemocí: pohybové ústrojí, chronický záněty a degeneratívní změny kloubů, poruchy nervové soustavy, nemoci srdcového a krevního oběhu, poruchy metabolismu, chronické gynekologické a zubní záněty. Kromě toho se voda může použít při rehabilitaci a doléčování po nehodách a ortopedických operacích.

Složení termální vody

Sodíkovo-chloridová a hydrokarbonátová termální voda, kterou dodávají naše studny (2 ks) z panónské vrstvy, má 53 °C . Tuto termální vodu, která je v jiných lázních vyhlášena za léčivou, v zalakarošských lázních využíváme především v bazénech poskytujícich wellness a zábavu (termální bazény koupaliště, sportovní bazén, dětské bazény, aquapark). Všechny naše bazény, napouštěné termální vodou, jsou vybaveny filtračním zařízením.

Indikace

Cílem lékařské rehabilitace je obnovení nebo nahrazení porušených (ztracených) funkcí kompenzatorickým rozvíjením a procvičováním zvyšních schopností. To znamená, že lékařská rehabilitace se může realizovat jen tehdy, když jsou porušeny nebo ztraceny funkce a je možno je obnovit nebo nahradit. V obnovení anebo nahrazení porušených funkcí pohybového aparátu má významní úkol lázeňská léčba, ať jsou to poruchy cév, nervů, svalů, vaziva, kloubů anebo kostí, protože pohybové funkce se dobře procvičují ve vodě s přiměřenou teplotou a při rehabilitaci se dobře využívají blahodárné účinky termálních a minerálních vod na celý organismus. Lázeňská léčba je účinním rehabilitačním faktorem tehdy, která zlepšuje účinky vhodně prováděných léčebných cvičení ve vodě i mimo ní.

Nejvýznamnější účinky uznanávané léčivé vody se uplatňují:

 • při opotřebení chrupavek končetin, tzv. deganeratívních změnách – odchýlkách platniček chrbticových kloubů
 • u chronických zánětových onemocnění kloubů
 • u revmatismu měkkých částí
 • u nejčastějších nemocích oporného systému
 • při SPA spondylarthritis ankylopoetica)
 • při zúžení periferních cév – doplněných uhličitou koupelí
 • u ortopedických pooperačních stavech, nebo pro zlepšení snížené pohyblivosti kloubů před operací
 • u stavů následujících po poškození končetin, na uvolnění bolestivých spasmů a kontraktur nastupujících po konsolidaci zlomenin
 • u stavů následujících po poškození chrbtice bez neurologických symptomů, na zlepšení pohybové omezenosti
 • u stavů po poškození chrbtice s neurologickými symptomy
 • u nemocí při odumírání svalů
 • při paraparézách následujících po mozkových ictusech a krvácení do mozku
 • u soriázy- z hlediska kožních příznaků
 • u chronických gynekologických onemocněních
 • při souvislostech s autoimunitním onemocněním pohybového ústrojí
 • při chronických ekzematických kožních zápalech
 • u chorobních stavů spojených s vyčerpaností vegetatívní nervové soustavy

Kromě léčivých a termálních bazénů s vodou 32-36 °C slouží na pohybovou terapii zrcadlový sportovní bazén a aquapark. Ostatní léčební procedúry jsou: podvodní výřivková masáž, vodní trakce, uhličitá lázeň, různé druhy masáží, klasická masáž, reflexní masáž chodidel, elektroléčba: úplný galvan těla, ultrazvuk, iontoforéza, reflexoterapie elektrickým proudem, 4 komorová hydrogalvanická lázeň a suchá CO2 lázeň, léčebný tělocvik, parafín-fango (obklady), Ritexovy – obklady.

V takzvaném léčebném centru, které poskytuje náročnější lázeňské služby, je k dispozici sedící lázeň s léčivou vodou, a jacuzzi s termální vodou.

Aquapark, který je v provozu od března roku 1999, je svými různími vodními atrakcemi zvlášť prospěšný u prevence a je užitečný i v průběhu rehabilitačních procedur.

Procedúry

 • Koupele s trakcemi
 • Perličkové lázně s kyselinou uhličitou
 • Masáže
 • 4 komorové galvanické procedúry, masáž vodním proudem pod vodou (tangentor)
 • suchý kysličník uhličitý
 • galvanické procedury pro celé tělo
 • stimulace nervů elektrickým proudem
 • ultrazvuk
 • magnetický prsten
 • reflexní masáž
 • individuální léčebný tělocvik
 • skupinový léčebný tělocvik (3 osoby)
 • cvičení ve vodě
 • parafango
 • různé jiné obklady
 • komplexní ošetření

 

Pokyny k odjezdu

 

Instrukce k odjezdu a ubytování, včetně veškerých pokynů Vám budou doručeny přibližně 2 týdny před odjezdem.

Další informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odjezdem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Ubytování na 6 nocí, polopenzi, používání wellness a bazénů, fitness, zapůjčení županu.

Cena nezahrnuje

Saunu, dopravu, komplexní cestovní pojištění (495 Kč), lázeňskou taxu (cca 2 Euro na den).

Další informace

Místní měnaForint
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba jízdy (z Prahy)7 hod.
Způsob dopravyVlastní
Spolupráce s CKČEDOK

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt MAĎARSKO – ZALAKAROS (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This