(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

MALTA (2022)

Termín: 10.09.2022 — 17.09.2022

Naše mínění

Zářivé moře, historická kamenná města, prehistorické památky a zelený ostrov Gozo – na Maltě si každý najde svůj ráj.

Říká se, že co je malé, to je pěkné. V případě Malty to platí rozhodně. Tenhle malý ostrov ve Středozemním moři se vám bude líbit, pokud chcete hodně věcí vidět. Válení na nekonečných písečných plážích si tu moc neužijete, avšak relax zkombinujete s turistikou v ideálním podzimním termínu.
Malta je hodně bohatá na historické památky. Pod ochranou UNESCO jsou hned tři – Valletta jako celek, megalitické chrámy na Maltě a Gozu a Hypogeum v Ħal Saflieni. K typickým prvkům patří také hradby města Mdinu (i jeho celek) postavené už Araby, stavby a menší pevnosti ve Vallettě, paláce nebo strážní věže rozeseté po celém souostroví.
Vydejte se s námi navštívit tento úžasný ostrov. Pro ty z Vás, kteří máte rádi historii a poznávání, je tato destinace ideálním místem.

Cena

Doprovod29 990 Kč
Školné s pobytem35 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 1. 4. 2022 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.9 490 Kč
Příplatek za 7 večeří4 990 Kč
Příplatek za pokoj s výhledem na moře2 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 490 Kč

(Termín se může ještě v závislosti na vypsané lety mírně změnit.)

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 39.980 Kč, pro školné 45.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Historie, kam se podíváte
  2. Výlet na Gozo
  3. Hotel přímo u moře

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma 
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

1. DEN

Odlet z Prahy. Přílet na Maltu, transfer do hotelu, fakultativně večeře, nocleh.

2. DEN

Snídaně, individuální volno k odpočinku a koupání, fakultativně večeře, nocleh v hotelu.

3. DEN

Po snídani odjezd do městečka Marsaxlokk, rybářského městečka s typickými barevnými čluny s očima Isidy, kde lze poznat vše, co tento kouzelný ostrov nabízí. Následuje návštěva „Trojměstí“ v oblasti Grand Harbour tvořeného opevněnými městy Cospicua – zastávka na vyhlídce, Senglea a Vittoriosa, kde na troskách fénických, byzantských a arabských staveb vznikaly středověké kostely, pevnosti Johanitů a řada paláců i palác Velkého inkvizitora. Po obědě (individuální) prohlídka zdejší metropole La Valletty, během které uvidíte úchvatné panorama Velkého přístavu, navštívíte proslulou katedrálu svatého Jana – klášterní kostel Řádu Maltézských rytířů se známými gobelíny a proslulými Caravaggiovými obrazy sv. Jeronýma a Zabití Jana Křtitele, dále Velmistrovský palác a seznámíte se s neopakovatelnou atmosférou spleti starých uliček skrývajících nádheru rytířských paláců. Návrat do hotelu, fakultativně večeře, nocleh.

4. DEN

Po snídani individuální volno k odpočinku a koupání, fakultativně večeře, nocleh.

5. DEN

Snídaně, individuální volno s možností návštěvy dalších památek tohoto ostrova jako jsou například megalitické chrámy v Tarxien, skalní kaple Mellieha, kde je podle pověsti oltářní obraz Panny Marie namalovaný Sv. Lukášem. Ten, kdo si chce na chvilku odpočinout od památek, může pro změnu podniknout výlet na Golden Bay, jednu z nejkrásnějších pláží ostrova, či navštívit vesničku Pepka námořníka – zábavný park vzniklý z původních kulis zanechaných na místě po natáčení filmu. Fakultativně večeře, nocleh.

6. DEN

Snídaně. Celodenní výlet na sousední ostrov Gozo, během kterého navštívíte hlavní město ostrova Victoria s citadelou, které dominuje mohutná katedrála a kde jsou zajímavá muzea. Z hradeb citadely se otevírá nezapomenutelné panorama na ostrov a jeho přilehlé okolí. V centru města jistě nevynecháte možnost návštěvy kostela Sv. Jiří. Následuje prohlídka slavného poutního chrámu Ta-Pinu, místa zjevení P. Marie. Návrat do hotelu, fakultativně večeře a nocleh.

7. DEN

Po snídani navštívíte Mostu s unikátním chrámem proslulým zázrakem z konce 2. světové války, který se může pochlubit třetí největší kopulí na světě, dále navštívíte slavné neolitické chrámové komplexy Hagar Qim a Mnajdra, kde se seznámíte s chrámy, staršími, než jsou pyramidy. Následuje návštěva Modré jeskyně s působivými světelnými efekty. Po obědě pokračujete k návštěvě historického hlavního města Mdina, doslova nabitého památkami s hlavní katedrálou ostrova. Návrat do hotelu, fakultativně večeře, nocleh.

8. DEN

Snídaně. Volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Ubytování

Na ostrově Malta jsme ubytováni v hotelu Dolmen 4*. Samozřejmostí je moře přímo u hotelu.

Hotel Dolmen 4*+

Oblíbený luxusní hotelový komplex leží přímo na břehu moře u uměle vybudované písečné pláže v zálivu St. Paul’s Bay. Svůj název získal od megalitické stavby dolmenu ze 3. stol. př. n. l., jehož pozůstatky se nacházejí v hotelové zahradě. Vzdálenost hotelu od letiště je 18 km a 16 km od hlavního města Valletta.

Hotel Dolmen má k dispozici restaurace, bary, kavárny, 3 venkovní bazény, vnitřní bazén, dětský bazén, bar u bazénu, dětský klub, fitness, jacuzzi, saunu, wellness centrum, tenis, nákupní zónu, konferenční centrum, kasino, noční klub, animační programy, vodní sporty, potápění.
Pokoje jsou s možností přistýlky, příslušenství, klimatizace, fén, telefon, SAT-TV, trezor, rádio, minibar, Wi-Fi internet, většinou s balkonem nebo terasou.

Více info o hotelu ZDE.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu, transfery, ubytování na 7 nocí se snídaní, vstupy a výlety dle programu, česky mluvícího průvodce na místě.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety, vstupy do památkových objektů neuvedených v programu, příplatek za večeře (musí mít celá skupina), pobytovou taxu, pojištění a připojištění ke stornu (připojištění je nedílnou součástí zájezdu), parkovné, GO parking, eventuálně ubytování v Praze na letišti před odletem, nebo po návratu.

Letecké spojení a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na lince Praha – La Valetta – Praha. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny 3 – 6 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
Teplota vzduchu / vody30 / 23 °C
Doba letu2,5 hodiny
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt MALTA (2022) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This