(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

MAROKO (2021)

Termín: 20.09.2021 — 30.09.2021

Naše mínění

Marocké království ležící v severozápadním cípu Afriky se během posledních let stává čím dál tím oblíbenější destinací na cestě za dovolenou. Arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami se otevírá světu, který ji opatrně objevuje. Nádherná starověká a středověká města jako Ait Benhaddou, Meknes, Marrákeš nebo Fés nadchnou každého milovníka Orientu.

Maroko představuje jednu z nejsnazších cest, jak poznat a propadnout kouzlu Orientu. Dříve francouzská kolonie v sobě mísí africkou, arabskou i evropskou kulturu, přitom si však zachovává tajemnou osobitost. Maroko je země plná kontrastů moderního světa, zajímavých lidí, starobylé kultury i krásné přírody.

Doprovod48990
Školné s pobytem55990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 5. 1. 2021 - může se měnit)5990
Příplatek za jednolůžkový pokoj6990

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 54.980 Kč, pro školné 61.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky).  Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Od oceánu k poušti
  2. Namíchaná kultura Orientu
  3. Úchvatné pohoří Atlasu

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Přednáška na aktuální téma II
  • Aktuální problematika místní stomatologie
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Funkčnost a ekonomické principy místní stomatologie
  • Vzdělávací pobyt je registrován na Doctor´s Guide Congress Resource Centre ( docguide.com)

Trasa zájezdu

Praha – Casablanca – Rabat – Meknes – Volubilis – Fes – Midelt – Errachidia – Erfoud – Tinghir – Ouarzazate – Ait Benhaddou – Marrakech – Casablanca – Praha

Program pobytu

 

1. den

PRAHA – CASABLANCA

Odlet z Prahy do Casablancy. Po příletu a vyřízení pasových formalit následuje transfer do hotelu, ubytování a večeře.

2. den

CASABLANCA – RABAT – MEKNES

Po snídani prohlídka Casablancy, ekonomického a průmyslového centra Maroka. Navštívíte mešitu Hassana II., největší mešitu v zemi a zároveň 3. největší mešitu světa. Zastávka na náměstí Mohammeda V., kde můžete obdivovat budovy soudu, banky, hlavní pošty, francouzského konzulátu a věžní hodiny, postavené ve stylu art deco v 1. pol. 20. stol. Nejstarší část města Anfa byla původně osídlena Berbery v 7. stol. a byla malým nezávislým královstvím odmítajícím muslimské zákony. Na místě, kde stávala, najdeme dnes oblíbený bulvár Corniche, plný restaurací a luxusních hotelů. Odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka. Čas na oběd. Odpoledne prohlídka „politického hlavního města“ Maroka a jeho slavné památky, věže Hassan Tower a mausolea Mohammeda V. Odjezd do Meknesu, který býval baštou sultána Moulaye Ismaila a dodnes jej obklopují 41 km dlouhé hradby. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Meknesu.

3. den

MEKNES – VOLUBILIS – FES

Po snídani návštěva náměstí El Hedim, které svou atmosférou připomíná slavné marrakechské náměstí Djemaa el Fnaa. Procházka mekneskou medinou s možností nákupů na místním souku. Prohlídka mauzolea Moulaye Ismaila a zastávka u slavné brány Bab Mansour, považované za nejhezčí v Maroku. Oběd. Odjezd do Volubilis. Návštěva starověkých římských ruin s nádherně zachovalými mozaikami. Volubilis bylo centrem obchodu mezi starým Římem a Berbery. Odjezd do Fesu, večeře a nocleh v hotelu 4*.

4. den

FES

Celodenní prohlídka „duchovního hlavního města“ Maroka – Fesu. Po zastávce u královského paláce, kde budete obdivovat jeho nádhernou bránu, projdete židovskou čtvrtí. Pak už se ponoříte do uzounkých uliček fesské mediny. Uvidíte mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako „medrasu“ (náboženskou školu). Při ní vznikla také univerzita Al Karaouine, která ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování islámského světa a Evropy. Dále navštívíte medersu Attarine či medresu Bou Inanja, jejichž interiéry jsou přístupné nemuslimské veřejnosti. Prohlédnete si také manufakturu, kde se tepe bronz, tradiční místní koželužny a také místní porcelánku, kde dodnes ručně vyrábějí typické mozaiky. Nevynecháte ani prodejce koberců, který vás seznámí s jejich výrobou. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den

FES – MIDELT – ERRACHDIA – ERFOUD

Po snídani odjezd na jih do Erfoudu – brány do marocké písečné Sahary. Cesta vede cedrovými háji Středního Atlasu, dále pohořím Vysokého Atlasu. Za posádkovým městem Errachidia můžete  bdivovat úchvatné scenérie palmových hájů údolí Ziz, které se budou rozprostírat pod vámi. Po příjezdu do Erfoudu ubytování v hotelu 4*, večeře, nocleh.

6. den

ERFOUD – MERZOUGA

Snídaně, dopoledne čas na relaxaci a oběd. Odpoledne prohlídka manufaktury na zpracování místního mramoru. Odjezd 4×4 auty do Merzougy k písečným dunám. kde přesednete na velbloudy (volitelná aktivita, za příplatek). Na jejich hřbetech se vydáte do pouště. Úžasný západ slunce už budete obdivovat mezi dunami. Večeře a nocleh v kempu na Sahaře.

7. den

ERFOUD – KAŇON TODRA – OUARZAZATE

Po snídani odjezd do Tinghiru. Objevíte kouzlo pouštní cesty, která prochází mezi pohořím Djebel Sahro a Antiatlasem. Za Tinghirem odbočíte do hor a vydáte se do kaňonu Todra, jehož strmé stěny vám budou připadat, jako by na vás měly každou chvíli spadnout. Procházka kaňonem, čas na oběd. Odjezd do Ouarzazate. Můžete obdivovat panoramata Antiatlasu a Vysokého Atlasu. Zastávka v Údolí růži. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Ouarzazate, hlavním městě marockého filmového průmyslu.

8. den

OUARZAZATE – MARAKECH

Po snídani prohlídka kasby Glaoui, bývalého sídla paši stejného jména, která je pod ochranou UNESCO. Průjezd Ouarzazatem s krátkou zastávkou u místních filmových ateliérů. Město leží mezi Atlasem a pouští. Díky nádherným okolním scenériím se zde natočilo mnoho slavných filmů. Odjezd ke slavné opevněné kasbě Ait Ben Haddou, ležící na svahu kopce u bývalé karavanní stezky mezi Saharou a Marrakechem. Pěší prohlídka dodnes obydlené kasby (návštěva příbytků místních obyvatel za jimi určený poplatek). Čas na oběd. Pokračování cesty do Marrakeche. Večeře nocleh v hotelu 4* v Marrakechi.

9. den

MARAKECH

Po snídani odjezd do centra a prohlídka pamětihodností Marrakeche. Tzv. „červené město“, jehož vznik je datován do 11. stol., fascinuje návštěvníky především etnickou různorodostí a úžasnou architekturou. Navštívíte hrobky Saadů, objevené v roce 1917. Odpočívá zde okolo 60 členů této bohaté dynastie. Projdete se židovskou čtvrtí s typickými balkony. Zastavíte se u mešity Kotoubia, největší v Marrakechi. Podle legendy byly její báně vyrobeny z pravého zlata a původně měly být pouze tři. Čtvrtá byla přidána manželkou Yacouba el-Mansoura jako kompenzace za její rozmařilost během Ramadánu. Procházka uličkami marrakechské mediny, kde na vás dýchne atmosféra středověku. Můžete zde pozorovat tradiční marockou ruční výrobu a čilé obchodování. Souk společně s náměstím Djemaa El Fnaa tvoří srdce Marrakeche. Čas na oběd. Odpoledne čas na relaxaci v  hotelu. Večer návrat na náměstí Djemaa el Fnaa, kde jistě neodoláte a ochutnáte některou z pochoutek u místních stánkařů. Volný čas na vstřebání nezapomenutelné večerní atmosféry náměstí. Odjezd do hotelu, nocleh.

10. den

MARAKECH – CASABLANCA

Po snídani návštěva paláce Bahia, postaveného v 19. stol., kde se mísí vlivy islámské a marocké architektury. Palác byl využíván také jako sídlo francouzského protektorátu. Přesun k nádherným zahradám Jardins Majorelle, které založil slavný návrhář Yves Saint Laurent. Prohlídka zahrad, jejichž zeleň ostře kontrastuje ke kobaltově modří omítnutým zdem návrhářova domu. Odpoledne odjezd do Casablancy, večeře a nocleh v hotelu 4*.

11. den

CASABLANCA – ODLET DO PRAHY

Po snídani a odhlášení z hotelu transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

 

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu na trase Praha –Casablanca – Praha, 10x nocleh v hotelech 4* během okruhu se snídaní, veškeré transfery dle itineráře, program dle itineráře včetně vstupů, služby místního průvodce a českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety nad rámec programu (vstupné do interiéru mešity Hasana II, výlet do pouště a jízdu na velbloudech), večeře, ostatní stravu a nápoje, spropitné, komplexní cestovní pojištění, vč. připojištění (nedílná součást ceny).

Další informace

Místní měnaDinár
Vstupní formalityBezvízový styk
Doba letu7 hodin
Časový posun-1 hodina

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt MAROKO (2021) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This