(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

NAMIBIE (2024)

Termín: 23.05.2024 — 06.06.2024

Náš Tip

Naše mínění

Namibie – jedinečná krasavice. Jediné, co Namibii chybí, je populace. Tahle země s nejmenší hustotou obyvatelstva má však všeho ostatního na rozdávání.

Nejstarší poušť světa s největšími dunami, které mění barvu s každým dopadajícím paprskem i fantastická podívaná, kterou nabízejí černé pahýly uschlých akácií. Pusté a věčně zamlžené Pobřeží koster se zbytky vraků nešťastných lodí. Jeden z nejstarších národních parků na světě, Etosha, která v roce 2007 famózně oslavila sto let. Tady se vám budou před očima promenádovat stáda zeber, pakoňů, antilop, žiraf, slonů i lvů. U umělých vodních nádrží budete moci za měsíčního svitu sledovat odvěké přírodní divadlo. V Damaralandu vás místní lidé kmene Himba pomalované hlinkou nechají nahlédnout pod roušku svého způsobu života.

V ráji fotografů mezi aloemi zapomenete na čas. Historie a jejích obyvatel se dotknete ve městě duchů na pobřeží, když budete procházet opuštěnými domy, které pohlcuje písek. A v neposlední řadě – Namibie je plná prostoru. Kam se hnete, tam s vámi bude nedozírná daleká krajina. Vychutnejte si Namibii dřív, než ji objeví zbytek světa.

Doprovod79 990 Kč
Školné s pobytem89 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 20. 5. 2023 - může se měnit)18 990 Kč
Jednolůžkový pokoj11 990 Kč
Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 98.980 Kč, pro školné 108.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  1. Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  2. Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  3. Samostudium odborné literatury

Trasa zájezdu

Praha – Windhoek – Okahandja – NP Etosha – Damaraland – Namib Desert – Walvis Bay – Moon Valley – Sossusvlei – Sesriem Canyon – Praha

1. den

PRAHA – WINDHOEK
Odlet z Prahy do Windhoek.

 

2. den

PŘÍLET DO WINDHOEK
Po příletu imigrační formality, výměna peněz a setkání s průvodcem. Podle času příletu orientační prohlídka metropole Windhoek.

VÍTEJTE V KALAHARI DESERT
Následuje odjezd směr Mariental do hraničních oblastí obří polopouště Kalahari, ubytování a večeře.

3. den

FISH RIVER CANYON
Cestou do Hobas navštívíme háj pitoreskních stromů Quiver Tree a o dvě hodiny později se ocitneme v divoké krajině rezervace Ais-Ais/Ritchtersveld a na dosah Rybï řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse.

4. den

AUS – DIAS POINT – LUDERITZ
Zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží a snad v okolí spatříme i stáda divokých koní. Pak se pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Prohlídka města odkud do světa stále proudí diamanty ze oblasti Sperrgebiet. Dle časových možností zastávka na mysu Diaz s koloniemi plameňáků.

5. den

TAJEMNÝ KOLMANSKOP – SESRIEM
Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. přejezd do vnitrozemí do blízkosti Sesriem.

6. den

SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON
Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě prohlídka zákoutí malého, zato půvabného kaňonu Sesriem. Zbytek dne odpočinek po dlouhém dni nabitém nespočtem zážitků. Nocleh v Sesriem/Solitaire.

7. den

SOLITAIRE – OBRATNÍK KOZOROHA
Pokud to bude časově a logisticky schůdné, existuje možnost se do oblasti Sossuvlei za úsvitu vrátit – tentokrát na „palubě“ horkovzdušného balonu (fakultativně). Absolutní ticho s paprsky vycházejícího slunce rozehrají drama na strunách rudě žhnoucích dun, černých stínů, zvlněných plání a přízračných kulis hor Vás přivedou do stavu absolutního vytržení… Po skončení odjezd do Swakopmund. Cestou společné foto u obratníku Kozoroha a vyhlídka na kaňon Kuiseb, jenž brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Odpoledne příjezd do přímořského Swakopmundu.

8.den

SWAKOPMUND & PLAVBA
Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka u písečné duny č. 7 a návrat do Swakopmund přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.

9. den

MĚSÍČNÍ KRAJINA & SPITZKOPPE
Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Nejprve se zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny – Moon Landscape. Pak následuje přesun k žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům a dojezd do těsné blízkosti pohoří Brandberg (večeře).

10. den

BRADBERG – KMEN HIMBA
Měkký úsvit nás zastihne v úpatí pohoří Brandberg. Pěšky (cca 1,5 h) se vydáme k White Lady Painting – záhadným křováckým malbám starým více než 2000 let. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, které skrývají své půvaby krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Přejezd do těsné blízkosti NP Etosha.

11. den

ZEMÍ PŘELUDŮ (safari v Etosha NP)
Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.

12. den

SAFARI ETOSHA NP
Velká část dnešního dne je opět zaslíbena safari v Etosha NP. Rezervaci opustíme v odpoledních hodinách západní branou a přesuneme se do úhledného městečka Tsumeb.

13. den

HOBA METEORIT – WINDHOEK
Ráno přejezd k osadě Grootfontein, kde navštívíme největší meteorit světa Hoba. Váží 60 tun a zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Následuje odjezd do Windhoek a odpolední prohlídka této živé metropole Namibie, které ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice.

14. den

ODLET A PŘÍLET DO PRAHY
Dopoledne volný program, před obědem transfer na letiště, odlet do Prahy; přílet do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Fakultativní výlety

Let horkovzdušným balonem nad dunami (Sesriem, svítání): od 11.800 Kč/os (minimum 2 osoby)

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelné lince do Windhoek a zpět. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Windhoek– Praha s přestupy, 12 noclehů v hotelu 4* a 3* na okruhu se snídaní, 2x večeře, transfery z a na letiště, dopravu mikrobusem Mercedes Sprinter, speciálně upraveným, pro cestování v Namibii, českého průvodce po celou dobu pobytu, vstupy dle programu.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy, vízum do Namibie (cca 1.900 Kč), spropitné, pojištění a připojištění proti stornu (připojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Další informace

Místní měnaNamibijský dolar
Vstupní formalityTuristické vízum
OdletPraha
Časový posun0 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt NAMIBIE (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This