(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

NAMIBIE, BOTSWANA, VICTORIA FALLS (2019)

Termín: 23.09.2019 — 07.10.2019

Náš Tip

Naše mínění

Vydejte se s námi na exklusivní poznávací zájezd po zemích s nekonečnými sceneriemi, barevnou přírodou, kde se setkává oceán, poušť, hory a africká zeleň v jednom. V žádné jiné části Afriky takovou kombinaci nenajdete. Ohromí vás písečné duny Namibie, Botswana – země slonů i Viktoriiny vodopády v Zimbabwe. Exotická dovolená v Africe, z níž se vrátíte osvěžení, svobodní duchem i s novým pohledem na Afriku. Navštívíme tři země na jižním cípu Afriky, budeme objevovat faunu i floru na safari jak v NP Etosha, tak v NP Chobé, objevíme Viktoriny vodopády ze zimbabwské strany a v neposlední řadě poznáme místní autentické kmeny.

Doprovod (při 8 osobách)111990
Doprovod (při 7osobách)126990
Školné s pobytem (při 8 osobách)121990
Školné s pobytem(při 7 osobách)136990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 10. 2018 - může se měnit)14990
Jednolůžkový pokoj15990

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 124.980 Kč, pro školné 134.990 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Klenoty Afriky
  2. NP Etosha i Chobe
  3. Viktoriiny vodopády

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma I
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha / Windhoek / Sesriem / Sossuvlei / Walvis bay / Spitzkoppe / Himba / Etosha / Hoba/ Chobe / Victoria Falls / Praha

UBYTOVÁNÍ A LOKALITY : ZDE

1. den

ODLET Z PRAHY

 

2. den

PŘÍLET DO WINDHOEK

Transfer do hotelu, ubytování, nocleh. Safari Court Hotel 3*.

3. den

ODJEZD DO SESRIEM

Dopolední prohlídka metropole Namibie Widhoek, po obědě přejezd do Sesriem, kde podnikneme pěší výlet (nenáročný) k půvabnému kaňonu Sesriem. Zdatnější cestovatelé se mohou pustit i na dno kaňonu. Ubytování v Elegant Desert Lodge*.

4. den

SOSSUSVLEI

Ještě před úsvitem se vydáme do jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei & Dead Vlei. V závěru nám pomohou terénní vozy, bez nichž bychom stěží překonali poslední úsek hlubokého písku. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a nikdy tak nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňonu Kuiseb, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu. Ubytování v Swakopmund Strand Hotel 4*

5. den

SWAKOPMUND – WALVIS BAY

Ráno nás čeká výpravná plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města. Návrat do hotelu.

6. den

SPITZKOPPE & MĚSÍČNÍ KRAJINA

Dnes si vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape) a pak se přesuneme k jedné z ikon Namibie žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům. Ubytování v Brandberg White Lady Lodge 3*.

7. den

BRANDBERG – HIMBA

Měkký úsvit nás zastihne v úpatí nejvyššího pohoří země Brandberg a jeho vrcholu Königstein, který se pne do výšky 2573 m. Pěšky se vydáme k White Lady Painting – legendárním křováckým malbám, které zdobí skalní bloky více než 2000 let. Pak se přesuneme překrásnou krajinou Damaralandu do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Cestu zakončíme v Outjo. Nocleh v Toshari Lodge 3*.

8.den

SAFARI V NP ETOSHA

Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní blízká setkání s divokými zvířaty v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvi, stády zeber a mnoha druhy ptáků. Nocleh v Halali Resort 3*.

9. den

SAFARI V NP ETOSHA

Většina dne je opět zasvěcena safari, tentokrát v západní části rezervace. Odpoledne pak přesun do úhledného Tsumeb. Ubytování v Kupferquelle Resort 3*.

10. den

HOBA – CAPRIVI STRIP

Dopoledne se podíváme na největší meteorit světa Hoba. Tenhle železný „drobeček“ o váze 60 tun zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Na své objevení však čekal až do roku 1920. Přejezd do Capriviho pruhu – nejzelenější části země hraničící s dalšími třemi africkými státy. Den zakončíme v oblasti Popa Falls u břehů řeky Okavango. Nocleh v Divava Okavango Resort 4*.

11. den

SAFARI V NP CHOBE

Brzy ráno přesun do Botswany a dále pak do našeho hotelu poblíž Kasane, kde si odpoledne užijeme safari plavbu v NP Chobe, v němž žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe. Nocleh v Chobe Safari Lodge 4*.

12. den

SAFARI V NP CHOBE

Ještě před úsvitem další safari v NP Chobe. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, pasoucími se hrochy či krokodýli čekajícími na teplé pohlazení vycházejícího slunce. Po návratu relaxace u bazénu či hotelového baru, případně návštěva městečka Kasane. Odpoledne pak následuje další safari 4×4 nebo na člunu (dle dohody). Návrat na ubytování.

13. den

ZIMBABWE & VICTORIA FALLS

Krátký přejezd do Zimbabwe a Victoria Falls. Prohlídka Viktoriiných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na cestovatele Emila Holuba, který nakreslil vůbec první mapu vodopádů a jejich okolí. K mimořádným zážitkům patří rovněž návštěva hotelu Victoria Falls, vycházka k Batoka Gorge s výhledem na mohutný katarakt vodopádů a výlet na železniční most oddělující Zimbabwe od Zambie. Odpoledne (cca 16:00) je přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky. Nocleh v Phezulu Lodge 4*.

14. den

ODLET DO PRAHY

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy přes Johannesburg.

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

 

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu z Prahy do Windhoek a zpět přes Johannesburg s přestupem. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem. Další informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Letenku z Prahy (nebo na přání z Vídně) a zpět, doprava vozy (Toyota Quantum, nebo podobný), vstupy do národních parků, služby českého průvodce a zároveň řidiče, 12 x nocleh v hotelech 3*+ 4* se snídaní, 3x večeře, vstupy do NP, safari v Etosha, safari v Chobe, plavba po Zambezi ve Victoria Falls.

Cena nezahrnuje

Fakultativní vstupy a výlety mimo program, ostatní stravování, vízum do Namibie (3.000 Kč), vízum do Zimbabwe (30 USD), spropitné, komplexní cestovní pojištění včetně storna 2. 190 Kč (pojištění je nedílnou součástí pobytu). 

Další informace

Místní měnaNamibijský dolar
Vstupní formalityTuristické vízum
OdletPraha
Časový posun0 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt NAMIBIE, BOTSWANA, VICTORIA FALLS (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This