(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

NEPÁL (2024)

Termín: 27.10.2024 — 04.11.2024

Naše mínění

NEPÁL – kraj vysokých hor a nížinných kotlin. Domov orlů, nosorožců a možná i tajemného yettiho. Země buddhistických čhörtenů i hinduistických svatyň. Mystické království, které dynastie ministerských předsedů Ránů až zcela donedávna udržovala ve středověku.

I přes postupné otevírání světu si Nepál zachovává svá tajemství. Do řady horských údolí se i dnes dostat nelze, do těch ostatních se musí po svých.

Avšak Nepál, to není jen Himálaj. Kotlina kolem Káthmándú a Pókhary, oplývající památkami i neprostupná džungle národního parku Chitawan, ukazují další tvář království. Království, jehož obyvatelé, ač jedni z nejchudších na světě, jsou přeci jenom bohatí. Neboť když kdysi bohové rozdávali přírodní krásy, Nepál dostal měrou vrchovatou.

Doprovod59 990 Kč
Školné s pobytem69 990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 30. 10. 2023 - může se měnit)12 990 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj10 990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 72.980 Kč, pro školné 82.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky).  Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků. Ceny jsou uvedeny vždy za osobu (pokud není uvedeno jinak).

Na co se můžete těšit

  1. Zlatý trojúhelník
  2. Džungle, Himaláje, metropole
  3. Fakultativní možnosti v Himaláji

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
  • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
  • Samostudium odborné literatury

Program pobytu

 

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Káthmándú s přestupem.

2. den

PŘÍLET DO KÁTHMÁNDÚ
Přílet do Káthmándú. Odpoledne prohlídka města a návštěva pagody Svajambhunáth, přezdívané „Opičí chrám“, odkud se otevírá nádherný výhled na Káthmándské údolí. Dále návštěva paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairávy. Nocleh v Káthmándú.

3. den

KÁTHMÁNDÚ
Snídaně. Prohlídka unikátního historického centra města Patan v okolí Palácového náměstí. Pokračujeme exkurzí do historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, náměstíčkem hrnčířů i mistrovských děl nevárského řezbářství a desítkami dalších chrámů. Nocleh v Káthmándú.

4. den

KÁTHMÁNDÚ – CHITWAN
Snídaně. Odjezd do národního parku Chitwan. Odpolední příjezd do NP Chitwan, ubytování, večeře a nocleh v Chitwanu.

5. den

NP CHITWAN
Po snídani odjezd na nezapomenutelné safari. Jedinečným zážitkem může být jízda na slonu v tropické džungli, pozorování různých druhů zvířat, medvědů a krokodýlů či leopardů a tygrů. Největším lákadlem je zde tygr bengálský a nosorožec indický. V parku žije více než 700 druhů zvířat. Vydáte se také do vesnice, kde poznáte kulturu domorodého etnika Tharu. Večeře a nocleh v Chitwanu.

6. den

CHITWAN – POKHARA
Snídaně. Odjezd malebnou krajinou do druhého největšího města Nepálu – Pokhary . Po cestě zastávka ve městečku Bandipur, přezdívaného skrytým pokladem Nepálu. Spojuje v sobě tradiční vesnickou architekturu nádherný výhled na Himáláje. . Odpoledne projížďka loďkou po jezeře Phewa a následuje malebná procházka kolem jezera. Jezero patří k nejnavštěvovanějším a nejmalebnějším v celém Nepálu. Je oblíbené především pro své půvabné okolí a krásně se na něm odráží hora Machhapuchhre a další vrcholky pohoří Annapurna. Nocleh v Pokhaře.

7. den

POKHARA
Snídaně. Celodenní prohlídka Pokhary. Navštívíte Mezinárodní horské muzeum, ve kterém je část expozice věnovaná fenoménu Yeti. Dále malebné vodopády Davis Fall, jeskyni Gupteshwor Mahadev nebo vystoupáte k Pagodě Míru – budhistické stúpě ležící v nadmořské výšce 1.113 m n m, odkud se rozprostírá nádherný výhled do okolí na město či na vrcholky Annapurny. Nocleh v Pokhaře.

8. den

POKHARA – KÁTHMÁNDÚ
Snídaně. Přelet místní linkou do Káthmándú. Ubytování a nocleh v Káthmándú.

9. den

KÁTHMÁNDÚ – PRAHA
Snídaně. Dopoledne prohlídka tajemného chrámu Pashupatinath zasvěceného bohu Šivovi. Chrám patří k jednomu z nejdůležitějších náboženských míst v Asii pro Šivovy uctívače. Provádějí se zde kremace a poslední obřady hinduistů. Následuje návštěva Boudhanath stúpy – největší kulové stúpy v Nepálu. Obě pamětihodnosti jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Večer transfer na letiště. Odlet s přestupem do Prahy.

10. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno se společností Fly Dubai. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 2 týdny před odletem. Veškeré informace rádi sdělíme kdykoliv před plánovaným odletem telefonicky, nebo e-mailem.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu na trase Praha – Káthmándú s přestupem – Praha, 7x nocleh v hotelích 3* a 4* se snídaní, 2x oběd, 2x večeře NP Chitwan, přelet místní linkou Pókhara – Káthmándů, veškeré transfery, program dle itineráře se vstupy, služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety nad rámec programu, vízum (30 USD), bakšišné cca 40 USD/ osoba, pojištění, včetně připojištění proti stornu.

Další informace

Místní měnaRupie
Vstupní formalityTuristické vízum
Doba letu 14 hodin
Časový posun+5 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt NEPÁL (2024) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This