(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

NEW YORK, NIAGARSKÉ VODOPÁDY (2023)

Termín: 04.06.2023 — 13.06.2023

Naše mínění

Pokud by někdo hledal nejznámější město na západní polokouli, těžko by došel k jinému výsledku, než že je jím New York. Legendární „velké jablko“ přitahuje miliony lidí z celého světa svým neopakovatelným magnetismem a neskutečnou energií koncentrovanou na území tohoto města. Nejznámější místa této metropole vyjmenuje asi každý z nás a mnohá představují pro tu či onu sféru lidské kreativity pomyslný vrchol – ať už je to Wall Street pro svět finančního businessu, kde miliony a miliardy dolarů protékají stejně samozřejmě jako voda v kohoutku, Broadway, pomyslná Mekka světových muzikálů, kde se každý večer rozehrají desítky nových i  známých příběhů na více než 40 divadelních scénách, Madison Square Garden, kde duní mantinely při hokejových zápasech Rangers a padají trojky Knicks do bezedných košů, nebo světoznámá opera. Milovníci kultury rovněž rádi navštíví Lincoln Center, největší kulturní komplex na světě, nebo si prohlédnou hodnotné sbírky v Brooklyn Museum of Art, či v Guggenheim Museum.

Doprovod59.990 Kč
Školné s pobytem68.990 Kč
Letištní taxy a palivové poplatky (k 1. 1. 2023 - může se měnit). Letištní taxy se počítají k doprovodu, školnému s pobytem a všem dětským cenám.15.990 Kč
Snídaně v New Yorku1.990 Kč
Oddělená lůžka v New Yorku1.290 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj22.990 Kč

Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 75.980 Kč, pro školné 84.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Letištní taxa je nedílnou součástí i dětské ceny. Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

 1. Do NY přímým letem
 2. Ubytování na Manhattanu
 3. Niagarské vodopády

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

 • Přednáška Funkčnost a ekonomické principy místního zdravotnictví
 • Exkurze místního zdravotnického zařízení a diskuse s místními zdravotníky
 • Samostudium odborné literatury

Program pobytu

 

1. den

Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, volný program – případně individuální návštěva některého ze zajímavých míst centra New Yorku.

2. den

New York – plavba k soše Svobody a jižní část města: Prohlídku města zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – případně metrem, projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť či noblesní SoHo (South of Houston), která je největší čtvrtí litinových fasád na světě. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město.

3. den

New York – severní část Manhattanu: Dnes pokračujeme prohlídkou oblasti v okolí Central Parku, Páté Avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města.

4. den

New York: volný program, případně program s průvodcem. Dle vlastních priorit můžete objevovat některá z dalších zákoutí New Yorku, které jste doposud neviděli. Případně se zúčastnit některé z fakultativních aktivit, průvodce pomůže s organizací.

5. den

New York & Niagara Falls: Přejezd státem New York. V podvečer příjezd k Niagarským vodopádům, ubytování, volný program. Nocleh v blízkosti Niagara Falls.

6. den

Niagara Falls & Gettysburg: Pěší výlet podél vodopádů s několika úžasnými vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Sílu běsnícího živlu znásobí plavba lodí Maid of the Mist do blízkosti vodní stěny. Po průjezdu Buffalem (krátce), kdysi pyšného a bohatého centra rejdařského obchodu na Velkých jezerech, odjedeme směrem do Gettysburgu.

7. den

Gettysburg & Washington DC: Návštěva Gettysburgu (vstupné v ceně), kde se odehrála klíčová bitva občanské války mezi pokrokovým Severem a otrokářským Jihem. Odpoledne příjezd do metropole USA – Washington DC. Ubytování a částečná prohlídka města. Večer se rovněž nabízí možnost individuální návštěvy půvabné čtvrtě Georgetown s mnoha stylovými restauracemi, bary a pivnicemi. Nocleh ve Washington DC.

8. den

Washington D.C.: Prohlídka města, během níž se podíváme k Bílému domu – sídlu prezidenta, budově Kapitolu – v němž zasedá Kongres, monumentu prvního prezidenta USA George Washingtona či památníkům prezidentů Abrahama Lincolna a Thomase Jeffersona. Také navštívíme Arlingtonský hřbitov, kde je společně se svým bratrem a ženou pohřben zavražděný prezident J. F. Kennedy a počkáme na pietní výměnu stráží u hrobu neznámého vojína. Prohlédneme si také působivé památníky vietnamské a korejské války a další místa včetně možnosti individuální návštěvy některého z muzeí na rozsáhlé třídě The Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C.

9. den

Annapolis – odlet do Prahy: Volný program – možnost návštěvy městečka Annapolis, které díky architektonickému stylu, historii a přímořskému rázu patří k nejhezčím městečkům v USA. Sídlí zde slavná námořní akademie. Mezi kadety téhle elitní školy patří američtí prezidenti, kapitáni jaderných ponorek, astronauti či příslušníci komand Seals. Poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní vstupy

v ceně zájezdu nejsou zahrnuty fakultativní vstupy a výlety – vyjma těch, které jsou výslovně uvedeny v programu. Fakultativní vstupy lze zakoupit u průvodce během zájezdu. Ceny jsou uvedeny v USD, jsou orientační a mohou se v průběhu sezony měnit. Drtivá většina výletů je ryze individuální záležitostí každého klienta – průvodce pomůže s organizací a dopravou na místo konání výletu či akce, pokud se bude jednat o většinové rozhodnutí skupiny, případně, když tato pomoc nenaruší program skupiny daný katalogem.

Východní pobřeží

 • Návštěva památníků a muzeí WDC (Smithsonian Inst.) | zdarma
 • Návštěva Empire State Building v New Yorku | $48-58
 • Let vrtulníkem nad New Yorkem | cca 12-15 min | $249
 • Let vrtulníkem nad New Yorkem | cca 17-20 min | $299
 • Let vrtulníkem nad New Yorkem | cca 25-30 min | $389
 • Plavba lodí kolem Manhattanu | cca 3 hod | $52
 • Jízdné metrem (1 jízda) | $3
 • Metropolitní muzeum v NY | $25

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Cena zahrnuje

Letenky, 9 noclehů na trase bez stravy 3*+, 4* (3x v ceně snídaně), dopravu 12 – ti místným vozem pro 10 osob + řidič/ průvodce, českého průvodce, výlet lodí k soše Svobody a na ostrov Ellis Island, plavba lodí do těsné blízkosti Niagarských vodopádů, Cyclorama Gettysburg.

Cena nezahrnuje

Vstupní autorizaci ESTA do USA (1.000 Kč), metro v rámci NY (cca 3 USD/ os/ jízda), stravování a spropitné, fakultativní výlety a fakultativní vstupy, komplexní cestovní pojištění (pojištění je nedílnou součástí pobytu).

Další informace

Místní měnaDolar
Vstupní formalityESTA
Odlet Praha
Časový posun-8 hodin

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt NEW YORK, NIAGARSKÉ VODOPÁDY (2023) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This