(+420) 412 384 013 ; (+420) 737 268 830 info@meditravel.cz

NORSKO – LOFOTY (2019)

Termín: 24.07.2019 — 02.08.2019

Náš Tip

Naše mínění

Představte si typický lákavý výjev: pestrobarevné dřevěné chaloupky obklopené nekonečnou zelení, průzračná vodní hladina a strmé horské vrcholy se sněhovou čepičkou v pozadí. K tomu jeden až dva vodopády. Někdy i pět. Ale pozor. Přesně tohle v Norsku opravdu běžně najdete. A ještě mnohem víc. Při putování našim oblíbeným Norskem se vydáme přes Bergen – jedno z nejkrásnějších měst na světě na západ k fjordům. Atlantickou cestou do Trondheimu a potom už na sever. Loďky kotvící v malebných fjordech, racci posedávající na střechách rybářských domků, štíty hor tyčící se až k nebi. Ano, to jsou Lofoty. Norsko totiž nemusí být nutně jen na pevnině. Ochutnáme malebnost magického souostroví Lofoty za polárním kruhem. Toto souostroví je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie, kde na jednom místě najdete všechny krásy Norska.

Doprovod44990
Školné s pobytem49990
Letištní taxy a palivové poplatky (k 31. 5. 2019 - může se měnit)7990
Příplatek za večeře8990
Příplatek za jednolůžkový pokoj10990
Parkovné – GO parking890
Celková cena s letištními poplatky je pro doprovod 52.980 Kč, pro školné 57.980 Kč (nezahrnuje ostatní příplatky). Změna programu i cen vyhrazena – v závislosti na okolnostech, místních specifikacích a počtu účastníků.

Na co se můžete těšit

  1. Unikátní norské fjordy
  2. Z Bergenu na Lofoty
  3. Putování Atlantickou cestou

POPIS POBYTU

ODBORNÁ NÁPLŇ

  • Přednáška na aktuální téma
  • Aktuální problematika místního zdravotnictví
  • Odborný diskusní seminář na místní klinice
  • Zdravotní systém a financování místního zdravotnictví

Trasa zájezdu

Praha – Bergen – Sognefjord – Geiranger – Trondheim – Steikjer – Narvik – Svolvaer – Kabelvag – Henningsvaer – Nusfjord – Bodo – Rana – Svartisen – Trondheim  – Praha

1. den

Odlet z Prahy do hlavního města fjordů, Bergenu. Transfer do centra, kde si prohlédneme fascinující přístav, známý rybí a květinový trh, kostel Panny Marie a další pozoruhodnosti. Volno ve městě, pro zájemce výlet pozemní lanovkou Floyen, z jejíž horní stanice se nabízí krásný výhled na město. Nocleh nedaleko Bergenu.

2. den

Brzy ráno vyrazíme za poznáváním západního Norska a trajektem Oppedal – Lavik se přeplavíme přes Sognefjord, který je délkou 205 km nejdelším fjordem na světě. Hornatým krajem Sogn og Fjordane pak doputujeme k fjordu Geiranger (UNESCO), který patří k nejnavštěvovanějším na světě. Klikatou „Cestou orlů“ přejedeme k Norddalsfjordu, který překonáme trajektem Linge – Eidsdal. Nocleh nás čeká v městečku Ålesund, známém architekturou ve stylu secese (Jugendstill).

3. den

Po snídani se vydáme na pozoruhodnou „Atlanterhavsveien“, Atlantickou cestu, kterou tvoří unikátní sestava několika náspů a mostů, spojujících četné ostrůvky a tyčící se nad rybářskými domky a drsnými žulovými skalisky. Krásu unikátní stavby umocňuje drsná severská příroda s množstvím ptáků; při troše štěstí spatříte i tuleně. Cílem dnešní cesty, zpestřené trajekty přes Romsdalsfjord a Halsafjord, je Trondheim, třetí největší město Norska, obchodní a kulturní centrums bohatou historií. Již před více než 1000 lety král Olav zde nechal postavit první dřevěný kostel. V Trondheimu je nejkrásnější středověká budova ve Skandinávii, impozantní katedrála Nidaros, místo korunovace norských králů. Nocleh v Trondheimu nebo blízkém okolí.

4. den

Dnešní cesta povede dále na sever krajem „Nord Trøndelag“, jehož centrem je město Steinkjer, okolo jezera Snåsavatnet a údolím Namdalen. V Mosjoenu pak zamíříme opět do labyrintu ostrovů a ostrůvků na nocleh ve starém přístavním městečku Sandnessjøen.

5. den

Hornatou krajinou modelovanou ledovci přejedeme do pustin polárního kruhu, kde se zastavíme v informačním centru Polarsirkelsenteret; zájemci si zde mohou zakoupit i certifikát o překročení polárního kruhu. Před dojezdem do nejsevernějšího norského města Narvik nás čeká ještě vycházka k řece Lonselva a trajekt Bognes – Skarberget přes Tysfjord. Nocleh v Narviku.

6. den

Dnes dorazíme konečně na Lofoty, které jsou vysněným cílem mnoha cestovatelů. Tato ostrovní říše se nachází mezi 67. a 68. stupněm severní šířky a zdejší velkolepá příroda, kdy se obrovské a dramaticky tvarované horské štíty zrcadlí v průzračných vodách Norského moře, každého ohromí. Skutečný ráj pro fotografy! Postupně zastavíme ve Svolværu, Kabelvågu (možnost navštívit mořské akvárium) a malebném rybářském přístavu Henningsvær (UNESCO). Ubytování v osadě Leknes.

7. den

Po snídani pokračujeme v poznávání Lofot. Vše je tu zvláštní: sušáky na tresky, rybářské domky i řvoucí ptačí kolonie. Navštívíme Nusfjord (UNESCO), bílou písečnou pláž u Flakstadu i nejjižnější osadu. Odpoledne se pak v Reine i Moskenes nalodíme na trajekt do Bodø, kterým za 3,5 hodiny překonáme Vestfjorden. Nocleh v Bodø.

8. den

Přesun opět na jih. Před městem Mo i Rana odbočíme k ledovci Svartisen; dosáhnout jej však lze pouze lodičkou (170 NOK/os) a tříhodinovou vycházkou. Nocleh v okolí Mo i Rana.

9. den

Náš návrat do starobylého královského města Trondheimu si vychutnáme jízdou krajem Nord Trøndelag. Po cestě si můžeme zastavit na zajímavých místech. Nocleh v Trondheimu nebo okolí.

10. den

Transfer na letiště. Odlet do Prahy dle letového řádu.

Program okruhu se může mírně změnit v závislosti na okolnostech a místních specifikacích.

Cena zahrnuje

Letenku,9 noclehů v hotelech 3* se snídaní, dopravu luxusním busem, českého průvodce.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, příplatek za večeře, cestovní pojištění, včetně připojištění proti stornu (pojištění je nedílnou součástí pobytu), parkovné.

Letecké spojení, letenky a časy letů

Letecké spojení je zajištěno na pravidelném letu. Letenky, časy odletů a příletů, včetně veškerých pokynů k odletu Vám budou doručeny cca 10 dní před odletem.

Další informace

Místní měnaEuro
Vstupní formalityBezvízový styk
OdletPraha
Časový posun0 hodin
Spolupráce s CKČedok

Objednat pobyt

Objednejte si úžasný pobyt NORSKO – LOFOTY (2019) a prožijte skvělou dovolenou.
CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

CHCI INFORMACE O VZDĚLÁVACÍCH POBYTECH

Získejte nejnovější informace do e-mailu, anebo tištěný katalog zdarma na vyžádání. 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This